Документація Steamworks
Ціни

Огляд

Партнери Steam відповідальні за налаштування й управління цінами для своїх продуктів. Сайт розробників Steamworks надає інструменти для встановлення цін і знижок у всіх валютах, які підтримуються в Steam. Початкові ціни, а також зміни в ціні, повинні бути перевірені Valve. Цей процес зазвичай триває 1-2 робочих дні. Ми рекомендуємо ціни згідно з нашим досвідом. Ми можемо пропонувати ціни з урахуванням курсів валют та інших факторів. Під час процесу ми спробуємо перевірити ваші ціни на помилки введення, але ми не можемо гарантувати, що знайдемо всі. Тому, будь ласка, уважно перевірте свої ціни перед надсиланням.

Необхідні дозволи для зміни цін

Лише деякі акаунти видавця мають дозволи на введення чи зміну цін і на встановлення знижок для ваших продуктів у Steam. За промовчанням для нових партнерів Steamworks — це той акаунт Steam, який заповнив цифрову документацію для угоди про розповсюдження через Steam. Однак у вашій організації це може бути інша особа.

Якщо у вас немає потрібних дозволів, описаних нижче, то найкраще звернутися до одного з ваших адміністраторів Steamworks, тобто до користувача з вашої організації, який має право давати дозволи. Список ваших адміністраторів Steamworks можна побачити в правому стовпчику домівки Steamworks (якщо тільки ви самі не є адміністратором).


Наступні дозволи акаунта необхідні для встановлення чи зміни цін продукту:

 • Партнер Steamworks, до якого ви належите, повинен бути партнером, що отримує виплати за продаж своїх продуктів. Наприклад, якщо ви працюєте над грою спільно з іншою студією, і та студія — єдиний отримувач виплат за продажі гри, то лише співробітники тієї студії зможуть змінювати ціни.
 • Ваш акаунт повинен мати дозвіл на «Управління цінами та знижками» для обраного продукту. Докладнішу інформацію можна знайти в розділі про управління користувачами й дозволами.

Оновлення цін і додавання знижок

Нижче наведено короткий відеоурок про оновлення цін і встановлення знижок на ваші продукти в Steam.
https://www.youtube.com/watch?v=EQHt1X33MKM

Найкращі практики ціноутворення

Коли ви думаєте про ціну вашої гри на момент виходу, то варто взяти до уваги низку факторів.

 • Скільки часу знадобиться користувачу, щоби пройти вашу гру?
 • Чи гра придатна до великої кількості повторних проходжень?
 • Чи є в грі багатокористувацький режим?
 • Чи запускаєте ви гру в дочасному доступі?
 • Скільки коштують схожі ігри?
 • Чи враховуєте ви в ціні майбутні промо-акції?

Якщо ви серйозно ставитеся до продажу своєї гри, то вам варто поводитися з нею, як і з будь-яким іншим бізнес-проектом, тобто провести дослідження ринку. Придбайте й пограйте в схожі ігри. Прочитайте користувацькі відгуки, щоби зрозуміти, як багато цінного отримують гравці. Використовуйте ці дані під час прийняття ваших власних рішень. Ідея не в тому, щоби виграти, запропонувавши нижчу ціну. Навпаки, слід зосередитися на ринку й тому, щоби ваші покупці отримали щось цінне в обмін на витрачені гроші.

Часті питання

П. Як часто я можу змінювати ціну свого продукту?
В. Ми рекомендуємо почекати щонайменше два місяці після випуску гри до зміни ціни. Той же період вам варто почекати до першої пропозиції знижки.

П. Чи можу я підняти ціну своєї гри після її виходу з дочасного доступу?
В. Так. Вам потрібно надіслати запит на зміну ціни за кілька днів до виходу з дочасного доступу, щоби вона була прийнята вчасно.

Майте на увазі, що не можна робити знижку на продукт упродовж 30 днів після підвищення ціни. Якщо ви збільшите ціну в межах 30 днів до виходу з дочасного доступу, то не зможете встановити знижку з нагоди повного виходу гри.

Якщо ви хочете підняти ціну під час виходу з дочасного доступу й хочете встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0, то можливі наступні сценарії:
 • Ви можете лишити ціну без змін, встановити знижку в момент виходу версії 1.0, а після завершення акції підняти базову ціну гри.
 • Ви можете підняти ціну під час виходу з дочасного доступу і не встановлювати знижку.
 • Ви можете підняти ціну раніше 30 днів до виходу з дочасного доступу, а потім встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0.


П. Чи може мій продукт брати участь у великих розпродажах, якщо він нещодавно вийшов?
В. Зазвичай не можна встановлювати знижки в межах 30 днів після виходу гри чи після попередньої знижки. Однак ви можете встановити знижку з нагоди виходу гри, і якщо випуск буде в межах 7 днів до великого розпродажу (як-от літній розпродаж Steam), то Valve може допомогти вам продовжити цю знижку на весь час розпродажу.

У майбутньому завжди будуть можливості встановити знижку на вашу гру, тож не потрібно турбуватися і змінювати дату випуску через сезонні розпродажі.

П. А якщо я захочу змінити свою гру з безкоштовної на платну?
В. Ви можете змінити свою гру з безкоштовної на платну. Зверніться до нас за допомогою форми служби підтримки. Для нас найважливіше чесне ставлення до користувачів, тож попередьте їх щонайменше за 30 днів до вилучення внутрішньоігрових придбань. Необхідно дати гравцям можливість використати решту внутрішньоігрової валюти чи предметів до того, як ті перестануть продаватися чи використовуватися.

П. А якщо я хочу змінити свою гру з платної на безкоштовну?
В. Як і в попередньому випадку, для зміни гри з безкоштовної на платну вам потрібно звернутися до нас через форму служби підтримки. І в цьому випадку ми просимо вас повідомити користувачів щонайменше за 30 днів до зміни, щоби вони приймали свідоме рішення щодо придбання гри, яка невдовзі змінить бізнес-модель.