Документація Steamworks
Ціноутворення
Вступ
Steam підтримує ціни в 35 валютах — завдяки цьому гравці завжди знають, скільки платять, та можуть використовувати сотні місцевих способів оплати.
Рівень інтеграції
За налаштування й управління цінами продуктів відповідають партнери Steam. Steam лише надає інструменти, які допомагають з управлінням.

Огляд

За налаштування й управління цінами продуктів відповідають партнери Steam. На сайті розробників Steamworks доступні інструменти для встановлення цін і знижок у всіх валютах, які підтримуються Steam. Початкові ціни, а також зміни до них, перевірятиме Valve. Цей процес зазвичай триває 1–2 робочі дні. Ми рекомендуємо цінові стратегії на основі нашого досвіду й можемо пропонувати ціни з урахуванням курсів валют чи інших факторів. Під час опрацювання запиту ми спробуємо перевірити ваші ціни на наявність помилок введення, однак не можемо гарантувати, що знайдемо всі. Тому просимо уважно перевіряти свої ціни, перш ніж надсилати їх нам.

Типи ціноутворення

Steam підтримує різні бізнес-моделі, які використовуються в іграх для встановлення ціни на вміст: разове придбання повної версії гри, купівля завантажуваного вмісту, внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. У цій статті здебільшого розглядається встановлення цін на пакунки — варіант придбання, який бачать користувачі на сторінці гри в крамниці Steam.

До інших типів ціноутворення належать внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. Додаткову інформацію стосовно впровадження цих типів ціноутворення можна знайти тут:

Необхідні дозволи для зміни цін

Не всі акаунти видавця мають необхідні дозволи на встановлення чи зміну цін, а також налаштування знижок на продукти у Steam. Стандартно для нових партнерів Steamworks це акаунт Steam тієї особи, яка заповнила цифрову документацію для Угоди про розповсюдження через Steam. Однак у вашій організації відповідальною може бути й інша особа.

Якщо у вас немає потрібних дозволів, описаних нижче, радимо звернутися до одного з ваших адміністраторів Steamworks, тобто до користувача з вашої організації, який має право їх надавати. Список ваших адміністраторів Steamworks можна побачити в правому стовпчику домашньої сторінки Steamworks (якщо тільки ви самі не є адміністратором).


Для встановлення чи зміни цін продукту акаунт повинен мати такі дозволи:

 • Партнер Steamworks, до якого ви належите, повинен бути партнером, що отримує виплати за продаж продукту. Наприклад, якщо ви працюєте над грою спільно з іншою студією, і та студія — єдиний отримувач виплат за продажі гри, то лише співробітники тієї студії зможуть змінювати ціни.
 • Ваш акаунт повинен мати дозвіл на «Управління цінами та знижками» для обраного продукту. Докладнішу інформацію можна знайти в розділі про управління користувачами й дозволами.

Оновлення цін і встановлення знижок

Нижче доступний короткий відеоурок про оновлення цін і встановлення знижок на продукти в Steam.
https://www.youtube.com/watch?v=_cPdvPBfy5M

Корисні поради щодо ціноутворення

Коли ви розмірковуватимете над ціною гри до її виходу, радимо взяти до уваги кілька факторів.

 • Скільки часу знадобиться користувачу, щоби пройти вашу гру?
 • Чи можна проходити гру багато разів?
 • Чи є в грі багатокористувацький режим?
 • Чи випускаєте ви гру в дочасному доступі?
 • Скільки коштують схожі ігри?
 • Чи встановлюєте ви ціну з урахуванням майбутніх акційних пропозицій?

Якщо ви серйозно ставитеся до продажу своєї гри, вам варто сприймати її як будь-який інший бізнес-проект і провести дослідження ринку. Придбайте схожі ігри й пограйте в них. Прочитайте рецензії й відгуки користувачів, щоби зрозуміти, що саме вони отримують за ціну, яку заплатили. Використайте ці дані для прийняття власних рішень щодо ціноутворення. Йдеться не про намагання відтіснити конкурента нижчою ціною. Навпаки, слід зосередитися на розумінні ринку й тому, щоби ваші покупці отримали щось цінне в обмін на витрачені гроші.

Рекомендації щодо встановлення цін для різних регіонів

Розробники в Steam самі контролюють свої ціни в кожній валюті. Проте вивчати та визначати ідеальні ціни в десятках різних валют може бути справжнім випробуванням для деяких з них.

Щоби допомогти вам керувати цінами в усіх наших валютах, Steam пропонує рекомендації на основі вибраної ціни в доларах США. Під час встановлення ціни на свою гру ви помітите рекомендації від Steam, що виводяться на основі введеної ціни в доларах США. Ви можете прийняти ці рекомендації для деяких чи всіх валют, або ж не використовувати взагалі — вирішувати вам!

То як Valve визначає ці рекомендації?

Це дуже заманливо розглядати ціни лише як питання курсу обміну іноземних валют та прив’язувати ціну в кожній валюті до еквівалента курсу обміну. Але така стратегія надмірно спрощує відмінні економічні ситуації різних країн. І хоча курси обміну мають макроекономічні наслідки, в короткостроковій перспективі вони не впливають на придбання окремого користувача.

Ми не просто прив’язуємо ціни до курсів обміну іноземних валют: наші пропозиції ґрунтуються на глибокому дослідженні того, скільки гравці платять за товари й послуги у своїх країнах. Сюди входять такі показники, як паритет купівельної спроможності та індекси споживчих цін, які допомагають ширше порівнювати ціни й витрати в різних галузях економіки. Якщо говорити саме про ігри в Steam, ми також детально вивчаємо сферу розваг, щоби мати більше інформації для прийняття рішень.
Усі ці чинники спонукали нас оновлювати пропозиції цін значно частіше, щоби вони відповідали динаміці економічних змін.

Розробники і видавці багатьох ігор вирішили не використовувати наші рекомендації й самі визначили свої ціни в кожній валюті — і це нормально. Проте ми сподіваємось, що ці рекомендації будуть корисні для розробників, у яких немає часу чи бажання самостійно вивчати ціну в кожній валюті.

Мінімальні пороги цін

У Steam є два мінімальні пороги цін:
 1. Мінімальна базова ціна, яку можна встановити на будь-який продукт у Steam, має бути не менша ніж конвертована згідно з рекомендаціями Steam сума 0,99 долара США. Більше на цій сторінці.

 2. Мінімальна сума трансакції становить 50% від мінімальної базової ціни, що дозволяє встановлювати знижки навіть на найдешевші продукти. Вона приблизно дорівнює 0,49 долара США.
  • На продукт, що коштує 0,99–1,98 долара США, можна встановити знижку до 50%.
  • На продукт, що коштує 1,99–4,98 долара США, можна встановити знижку до 75%.
  • На продукт, що коштує 4,99 долара США і більше, можна встановити знижку до 90%.

Якщо на один або кілька ваших продуктів встановлено ціни чи знижки, нижчі ніж нові мінімальні, це може призвести до таких проблем:
 • Якщо базова ціна продукту в якійсь валюті нижча ніж мінімальна сума трансакції, його більше не можна купити в країнах, які використовують цю валюту.
 • Якщо ви запланували знижку, після встановлення якої кінцева ціна буде нижчою ніж мінімальна сума трансакції в Steam, користувачі в тих країнах, де ціна нижча ніж мінімальна, не зможуть купити цей продукт.
 • Якщо базова ціна нижча ніж мінімальна сума трансакції в будь-якій валюті, ви не зможете запланувати нові знижки.
 • Якщо базова ціна близька до мінімальної суми трансакції в будь-якій валюті, знижка може бути обмежена, щоб кінцева ціна не була меншою, ніж дозволений мінімум.

Щоб дізнатися більше, перегляньте опубліковану 15 серпня статтю: «Зміни до мінімального порогу цін у Steam».

Часті питання

П. У моїй грі нема деяких місцевих валют, які підтримуються в Steam. Чи важливо це?
В. Якщо ви не додали ціну в певній валюті, ваша гра буде недоступною для гравців, які використовують цю валюту. Наприклад, якщо не встановити ціну в японських єнах, користувачі, які знаходяться в Японії, не зможуть придбати вашу гру.

П. У моїй грі відсутні пакунки. Як можна вказати ціну?
В. Іноді під час першого створення AppID виникає помилка, і не створюються стандартні пакунки для цього AppID. Ви можете створити ці пакунки самостійно на сторінці «Усі пов’язані пакунки, вміст, демоверсії та інструменти», якщо клацнете там вгорі зелену кнопку «Створити стандартні пакунки». Також можна будь-коли звернутися по допомогу до нас, клацнувши кнопку підтримки вгорі цієї сторінки.

П. Які валюти підтримує Steam?
В. Список усіх підтримуваних валют можна знайти на цій сторінці. Тут також є інформація про те, які валюти підтримують ціноутворення та придбання на суми з нецілим числом, як їх подавати та в якому вигляді.

П. Як часто можна змінювати ціну свого продукту?
В. Щоб виправдати очікування користувачів про щойно випущену гру, просимо не змінювати ціну впродовж 30 днів після випуску. Якщо під час випуску ви припустилися серйозної цінової помилки, яку бажаєте швидко виправити, ми можемо з цим допомогти. Напишіть нам тут, якщо вам потрібно виправити помилку в ціні. Після цього ви можете змінювати ціну, як забажаєте, але пам’ятайте: підвищення ціни в одній чи кількох валютах призведе до 30-денного періоду очікування між знижками, під час якого їх не можна встановлювати. Докладніше про це читайте в нашій документації.


П. Чи можу я запланувати автоматичну зміну цін?
В. Ні. Зміни ціни не відбуваються автоматично, але у вас є можливість опублікувати їх у будь-який час після перевірки Valve (або ж Valve самостійно опублікує зміни цін одразу після перевірки).

Якщо ви вирішите публікувати зміни цін самостійно, дочекайтеся на сповіщення електронною поштою, яке надійде після того, як Valve перевірить ціни. Ви зможете опублікувати майбутні ціни в зручний для вас час. Після публікації зміни одразу стають доступними для користувачів.

Цей варіант можна знайти в розділі «Запропонувати ціни» на сторінці управління пакунком.

pricechangeschedule.JPG

П. Чи можу я підняти ціну на свою гру після її виходу з дочасного доступу?
В. Так. Вам потрібно надіслати запит на зміну ціни за кілька днів до виходу гри з дочасного доступу, щоби ми встигнули затвердити нову ціну.

Майте на увазі, що не можна встановити знижку на продукт упродовж 30 днів після підвищення ціни на нього. Якщо ви збільшите ціну протягом 30 днів до виходу з дочасного доступу, то не зможете встановити знижку з нагоди повного виходу гри.

Якщо ви плануєте підняти ціну під час виходу з дочасного доступу й бажаєте встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0, то можливі такі сценарії:
 • Ви можете лишити ціну без змін, встановити знижку в момент виходу версії 1.0, а після завершення акції підняти базову ціну гри.
 • Ви можете підняти ціну під час виходу гри з дочасного доступу і не встановлювати знижку.
 • Ви можете підняти ціну раніше ніж за 30 днів до виходу з дочасного доступу, а потім встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0.


П. Чи можна брати участь у сезонних розпродажах, якщо мій продукт вийшов нещодавно?
В. Загалом ви не можете встановлювати знижку протягом 30 днів після випуску або 30 днів після завершення дії знижки з нагоди виходу. Проте ви можете встановити знижку з нагоди випуску, яка почне діяти під час виходу вашої гри. Можливості запропонувати знижку на гру будуть завжди, тому не варто квапитися з випуском лише заради сезонного розпродажу.

П. А якщо я захочу зробити свою гру платною?
В. Ви можете зробити свою гру платною. Будь ласка, зверніться до служби підтримки за допомогою цієї форми. Справедливе ставлення до користувачів — наш пріоритет, тому якщо після переходу від безкоштовного до платного формату у вашій грі більше не буде внутрішньоігрових придбань, попередьте про це користувачів щонайменше за 30 днів до такої зміни. Необхідно дати гравцям можливість використати внутрішньоігрову валюту чи предмети до того, як вони зникнуть у грі. Користувачі, що мають на своєму акаунті безкоштовну ліцензію вашої гри, й надалі володітимуть нею та зможуть грати в гру після того, як вона стане платною.

П. А якщо я захочу зробити свою гру безкоштовною?
В. Як і в попередньому випадку, щоб зробити свою гру безкоштовною, вам потрібно звернутися до служби підтримки через цю форму. Знову ж таки, ми просимо вас повідомити про це користувачів щонайменше за місяць до такої зміни, щоби вони мали змогу прийняти зважене рішення щодо придбання гри, яка невдовзі змінить бізнес-модель.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з платною рекламою?
В. Ні. Steam не підтримує платну рекламу або реферальний/пов’язаний дохід від показу реклами інших ігор та/або продуктів чи сервісів. Якщо ваш дохід залежить від реклами на інших платформах, вам доведеться знайти нову модель, щоби випустити свій продукт у Steam. Якщо ж ви хочете випустити в Steam гру, яка підтримує рекламу, можна продавати її як разову покупку або надати вільний доступ із мікротрансакціями чи додатковим завантажуваним вмістом.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з передплатою (paywall)?
В. Ні. Steam не підтримує моделі, де поступ гравця блокується, доки він не заплатить для продовження гри. Якщо ви бажаєте надати безкоштовну демоверсію для ознайомлення зі своєю грою, можете зробити це. Демоверсія та повна версія гри можуть мати спільні файли, щоб забезпечити можливість продовження поступу. Якщо ви бажаєте дізнатися, чи є демоверсія доречним рішенням для вашої гри, ознайомтеся з документацією щодо демоверсій.

П. Які ціни слід установлювати для невідомих мені валют?
В. Ціни в інструменті «Запропонувати ціни» ґрунтуються на введеній ціні в доларах США, і ви можете або прийняти їх, або змінити на власний розсуд. Рішення щодо цін у Steam цілком і повністю приймають розробники.

П. Чи включені податки до рекомендованих цін?
В. У деяких країнах користувачі звикли бачити ціни, які включають податки, а в інших — ціни без їх врахування. Steam дотримується відповідних місцевих норм і правил для показу цін і податків користувачам. Докладнішу інформацію про податки можна знайти в ЧаПах про податки