Документація Steamworks
Ціноутворення

Огляд

Партнери Steam відповідальні за встановлення й управління цінами своїх продуктів. На сайті розробників Steamworks доступні інструменти для встановлення цін і знижок у всіх валютах, які підтримуються Steam. Початкові ціни, а також зміни в них, перевірятиме Valve. Цей процес зазвичай триває 1–2 робочі дні. Ми рекомендуємо цінові стратегії на основі нашого досвіду. Ми можемо пропонувати ціни з урахуванням курсів валют та інших факторів. Протягом цього процесу ми спробуємо перевірити ваші ціни на наявність помилок введення, але ми не можемо гарантувати, що знайдемо всі. Тому, будь ласка, уважно перевірте свої ціни, перш ніж надіслати їх.

Типи ціноутворення

Steam підтримує декілька бізнес-моделей, які використовуються в іграх для встановлення ціни на вміст: разове придбання повної версії гри, купівля завантажуваного вмісту, внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. У цій статті здебільшого розглядається встановлення цін на пакунки — варіант придбання, який бачать користувачі на сторінці гри в крамниці Steam.

До інших типів ціноутворення належать внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. Додаткову інформацію стосовно впровадження цих типів ціноутворення можна знайти тут:

Необхідні дозволи для зміни цін

Лише деякі акаунти видавця мають необхідні дозволи на встановлення чи зміну цін і на встановлення знижок для ваших продуктів у Steam. Стандартно для нових партнерів Steamworks це акаунт Steam тієї особи, яка заповнила цифрову документацію для угоди про розповсюдження через Steam. Однак у вашій організації відповідальною може бути й інша особа.

Якщо у вас немає потрібних дозволів, описаних нижче, радимо звернутися до одного з ваших адміністраторів Steamworks, тобто до користувача з вашої організації, який має право їх надавати. Список ваших адміністраторів Steamworks можна побачити в правому стовпчику домівки Steamworks (якщо тільки ви самі не є адміністратором).


Для встановлення чи зміни цін продукту необхідні такі дозволи акаунта:

 • Партнер Steamworks, до якого ви належите, повинен бути партнером, що отримує виплати за продаж продукту. Наприклад, якщо ви працюєте над грою спільно з іншою студією, і та студія — єдиний отримувач виплат за продажі гри, то лише співробітники тієї студії зможуть змінювати ціни.
 • Ваш акаунт повинен мати дозвіл на «Управління цінами та знижками» для обраного продукту. Докладнішу інформацію можна знайти в розділі про управління користувачами й дозволами.

Оновлення цін і встановлення знижок

Нижче наведено короткий відеоурок про оновлення цін і встановлення знижок на продукти в Steam.
https://www.youtube.com/watch?v=_cPdvPBfy5M

Корисні поради щодо ціноутворення

Роздумуючи над ціною для своєї гри під час її виходу, радимо взяти до уваги кілька різних факторів.

 • Скільки часу знадобиться користувачу, щоби пройти вашу гру?
 • Чи гра придатна до великої кількості повторних проходжень?
 • Чи є в грі багатокористувацький режим?
 • Чи випускаєте ви гру в дочасному доступі?
 • Скільки коштують схожі ігри?
 • Чи враховуєте ви в ціні майбутні акційні пропозиції?

Якщо ви серйозно ставитеся до продажу своєї гри, вам варто сприймати її як будь-який інший бізнес-проект і провести дослідження ринку. Придбайте схожі ігри й пограйте в них. Прочитайте рецензії й відгуки користувачів, щоби зрозуміти, що саме вони отримують за ціну, яку заплатили. Використайте ці дані для прийняття власних рішень щодо ціноутворення. Йдеться не про намагання відтіснити конкурента нижчою ціною. Навпаки, слід зосередитися на розумінні ринку й тому, щоби ваші покупці отримали щось цінне в обмін на витрачені гроші.

Рекомендації щодо встановлення цін для різних регіонів

Розробники в Steam самі контролюють свої ціни, в кожній валюті. Проте вивчати та визначати ідеальні ціни в десятках різних валют може бути нелегким випробуванням для деяких розробників.

Щоби допомогти вам керувати цінами в усіх наших валютах, Steam пропонує рекомендації на основі вибраної ціни в доларах США. Під час встановлення ціни на свою гру ви помітите рекомендації від Steam, що виводяться на основі введеної ціни в доларах США. Ви можете встановити їх для деяких чи всіх валют, або ж не використовувати їх взагалі — вирішувати вам!

То як Valve визначає ці рекомендації?

Це дуже заманливо розглядати ціни лише як питання курсу обміну іноземних валют та прив’язувати ціну в кожній валюті до еквівалента курсу обміну. Але така стратегія надмірно спрощує відмінні економічні ситуації різних країн. І хоча курси обміну мають макроекономічні наслідки, в короткостроковій перспективі вони не впливають на придбання окремого користувача.

Замість того, щоби штучно підтримувати ціни на рівні курсів іноземних валют, ми враховуємо скільки гравці платять за товари й послуги у своїх країнах. Сюди входять і такі показники, як паритет купівельної спроможності та індекси споживчих цін, які допомагають ширше порівнювати ціни й витрати в різних галузях економіки. Якщо говорити саме про ігри в Steam, ми також детально вивчаємо сферу розваг, щоби мати більше інформації для прийняття рішень.
Усі ці чинники спонукали нас оновлювати пропозиції цін значно частіше, щоби вони відповідали динаміці економічних змін.

Багато ігор вирішили не використовувати наші рекомендації й самі визначили свої ціни в кожній валюті — і це нормально. Проте ми сподіваємось, що ці рекомендації будуть корисні для розробників, у яких немає часу чи бажання самостійно вивчати ціну в кожній валюті.

Часті питання

П. У моїй грі нема деяких місцевих валют, які підтримуються в Steam. Чи важливо це?
В. Відсутність ціни в будь-якій валюті зробить вашу гру недоступною для гравців, які використовують цю валюту. Наприклад, якщо не встановите ціну в японських єнах, то користувачі, що знаходиться в Японії, не зможуть придбати вашу гру.

П. У моїй грі відсутні пакунки. Як можна вказати ціну?
В. Іноді трапляється помилка, коли під час першого створення AppID не створюються стандартні пакунки для цього AppID. Ви можете створити ці пакунки самостійно на сторінці «Усі пов’язані пакунки, вміст, демоверсії та інструменти», якщо клацнете там вгорі зелену кнопку «Створити стандартні пакунки». Також можна будь-коли звернутися по допомогу до нас, клацнувши кнопку підтримки вгорі цієї сторінки.

П. Які валюти підтримує Steam?
В. Повний список валют можна знайти на сторінці підтримуваних валют, котра також містить інформацію про те, які валюти підтримують ціноутворення та придбання на суми з нецілим числом, як їх подавати та пропорційно змінювати (в частках).

П. Як часто можна змінювати ціну свого продукту?
В. Перш ніж змінювати ціну, ми рекомендуємо почекати щонайменше місяць після випуску гри. Однак, якщо під час випуску ви припустилися серйозної цінової помилки, яку бажаєте швидко виправити, ми можемо з цим допомогти.
Після цього ви можете змінювати ціну, як забажаєте, але пам’ятайте: підвищення ціни в одній чи кількох валютах призведе до періоду очікування між знижками, під час якого їх не можна встановлювати. Докладніше про це читайте в нашій документації.


П. Чи можу я запланувати автоматичну зміну цін?
В. Ні. Зміни ціни не можна автоматизувати, але ви можете публікувати їх у зручний для себе час після перевірки Valve. Також можна попросити Valve опублікувати зміни для вас одразу після перевірки.

Якщо ви бажаєте опублікувати зміни цін самостійно, Valve перевірить їх і надішле вам сповіщення електронною поштою — тоді ви вільні публікувати нові ціни у зручний для себе час. Після публікації зміни одразу стають доступними для користувачів.

Цей варіант можна знайти в розділі «Запропонувати ціни» на сторінці управління пакунком.

pricechangeschedule.JPG

П. Чи можу я підняти ціну на свою гру після її виходу з дочасного доступу?
В. Так. Вам потрібно надіслати запит на зміну ціни за кілька днів до виходу з дочасного доступу, щоби вона була прийнята вчасно.

Майте на увазі, що не можна встановлювати знижку на продукт упродовж 30 днів після підвищення ціни на нього. Якщо ви збільшите ціну протягом 30 днів після виходу з дочасного доступу, то не зможете встановити знижку з нагоди повного виходу гри.

Якщо ви плануєте підняти ціну під час виходу з дочасного доступу й бажаєте встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0, можливі такі сценарії:
 • Ви можете лишити ціну без змін, встановити знижку в момент виходу версії 1.0, а після завершення акції підняти базову ціну гри.
 • Ви можете підняти ціну під час виходу з дочасного доступу і не встановлювати знижку.
 • Ви можете підняти ціну раніше ніж за 30 днів до виходу з дочасного доступу, а потім встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0.


П. Чи можу я брати учать у великих розпродажах, якщо мій продукт вийшов нещодавно?
В. Загалом ви не можете встановлювати знижку протягом 30 днів після випуску або 30 днів після завершення дії знижки з нагоди виходу. Проте ви можете встановити знижку з нагоди виходу вашої гри на час її випуску. А якщо ваш продукт виходить у межах 7 днів до чи після великих розпродажів (як-от літнього розпродажу Steam), Valve може допомогти вам поширити дію знижки на весь час розпродажу.

Ви завжди матимете інші можливості запропонувати знижку на свою гру, тому не варто квапитися з випуском лише заради сезонного розпродажу.

П. А якщо я захочу зробити свою гру платною?
В. Ви можете зробити свою гру платною. Для цього зверніться до служби підтримки, заповнивши цю форму. Справедливе ставлення до користувачів — наш пріоритет, тому якщо ваша гра більше не матиме внутрішньоігрових придбань після переходу від безкоштовного до платного формату пакунка, просимо попередити про це своїх користувачів щонайменше за 30 днів до вилучення внутрішньоігрових придбань. Необхідно дати гравцям можливість використати решту внутрішньоігрової валюти чи предметів до того, як їх продаж і використання стануть неможливими. Користувачі, що мають на своєму акаунті безкоштовну ліцензію вашої гри, й надалі володітимуть нею та зможуть грати в неї після того, як вона стане платною.

П. А якщо я захочу зробити свою гру безкоштовною?
В. Як і в попередньому випадку, щоби зробити свою гру безкоштовною, вам потрібно звернутися до служби підтримки через цю форму. Знову ж таки, ми просимо вас повідомити користувачів щонайменше за місяць до цієї зміни, щоби вони мали змогу прийняти зважене рішення щодо придбання гри, яка невдовзі змінить бізнес-модель.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з платною рекламою?
В. Ні. Steam не підтримує платну рекламу або реферальний/пов’язаний дохід від показу реклами інших ігор та/або продуктів чи сервісів. Якщо ваш дохід залежить від реклами на інших платформах, то вам доведеться знайти нову модель, щоби випустити свій продукт у Steam. Однак якщо у вас є гра, яка підтримує рекламу, і ви хочете випустити її в Steam, можете подумати над моделлю разової покупки або вільним доступом із мікротрансакціями чи додатковим завантажуваним вмістом.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з передплатою (paywall)?
В. Ні. Steam не підтримує моделі, де поступ гравця блокується, доки він не заплатить для продовження гри. Якщо ви бажаєте надати безкоштовну демоверсію для ознайомлення з вашою грою, то можете зробити це. Демоверсія й повна гра можуть мати спільні файли для продовження досвіду гри. Якщо ви бажаєте дізнатися, чи є демоверсія доречним рішенням для вашої гри, ознайомтеся з документацією щодо демоверсій.

П. Які ціни слід установлювати для невідомих мені валют?
В. Ціни в інструменті «Запропонувати ціни» виводяться на основі вказаної ціни в доларах США, і ви можете або прийняти їх, або змінити на власний розсуд. Рішення щодо цін у Steam цілком і повністю приймають розробники.

П. Чи включені податки до рекомендованих цін?
В. У деяких країнах користувачі звикли бачити ціну товарів з урахуванням податків, а в інших — податки, що додаються окремо до вказаної ціни. Steam дотримується відповідних місцевих норм і правил для показу цін і податків користувачам. Докладнішу інформацію про податки можна знайти в ЧаПах про податки