Документація Steamworks
Ціноутворення

Огляд

Партнери Steam відповідальні за налаштування й управління цінами для своїх продуктів. Сайт розробників Steamworks надає інструменти для встановлення цін і знижок у всіх валютах, які підтримуються в Steam. Початкові ціни, а також зміни в ціні, повинні бути перевірені Valve. Цей процес зазвичай триває 1-2 робочих дні. Ми рекомендуємо ціни згідно з нашим досвідом. Ми можемо пропонувати ціни з урахуванням курсів валют та інших факторів. Протягом цього процесу ми спробуємо перевірити ваші ціни на наявність помилок введення, але ми не можемо гарантувати, що знайдемо всі. Тому, будь ласка, уважно перевірте свої ціни, перш ніж надіслати їх.

Типи ціноутворення

Steam підтримує декілька бізнес-моделей, які використовуються в іграх для встановлення ціни на вміст, як-от разове придбання повної версії гри, завантажуваний вміст, внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. У цій статті здебільшого розглядається встановлення цін на пакунки — варіант придбання, який бачать користувачі на сторінці гри в крамниці Steam.

До інших типів ціноутворення належать внутрішньоігрові мікротрансакції та поновлювані підписки. Додаткову інформацію стосовно впровадження цих типів ціноутворення можна знайти тут:

Необхідні дозволи для зміни цін

Лише деякі акаунти видавця мають необхідні дозволи на встановлення чи зміну цін і на встановлення знижок для ваших продуктів у Steam. Стандартно для нових партнерів Steamworks це акаунт Steam тієї особи, яка заповнила цифрову документацію для угоди про розповсюдження через Steam. Однак у вашій організації відповідальною може бути й інша особа.

Якщо у вас немає потрібних дозволів, описаних нижче, то найкраще звернутися до одного з ваших адміністраторів Steamworks, тобто до користувача з вашої організації, який має право надавати дозволи. Список ваших адміністраторів Steamworks можна побачити в правому стовпчику домівки Steamworks (якщо тільки ви самі не є адміністратором).


Для встановлення чи зміни цін продукту необхідні такі дозволи акаунта:

 • Партнер Steamworks, до якого ви належите, повинен бути партнером, що отримує виплати за продаж продукту. Наприклад, якщо ви працюєте над грою спільно з іншою студією, і та студія — єдиний отримувач виплат за продажі гри, то лише співробітники тієї студії зможуть змінювати ціни.
 • Ваш акаунт повинен мати дозвіл на «Управління цінами та знижками» для обраного продукту. Докладнішу інформацію можна знайти в розділі про управління користувачами й дозволами.

Оновлення цін і встановлення знижок

Нижче наведено короткий відеоурок про оновлення цін і встановлення знижок на ваші продукти в Steam.
https://www.youtube.com/watch?v=EQHt1X33MKM

Корисні поради щодо ціноутворення

Коли ви плануєте встановити ціну для своєї гри на момент її виходу, то варто взяти до уваги низку факторів.

 • Скільки часу знадобиться користувачу, щоби пройти вашу гру?
 • Чи гра придатна до великої кількості повторних проходжень?
 • Чи є в грі багатокористувацький режим?
 • Чи випускаєте ви гру в дочасному доступі?
 • Скільки коштують схожі ігри?
 • Чи враховуєте ви в ціні майбутні акційні пропозиції?

Якщо ви серйозно ставитеся до продажу своєї гри, то вам варто поводитися з нею, як і з будь-яким іншим бізнес-проектом, і провести дослідження ринку. Придбайте схожі ігри й пограйте в них. Прочитайте користувацькі рецензії й відгуки, щоби зрозуміти, що саме отримують гравці за певну вартість. Використовуйте ці дані під час прийняття власних рішень стосовно ціноутворення. Ідея не в тому, щоби виграти, запропонувавши нижчу ціну. Натомість слід зосередитися на ринку й тому, щоби ваші покупці отримали щось цінне в обмін на витрачені гроші.

Рекомендації щодо встановлення цін для різних регіонів

Рішення стосовно цін у Steam цілковито залежить від вас як розробника, тому радимо завжди приймати таке рішення, яке буде найкращим для ваших гравців. Ми усвідомлюємо, що визначити оптимальну ціну на гру в десятках різних валют і країн є доволі складним завданням.

Steam допомагає вам управляти цінами у більш ніж 35 різних валютах і надає поради щодо конвертування базової ціни (в доларах США) у місцеву валюту різних регіонів. Наші поради ґрунтуються на конвертації валют, місцевій купівельній спроможності, обов’язкових податках і нашому власному досвіді продажів у конкретних регіонах. Купівельна спроможність значно різниться залежно від країни, а на ціну товарів та розваг впливають багато факторів. Саме тому рекомендовані Valve ціни не є еквівалентом курсів обміну іноземних валют. Ми періодично оновлюємо ці поради відповідно до змін курсів обміну та інших ринкових факторів.

Під час встановлення ціни на свою гру ви помітите рекомендації від Steam, що виводяться на основі введеної ціни в доларах США. Ви можете вручну змінити всі рекомендовані ціни.

Часті питання

П. У моїй грі нема деяких місцевих валют, які підтримуються в Steam. Чи важливо це?
В. Гравці не зможуть придбати вашу гру, якщо не встановити ціну в усіх застосовних валютах. Наприклад, якщо не встановити ціну в японських єнах, то користувачі, що знаходиться в Японії, не зможуть придбати вашу гру.

П. У моїй грі відсутні пакунки. Як можна вказати ціну?
В. Іноді трапляється помилка, коли під час першого створення AppID не створюються стандартні пакунки для цього AppID. Ви можете створити ці пакунки самостійно на сторінці «Усі пов’язані пакунки, вміст, демоверсії та інструменти», якщо клацнете там вгорі зелену кнопку «Створити стандартні пакунки».

П. Які валюти підтримує Steam?
В. Повний список валют можна знайти на сторінці підтримуваних валют, котра також містить інформацію про те, які валюти підтримують ціноутворення та придбання на суми з нецілим числом, як їх подавати та пропорційно змінювати (в частках).

П. Як часто можна змінювати ціну свого продукту?
В. Перш ніж змінювати ціну, ми рекомендуємо почекати щонайменше два місяці після випуску гри. Стільки ж часу необхідно почекати й перед першою пропозицією знижки на вашу гру.

П. Чи можу я запланувати автоматичну зміну цін?
В. Ні. Зміни ціни не відбуваються автоматично, але ви можете публікувати зміни цін за власним розкладом після того, як Valve їх перевірить. Або ж Valve опублікує їх одразу після перевірки.

Якщо ви опублікуєте зміни цін самостійно, то після перевірки цін Valve ви отримаєте сповіщення електронною поштою. Ви зможете опублікувати майбутні ціни в зручний для вас час. Після публікації зміни одразу стають доступними для користувачів.

Цей варіант можна знайти в розділі «Запропонувати ціни» на сторінці управління пакунком.

pricechangeschedule.JPG

П. Чи можу я підняти ціну на свою гру після її виходу з дочасного доступу?
В. Так. Вам потрібно надіслати запит на зміну ціни за кілька днів до виходу з дочасного доступу, щоби вона була прийнята вчасно.

Майте на увазі, що не можна встановити знижку на продукт упродовж 28 днів після підвищення ціни на нього. Якщо ви збільшите ціну протягом 28 днів після виходу з дочасного доступу, то не зможете встановити знижку з нагоди повного виходу гри.

Якщо ви плануєте підняти ціну під час виходу з дочасного доступу й бажаєте встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0, то можливі такі сценарії:
 • Ви можете лишити ціну без змін, встановити знижку в момент виходу версії 1.0, а після завершення акції підняти базову ціну гри.
 • Ви можете підняти ціну під час виходу з дочасного доступу і не встановлювати знижку.
 • Ви можете підняти ціну раніше ніж за 28 днів до виходу з дочасного доступу, а потім встановити знижку з нагоди випуску версії 1.0.


П. Чи можу я брати учать у великих розпродажах, якщо мій продукт вийшов нещодавно?
В. Загалом ви не можете встановлювати знижку протягом 28 днів після випуску або 28 днів після завершення дії знижки з нагоди виходу. Проте ви можете встановити знижку з нагоди виходу вашої гри на час її випуску. А якщо ваш продукт виходить у межах 7 днів до чи після великих розпродажів (як-от літнього розпродажу Steam), Valve може допомогти вам поширити дію знижки на весь час розпродажу.

Ви завжди матимете інші можливості запропонувати знижку на вашу гру, отже не варто квапитися з випуском лише заради сезонного розпродажу.

П. А якщо я захочу зробити свою гру платною?
В. Ви можете зробити свою гру платною. Будь ласка, зверніться до служби підтримки за допомогою цієї форми. Для нас найважливіше чесне ставлення до користувачів, тож якщо ваша гра більше не матиме внутрішньоігрових придбань після переходу від безкоштовного до платного формату пакунка, то попередьте користувачів щонайменше за 28 днів до вилучення внутрішньоігрових придбань. Необхідно дати гравцям можливість використати решту внутрішньоігрової валюти чи предметів до того, як їх продаж і використання стануть неможливими. Користувачі, що мають на своєму акаунті безкоштовну ліцензію вашої гри, й надалі володітимуть нею та зможуть грати в неї після того, як вона стане платною.

П. А якщо я захочу зробити свою гру безкоштовною?
В. Як і в попередньому випадку, щоб зробити свою гру безкоштовною, вам потрібно звернутися до служби підтримки через цю форму. Знову ж таки, ми просимо вас повідомити користувачів щонайменше за місяць до цієї зміни, щоби вони мали змогу прийняти зважене рішення щодо придбання гри, яка невдовзі змінить бізнес-модель.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з платною рекламою?
В. Ні. Steam не підтримує платну рекламу або реферальний/пов’язаний дохід від показу реклами інших ігор та/або продуктів чи сервісів. Якщо ваш дохід залежить від реклами на інших платформах, то вам доведеться знайти нову модель, щоби випустити свій продукт у Steam. Якщо ж ви хочете випустити в Steam гру, яка лише підтримується рекламою, можна зробити її разовою покупкою або надати вільний доступ із мікротрансакціями чи додатковим завантажуваним вмістом.

П. Чи підтримує система ціноутворення Steam ігри з передплатою (paywall)?
В. Ні. Steam не підтримує моделі, де поступ гравця блокується, доки він не заплатить для продовження гри. Якщо ви бажаєте надати безкоштовну демоверсію для ознайомлення з вашою грою, то можете зробити це. Демоверсія та повна версія гри можуть мати спільні файли, щоб забезпечити можливість продовження поступу. Якщо ви бажаєте дізнатися, чи є демоверсія доречним рішенням для вашої гри, ознайомтеся з документацією щодо демоверсій.

П. Які ціни слід установлювати для невідомих мені валют?
В. Ціни в інструменті «Запропонувати ціни» ґрунтуються на введеній ціні в доларах США, і ви можете або прийняти їх, або змінити на власний розсуд. Рішення стосовно цін у Steam цілковито залежить від вас як розробника, тому радимо завжди приймати таке рішення, яке буде найкращим для ваших гравців.

П. Як Valve визначає пропоновані ціни?
В. Наші поради ґрунтуються на конвертації валют, місцевій купівельній спроможності, обов’язкових податках і нашому власному досвіді. Купівельна спроможність значно різниться залежно від країни, а на ціну товарів та розваг впливають багато факторів. Саме тому рекомендовані Valve ціни не є еквівалентом курсів обміну іноземних валют. Ми періодично оновлюємо ці поради відповідно до змін курсів обміну та інших ринкових факторів.

П. Чи включені податки до рекомендованих цін?
В. Під час придбання товарів користувачі в одних країнах звикли бачити ціни з урахуванням податків, у той час як для користувачів в інших країнах податки нараховуються окремо від ціни, яку вони бачать. Steam дотримується відповідних місцевих норм і правил для показу цін і податків користувачам. Докладнішу інформацію про податки можна знайти в ЧаПах про податки