Документація Steamworks
Присутність у крамниці
Цей розділ надає докладний опис управління вашою присутністю в крамниці Steam.

Тут подано, зокрема, такі теми:

ЗастосункиЗастосунок або застосовна програма (application) — це основне представлення вашого продукту в Steam. Застосунок, як правило, має власну сторінку крамниці, власний центр спільноти та показується в бібліотеках користувачів.
Домівки видавця і розробникаІнструменти для розробників та видавців, які дозволяють їм створювати пристосовувані домашні сторінки для своїх організацій для показу всіх ігор, що створені чи видані цими компаніями.
НезабаромВи можете встановити сторінку «Незабаром» для свого продукту до його офіційної дати випуску. У такий спосіб ви повідомите користувачів, що гра невдовзі з’явиться в Steam, і можете почати формувати аудиторію та зацікавленість до свого продукту.
Дочасний доступДочасний доступ Steam дозволяє вам продавати ігри в Steam, коли вони ще на стадії розробки. При цьому покупці знають, що продукт незавершений. Дочасний доступ — це місце для ігор, котрі мають придатну до гри альфа- чи бета-версію, їхня збірка вартуватиме потрачених на неї коштів, а ви плануєте активно продовжувати розробку до моменту випуску.
store/editingЦя документація надає інформацію про підготовку вашої сторінки крамниці до виходу продукту та її оновлення після випуску.
Сторінки франшизВказуйте франшизу для пов’язаних ігор, фільмів, програмного забезпечення чи ВР-продуктів, що додасть посилання на окрему домівку франшизи.
Графічні елементи — оглядУ процесі підготовки до випуску в Steam вам необхідно буде вивантажити різні графічні елементи для свого продукту. Вони показуються в різних місцях крамниці Steam і в бібліотеках користувачів.
LivestreamingДізнайтеся більше про транслювання своєї гри на сторінку крамниці свого продукту чи домівку розробника в Steam.
Локалізація і мовиSteam — це глобальна платформа, яка підтримує багато мов серед більшості своїх численних функцій. Понад 60% клієнтів використовують Steam не англійською мовою, тож важливо враховувати їхні інтереси під час випуску вашого продукту. Підтримка максимальної можливої кількості мов, валют і способів оплати дозволяє Steam задовольнити потреби користувачів з усього світу. Тут описується, яким чином у Steam підтримується багатомовність.
store/accoladesСхвальні відгуки включають рецензії та нагороди, отримані вашою грою. Ця документація покаже, як додавати такі схвальні відгуки до сторінки вашого продукту.
Завчасне замовлення в SteamНаш досвід із завчасними замовленнями показує, що вони неефективні, окрім випадків активно рекламованих ігор, на які нетерпляче очікує велика кількість гравців. Однак навіть для таких ігор ми рекомендуємо робити період завчасного замовлення коротким.
ЦіноутворенняЗа налаштування й управління цінами продуктів відповідають партнери Steam. На сайті розробників Steamworks доступні інструменти для встановлення цін і знижок у всіх валютах, які підтримуються Steam.
Варіанти випускуЗалежно від продукту й часу його випуску існує 3 різні варіанти видимості в крамниці, з-поміж яких ви можете обрати, якщо клацнете на «Випустити продукт».
Процес випускуВипуск вашого продукту переважно залежить лише від вас, хоча Valve має перевірити й підтвердити його до виходу. Ви самостійно обираєте дату виходу, а також налаштовуєте більшість функцій. Загальний процес випуску в Steam показується вгорі на сторінці управління вашим продуктом у Steamworks.
Вилучення продукту зі SteamЯкщо з якихось причин вам потрібно зупинити продаж свого продукту, то Valve допоможе вам зробити необхідні зміни. Ця документація корисна у випадках, коли ви скасовуєте чи вилучаєте з продажу гру або втрачаєте право на її розповсюдження, через що мусите припинити продажі.
Процес перевіркиПісля виконання всіх пунктів зі списку Valve потрібно буде перевірити вашу присутність у крамниці та збірку продукту до того, як ви зможете його випустити. Клацніть «Позначити готовою до розгляду», щоби повідомити Valve про завершення необхідних частин роботи і про готовність вашої сторінки крамниці та цін до перевірки.
Позначки SteamПозначки — це терміни, що вживаються стосовно вашої гри й видимі на вашій сторінці крамниці. Позначки є важливим набором метаданих, що допомагає описати гру для користувачів і дає Steam змогу визначити, як найкраще рекомендувати вашу гру.
ТрейлериУ процесі підготовки продукту до випуску в Steam вам необхідно вивантажити його трейлер. Трейлери показані вгорі сторінки продукту в крамниці, і зазвичай це перше, що бачать потенційні покупці.
Списки хітів продажуУ Steam можна побачити різноманітні списки хітів продажу, найпомітніший із яких знаходиться на головній сторінці крамниці. Їх також можна знайти під час пошуку за окремою позначкою, тематикою чи жанром у певній категорії.
Оновлення гри — найкращі практикиЗагальний набір рекомендацій щодо оновлень гри, а також корисні звички, які ми у Valve виробили під час великих оновлень наших власних продуктів та багатьох інших продуктів у Steam.
Рецензії користувачівКористувачі, які пограли у вашу гру в Steam, можуть писати рецензії і вказувати, чи рекомендують вони ваш продукт іншим. Ці рецензії можуть з’являтися на вашій сторінці крамниці і в спільноті Steam залежно від того, як багато інших користувачів вважають їх корисними. Сукупність позитивних і негативних рецензій використовується для обрахування рейтингу гри, який також показується на вашій сторінці в крамниці. Він дозволяє гравцям бачити, як інші користувачі оцінили ваш продукт за останні 30 днів і впродовж усього часу його наявності в Steam.
Ігри з вільним доступомВи можете випустити свій продукт як гру у вільному доступі або, в деяких випадках, перевести вже випущену гру до вільного доступу. Ця документація докладно розглядає налаштування гри з вільним доступом, видимість у крамниці та корисні поради для розробників ігор у вільному доступі.