Steamworks Belgeleri
Raporlama ve Ödemeler

Raporlama

Bir Steamworks partneri olarak, ürününüz için satış ve finansal bilgileri iki şekilde görüntüleyebilirsiniz:

  1. Satış ve Etkinleştirme Raporları portalı, ürününüzle ilgili gelir, birimler, oyuncu sayıları, coğrafi istatistik ve diğer istatistikî bilgileri neredeyse gerçek zamanlı olarak sağlar.
    Not: Satış ve Etkinleştirme Raporları sitesindeki gelir miktarına kesintiler (iadeler, ters ibrazlar, vergiler, vb.) dâhil değildir.

  2. Aylık satış raporunuzda kesintilerin de yer aldığı ve size ödenecek asıl miktarın gösterildiği daha detaylı bir analiz mevcuttur. Aylık rapor aynı zamanda .CSV dosyası olarak da indirilebilir.

Ödeme geçmişiniz için lütfen https://partner.steamgames.com adresinden hesabınıza giriş yapıp ardından Finansal Bilgi ve Raporlar sekmesine giderek aylık raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Ödemeler

Eğer ürünleriniz bir önceki ay içerisinde sattıysa ve miktar asgari $100 eşiğini aştıysa, Valve ödemeyi Elektronik Fon Transferi (EFT) aracılığıyla yapacaktır.

Valve, satışın yapıldığı tarihten 30 gün sonra ve genellikle ayın sonunda ödemeleri gönderir. Örneğin, Şubat satışları için ödemeler Mart ayının sonunda yapılır.