Dokumentacja Steamworks
Raporty i płatności

Raporty

Jako partner platformy Steam możesz monitorować na dwa różne sposoby informacje finansowe i sprzedażowe dotyczące twoich produktów:

  1. Dzięki stronie raportów ze sprzedaży i aktywacji masz dostęp do informacji odnośnie przychodów, wysokości sprzedaży, liczbie graczy i kraju ich pochodzenia, a także innych statystyk dotyczących twoich produktów niemal w czasie rzeczywistym.
    Uwaga: Kwoty przychodów wyświetlane na stronie raportów ze sprzedaży i aktywacji nie uwzględniają żadnych potrąceń (zwrotów, obciążeń zwrotnych, podatków itp.).

  2. Twój comiesięczny raport sprzedaży zawiera dokładniejsze dane uwzględniające potrącenia, dzięki czemu odzwierciedla faktyczną kwotę, która zostanie wypłacona. Ten raport można pobrać jako plik w formacie CSV.

Swoją historię płatności znajdziesz w comiesięcznym raporcie po zalogowaniu się na swoje konto na stronie https://partner.steamgames.com, a następnie wybierając „Informacje finansowe” oraz dział „Raporty”.

Płatności

Jeśli przychody ze sprzedaży twoich produktów w poprzedzającym miesiącu przekroczyły minimalną kwotę 100$, Valve dokona płatności za pomocą elektronicznego transferu środków (EFT).

Valve dokonuje płatności do trzydziestego dnia miesiąca następującego po tym, w którym dokonano sprzedaży. Na przykład płatność za transakcje z lutego zostanie dokonana pod koniec marca.