Steamworks dokumentáció
Franchise-oldalak
Mostantól hivatalosan össze tudsz kötni kapcsolódó játékokat, minden játékhoz, filmhez, szoftverhez vagy VR élményhez meghatározva és beállítva egy franchise-t, majd mindegyiket egy franchise kezdőoldalhoz kapcsolva. Ez a dokumentáció ismerteti miérteket és hogyanokat.

Mi az a franchise?

A franchise jellemzően olyan játékok együttese, amelyek ugyanarra a kitalált univerzumra, játékmenet-stílusra vagy szellemi tulajdonra épülnek. A „Total War” például egy olyan franchise, amely nagyjából egy tucat, közös játékmenet-stíluson osztozó játékból áll. Az „Assassin's Creed” szintén franchise, ami több olyan játékból áll, amelyeknek közös a játékstílusa, és az összes játékon végigfutó történetszálon osztoznak.

https://www.youtube.com/watch?v=i9NMgyMDV4Q

Miért hozz létre franchise-oldalt?

Hasonlóan a kiadói és fejlesztői kezdőoldalakhoz, franchise-oldal létrehozása lehetővé teszi a termékeid logikus rendszerbe rendezését, és a rajongók számára az egész franchise nyomon követését, hogy értesüljenek a jövőbeni megjelenésekről.

Franchise-oldal létrehozása

Először is gondold végig, hogy mi a franchise-od neve, és milyen játékok, videók, DLC-k, szoftverek vagy VR-élmények alkotják azt.

Ezután el kell végezned néhány lépést mindegyik terméknél, amelynek az adott franchise részét kell képeznie.
  1. Állítsd be a franchise-t mindegyik játékhoz: A játékaid „Áruházi oldal szerkesztése” szakaszában (rögtön a fejlesztő és kiadó beállítása alatt) meg kell adnod a használni kívánt franchise nevét, majd át kell váltanod a Kiadás fülre, és közzétenned az áruházi oldalad változtatásait. Ezt csak alapjátékokhoz kell megtenned; minden DLC automatikusan örökli a franchise-nevet a szülőjátékától.
  2. Hozz létre egy csoportot: Először is tulajdonosnak vagy előjárónak kell lenned egy olyan csoportban, amelyet a franchise-kezdőoldalad alapjául kívánsz használni. Akárcsak a fejlesztői kezdőoldalaknál, a franchise-od nevével érdemes csoportot létrehoznod. Hozz létre új csoportot, vagy használj egy meglévőt, amit korábban esetleg létrehoztál a franchise-od nevével. Tudj meg többet a Steam Közösségi csoportokról.
  3. Kösd össze a játékaidat egy kezdőoldallal: Ezután használhatod a kezdőoldallal összekötő kezelőfelületet franchise-od nevének összekapcsolására a közösségi csoportoddal egy kezdőoldal létrehozásához.

A franchise-ok megjelenítése a Steamen

Létrehoztunk egyet például a Half-Life játékoknak: https://store.steampowered.com/franchise/Half-Life

Miután a franchise-ban levő mindegyik játékhoz meg lett határozva egy franchise, az számos módon fog megjelenni.

Gombként a vásárlási lehetőségek fölött

A franchise mindegyik játékánál lesz egy új, a franchise-oldalra vezető gomb a vásárlási lehetőségek fölött. Ez a gomb automatikusan a franchise-oldalra feltöltött fejlécképet használja.

FranchiseButtonExample.jpg

A „Továbbiak a franchise-ból” szakaszban

A franchise-ban levő összes játéknak lesz továbbá egy új szakasza a rendszerkövetelmények alatt, ami megjeleníti a többi játékot a franchise-ban. A Half-Life áruházi oldalon ez így néz ki:

halflife_franchise_more_02.jpg

A navigációs útvonalban

A franchise mindegyik játéka megjeleníti a franchise nevét navigációs elemként is az áruházi oldal tetején levő útvonalban. Ez is visszavezet a franchise-oldaladra.

halflife_franchise_breadcrumbs_01.jpg

A fejlesztői vagy kiadói kezdőoldalon kiemelve

A fejlesztői vagy kiadói kezdőoldaladon is kiemelhetsz egy vagy több franchise-t. Ennek megjelenítése igényel egy kis konfigurálást; tovább olvasva alább részleteket találsz ennek beállításáról.

our_franchises_02.jpg

Emelj ki franchise-okat a kezdőoldaladon

Testre tudod szabni a kezdőoldalad szakaszait a franchise-jaid listájának megjelenítéséhez.

A fejlesztői vagy kiadói kezdőoldaladon levő szakaszok szerkesztésekor válaszd a „Kezdőoldalaid összekapcsolása” lehetőséget a típusok közül. Ezután szakaszcímet választhatsz attól függően, hogy a kapcsolódó stúdiók listáját, vagy a franchise--jaid listáját fogod megjeleníteni (ez csak a szakasz címét határozza meg, a tartalom elmagyarázására a vásárlóknak).

our_franchises_01.jpg

Az itt jelölőnégyzetekkel rendelkező elemek azon kezdőoldalak listája, amelyekhez az aktuális felhasználónak elöljárói jogosultsága van.

Több céget érintő franchise-ok

Mindez már több különböző Steamworks fejlesztői fiók között is működik. Például, több különböző cég készít játékokat a „Warhammer” franchise-ba. Tehát a különféle stúdióknak csak elöljáróknak kell lenniük a „Warhammer” közösségi csoportban, és ekkor mindegyikük össze tudja kapcsolni a saját megfelelő játékát a franchise-oldallal. Tudj meg többet a Steam Közösségi csoportokról.

Egy franchise követése

Miután egy franchise-oldal elkészült, a rajongók elkezdhetik követni a franchise-t. Ez sok ugyanolyan előnnyel jár, mint egy fejlesztő követése, kivéve, hogy csak az egy franchise részét képező termékekre terjed ki.

Amikor egy Steames vásárló követi a franchise-odat, erős jelzést ad a Steamnek, hogy tetszik neki az a tartalom, és ez lehetővé teszi, hogy a Steam az alábbi módokon bővítse ki a vásárló áruházi felhasználói élményét:

  • Értesítés e-mailben: A követők e-mailt fognak kapni, amikor a franchise-od egy játéka megjelenik, korai hozzáférésbe lép vagy elhagyja azt. Például:

    Új megjelenés e-mail-példa

  • Játékok kiemelése: Amikor a követők a Steam főoldalát vagy egy műfaj- vagy címkealapú Steam tartalomközpontot böngésznek, a Steam a franchise nemrég kiadott játékait a főkapszulák közé keveri ezeken az oldalakon. Emlékeztetjük is ezeket a követőket, hogy miért mutatjuk nekik az adott játékot.

    Közelmúltbeli megjelenés egy tartalomközpontban

  • Játékrelevancia-információ: Az egyes termékoldalak ki fogják emelni, hogy a felhasználó követi a franchise-odat, ezért releváns számára a játék.

    Általad követett kiadó