Steam Direct
Dołączanie do programu dystrybucyjnego Steamworks
Witaj w Steam Direct! Ten nowy sposób wydawania gier na Steam został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu oraz przejrzystości całego procesu wydawania gier przez twórców na całym świecie.

Poniżej zostały opisane poszczególne kroki dotyczące dołączenia do Programu partnerskiego Steamworks w celu dystrybucji gier, aplikacji VR lub wideo na Steam. Często zadawane pytania dotyczące tego procesu, jak i samego wydawania na Steam znajdziesz w dokumentacji Steamworks.
Czego się spodziewać
Istnieje kilka kroków, które należy wykonać, by przygotować swoją grę do wydania na Steam. Oto ich ogólny opis.
 1. Wypełnij cyfrową dokumentację. Potrzebne będą informacje wyszczególnione poniżej.
 2. Uiść opłatę wydawniczą za pomocą jakiejkolwiek metody płatności obsługiwanej przez Steam, tak jak opisano to poniżej.
 3. Uzupełnij dokumentację informacjami bankowymi oraz podatkowymi oraz przejdź proces weryfikacji tożsamości, abyśmy wiedzieli, z kim współpracujemy.
 4. Od teraz masz dostęp do Steamworks i możesz zacząć przygotowywać się do wydania swojego tytułu. Wymagane będzie stworzenie strony produktu w sklepie, przesłanie kompilacji, dopasowanie wszelkich funkcji Steamworks oraz określenie ceny. Naszym celem było usprawnienie narzędzi i udokumentowanie wszystkich funkcji, z których możesz korzystać. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji Steamworks.
 5. Zanim twoja strona w sklepie lub kompilacja gry będzie mogła zostać opublikowana, nastąpi krótki proces, podczas którego uruchomimy twoją grę, przyjrzymy się stronie w sklepie i sprawdzimy, czy wszystko działa tak jak należy i nie czyni niczego szkodliwego. Zajmie to do 5 dni.
 6. Istnieje kilka wymogów czasowych przed wydaniem kilku pierwszych aplikacji na Steam:
  1. Od momentu uiszczenia opłaty wydawniczej do wydania gry musi upłynąć 30 dni. Dzięki temu mamy czas na przejrzenie twoich danych i potwierdzenie twojej tożsamości.
  2. Musisz przygotować własną stronę w sklepie oraz umieścić publicznie dostępną stronę informującą o przyszłej dostępności gry na przynajmniej dwa tygodnie przed jej wydaniem. Pomoże ci to zebrać grono zainteresowanych nabywców, którzy mogą dodać twoją grę do listy życzeń lub uczestniczyć w dyskusji. Dzięki temu będziesz mieć również okazję poćwiczyć swoje umiejętności prezentacji produktu, by mieć pewność, że kiedy wciśniesz przycisk „Wydaj”, wszystko wyjdzie jak najlepiej.
 7. Wszystko gotowe. Ustawienia związane z wydaniem produktu są teraz pod twoją kontrolą i możesz dokonywać aktualizacji, kiedy tylko zechcesz.


Informacje, które mogą ci się przydać:
Informacje o płatności
Potrzebujemy dokładnych informacji bankowych takich jak numer rozliczeniowy, numer konta bankowego i adres banku, by móc przesyłać płatności z tytułu sprzedaży twojej aplikacji.

Pamiętaj, że nazwa posiadacza rachunku na twoim rachunku bankowym musi się zgadzać z danymi identyfikacyjnymi opisanymi powyżej. Jeśli rejestrujesz się jako firma i jeszcze nie posiadasz konta bankowego założonego na nią, musisz takowe założyć przed kontynuowaniem.

Informacje podatkowe
Przekierujemy cię do krótkiej ankiety podatkowej, która określi twój status podatkowy i podatek u źródła. Informacje wymagane do wypełnienia ankiety będą zależeć od tego, czy rejestrujesz się jako osoba fizyczna lub prawna oraz od twojej lokalizacji lub twojej firmy. Obywatele Stanów Zjednoczonych będą potrzebować informacji podobnych do tych z formularza W-9. Obywatele i firmy w krajach, które zawarły ze Stanami Zjednoczonymi umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, będą potrzebować informacji podobnych do tych z formularza W-8BEN.

Oczekujemy podania wszystkich wymaganych informacji, abyśmy mogli wdrożyć cię do Steamworks. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o podatku u źródła.

Product Submission Fee
Aby uzyskać pełen dostęp, należy uiścić opłatę w wysokości $100.00 za każdy produkt, który zamierzasz wydać na Steam. Możesz tego dokonać za pomocą każdej dostępnej metody płatności na Steam z wyjątkiem metod wykorzystujących Portfel Steam.

Ta opłata nie podlega zwrotom tak jak produkty na Steam, jednakże zwrócimy ci ją po tym, jak twój produkt osiągnie co najmniej $1,000.00 przychodu całkowitego ze sprzedaży w Sklepie Steam oraz z mikrotransakcji łącznie. Wypłata przychodów ze sprzedaży oraz opłaty wydawniczej może zostać wstrzymana, jeśli zaliczka została obciążona zwrotnie, przedwcześnie zażądano za nią zwrotu lub w inny sposób została zidentyfikowana jako oszustwo.


Zasady i wytyczne
Poniżej przedstawiliśmy kilka wskazówek dotyczących treści, jakie mogą być rozpowszechniane za pośrednictwem platformy Steam. Pamiętaj o nich przy podejmowaniu decyzji dotyczących dystrybucji.

Na platformie Steam nie należy publikować:
 1. Treści przeznaczonych dla dorosłych, który nie zostały odpowiednio oznaczone i wyposażone w mechanizm weryfikacji wieku.
 2. Wypowiedzi oszczerczych lub szkalujących.
 3. Treści, które nie są twoją własnością lub do których nie posiadasz odpowiednich praw.
 4. Treści naruszających przepisy jakiejkolwiek jurysdykcji, pod którą mogą podlegać.
 5. Treści, w których w jakikolwiek sposób wykorzystywane są dzieci.
 6. Aplikacji modyfikujących komputery klientów w nieoczekiwany lub szkodliwy sposób takich jak złośliwe oprogramowanie lub wirusy.
 7. Aplikacji nielegalnie zbierających dane wrażliwe takie jak dane logowania do platformy Steam lub dane finansowe (np. dane karty płatniczej).

Akceptowane rodzaje zawartości
Akceptowana przez nas zawartość to gry oraz aplikacje VR. Obecnie nie przyjmujemy programów niebędących grami poprzez Steam Direct. Jeżeli posiadasz taki program i chcesz go wydać na Steam, sprawdź artykuł na temat dystrybucji programów niebędących grami.

Ponadto treści publikowane na platformie Steam powinny oczywiście być zgodne z wymogami Umowy dystrybucyjnej Steam i Umowy użytkownika Steam, a także z Zasadami Steam dotyczącymi postępowania w sieci oraz Umową polityki prywatności.


Zaloguj się, by rozpocząć
Kliknij poniższy przycisk, by zalogować się za pomocą swojego konta Steam i rozpocząć proces rejestracji w Steam Direct.