Niezwiązany

Strona główna Dokumentacja i pomoc
Steam Direct
Dołączanie do programu dystrybucyjnego Steamworks
Witaj w Steam Direct! Ten nowy sposób wydawania gier na Steam został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu oraz przejrzystości całego procesu wydawania gier przez twórców na całym świecie.

Poniżej zostały opisane poszczególne kroki dotyczące dołączenia do programu partnerskiego Steamworks w celu dystrybucji gier, aplikacji VR lub filmów na Steam. Często zadawane pytania dotyczące tego procesu, jak i samego wydawania na Steam znajdziesz w dokumentacji Steamworks.
Czego się spodziewać
Poniżej znajduje się lista kilku kroków, które należy wykonać przed wydaniem gry na Steam.
 1. Wypełnij cyfrową dokumentację. Potrzebne będą informacje wyszczególnione poniżej.
 2. Wpłać zaliczkę za pomocą jakiejkolwiek metody płatności wspieranej przez Steam, tak jak opisano to poniżej.
 3. Uzupełnij dokumentację informacjami bankowymi oraz podatkowymi oraz przejdź proces weryfikacji tożsamości, abyśmy wiedzieli, z kim współpracujemy.
 4. Od teraz masz dostęp do Steamworks i możesz zacząć przygotowywać się do wydania swojego tytułu. Wymagane będzie stworzenie strony produktu w sklepie, przesłanie kompilacji, dopasowanie wszelkich funkcji Steamworks oraz określenie ceny. Naszym celem było usprawnienie narzędzi i udokumentowanie wszystkich funkcji, z których możesz korzystać. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji Steamworks.
 5. Zanim twoja strona w sklepie lub kompilacja gry będzie mogła zostać opublikowana, nastąpi krótki proces podczas którego uruchomimy twoją grę, przyjrzymy się stronie w sklepie i sprawdzimy, czy wszystko działa tak jak należy i nie czyni niczego szkodliwego. Zajmie to do 5 dni.
 6. Istnieje kilka wymogów czasowych przed wydaniem kilku pierwszych aplikacji na Steam:
  1. Od momentu uiszczenia opłaty wydawniczej do wydania gry musi upłynąć 30 dni. Dzięki temu mamy czas na przejrzenie twoich danych i potwierdzenie twojej tożsamości.
  2. Musisz przygotować własną stronę w sklepie oraz umieścić publicznie dostępną stronę „już wkrótce” na przynajmniej dwa tygodnie. Pomoże ci to zebrać grono zainteresowanych nabywców, którzy mogą dodać twoją grę do listy życzeń lub uczestniczyć w dyskusji. Dzięki temu będziesz mieć również okazję poćwiczyć swoje umiejętności prezentacji produktu, by mieć pewność, że kiedy wciśniesz przycisk „Wydaj”, wszystko wyjdzie jak najlepiej.
 7. Wszystko gotowe. Od teraz możesz kontrolować wydawanie oraz dokonywać aktualizacji, kiedy tylko zechcesz.


Informacje, które mogą ci się przydać:
Informacje o płatności
Potrzebujemy dokładnych informacji bankowych, takich jak numer rozliczeniowy, numer konta bankowego i adres banku, by móc przesyłać płatności z tytułu sprzedaży Twojej aplikacji.

Uwaga: nazwa posiadacza konta bankowego musi odpowiadać nazwie prawnej wprowadzonej w powyższych danych identyfikacyjnych. Jeśli rejestrujesz się jako firma i nie posiadasz jeszcze firmowego konta bankowego, musisz je otworzyć przed przejściem do kolejnego kroku.

Informacje podatkowe
Przeprowadzimy cię przez krótki kwestionariusz podatkowy, aby określić twój status podatkowy i stawkę obciążenia. Informacje wymagane do wypełnienia kwestionariusza będą zależeć od tego, czy zapisujesz się jako osoba indywidualna lub firma, a także lokalizację twoją lub twojej firmy. Obywatele Stanów Zjednoczonych będą potrzebować informacji podobnych do tych z formularza W-9. Obywatele i firmy w krajach, które zawarły traktat podatkowy ze Stanami Zjednoczonymi, będą musieli wypełnić formularz W-8BEN.

Wszystkie informacje, które podajesz, są wymagane, aby uzyskać dostęp do Steamworks. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o podatku u źródła.

Product Submission Fee
W celu osiągnięcia pełnego dostępu należy uiścić opłatę w wysokości $100.00 za każdy produkt, który zamierzasz wydać na Steam. Możesz tego dokonać za pomocą każdej dostępnej metody płatności na Steam.

Ta opłata nie podlega zwrotom tak jak produkty na Steam, jednakże zwrócimy ci ją po tym, jak twój produkt osiągnie co najmniej $1,000.00 przychodu całkowitego ze sprzedaży w Sklepie Steam oraz z mikrotransakcji łącznie. Wypłata przychodów ze sprzedaży oraz opłaty wydawniczej może zostać wstrzymana, jeśli zaliczka została obciążona zwrotnie, przedwcześnie zażądano za nią zwrotu lub w inny sposób została zidentyfikowana jako oszustwo.


Zasady i wytyczne
Poniżej przedstawiliśmy kilka wskazówek dotyczących treści, jakie mogą być rozpowszechniane za pośrednictwem platformy Steam. Prosimy o nich pamiętać przy podejmowaniu decyzji dotyczących dystrybucji.

Na platformie Steam nie należy publikować:
 1. Treści przeznaczonych dla dorosłych, który nie zostały odpowiednio oznaczone i wyposażone w mechanizm weryfikacji wieku
 2. Wypowiedzi oszczerczych lub szkalujących
 3. Treści, które nie są twoją własnością lub do których nie posiadasz odpowiednich praw
 4. Treści naruszających przepisy jakiejkolwiek jurysdykcji, pod którą mogą podlegać
 5. Treści, w których w jakikolwiek sposób wykorzystywane są dzieci
 6. Aplikacji modyfikujących komputery klientów w nieoczekiwany lub szkodliwy sposób, takich jak złośliwe oprogramowanie lub wirusy
 7. Aplikacji nielegalnie zbierających dane wrażliwe takie jak dane logowania do platformy Steam lub dane finansowe (np. dane karty płatniczej)

Akceptowane rodzaje zawartości
Akceptowana przez nas zawartość to gry oraz aplikacje VR. Obecnie nie przyjmujemy programów poprzez Steam Direct. Jeżeli masz program i chcesz go wydać na Steam, zajrzyj do artykułu o dystrybucji programów.

Ponadto treści publikowane na platformie Steam powinny oczywiście być zgodne z wymogami umowy dystrybucyjnej Steam i umowy użytkownika Steam, a także ze wskazówkami zawartymi w regulaminie Steam Online Conduct oraz polityce prywatności Steam.


Zaloguj się, by rozpocząć
Kliknij poniższy przycisk, by zalogować się za pomocą swojego konta Steam i rozpocząć proces rejestracji w Steam Direct.


 
 

Poufne dane Valve

Ta strona o ograniczonym dostępie zawiera zastrzeżone informacje firmy Valve. Musisz posiadać podpisaną umowę poufności i/lub umowę licencyjną, w której Valve pozwala ci korzystać z tej strony.