Документація Steamworks
Античіт Valve (VAC) та ігрові блокування

Огляд

Steam надає низку інструментів для боротьби з чітерством у мережевих відеоіграх. Незалежно від того, будете ви користуватися API наших античітів чи використовуватиме власну розробку, обов’язково попередьте своїх користувачів про наявність такої системи. Крім того, ви повинні мати внутрішньоігровий інтерфейс із чітким поясненням причин блокування.

Для ознайомлення з античітами й загальних порад рекомендуємо переглянути виступ на Steam Dev Days із назвою «Античіт для багатокористувацьких ігор» (слайди)

https://www.youtube.com/watch?v=hI7V60r7Jco

VAC


Античіт Valve (VAC) — це автоматична система, що створена для виявлення чітів, встановлених на користувацьких комп’ютерах. Якщо користувач підключений до захищеного VAC сервера з комп’ютера, де встановлені відомі системі чіти, то VAC заблокує користувача й він не зможе грати за захищених серверах цієї гри в майбутньому.

ПРИМІТКА: VAC виявляє лише ті чіти, про які повідомляє розробник. Valve не шукає чіти автоматично чи вручну.

Дізнатися більше можна в розділі про VAC.

Ігрові блокування


Ігрові блокування дозволяють вам скористатися інфраструктурою блокування Valve замість впровадження власної системи відстеження й застосування блокувань. Коли ви блокуєте гравця за допомогою веб-API ICheatReportingService/RequestPlayerGameBan, то блокування буде видимим для всіх у профілі Steam цього користувача.

Найкращі практики

Нижче розміщено список найкращих практик використання античітових служб Steamworks. Якщо вам потрібні докладніші рекомендації, то звертайтеся до відео вище.
  1. Наполегливо рекомендуємо мати сервери для своєї гри. Наявність сервера, що управляє станом гри й надсилає за потреби його дані користувачу, допомагає запобігти чітерству. Прикладом є передача розташування гравця лише за необхідності. Сервер також може впливати на позицію гравця чи інші стани гри для того, щоби завадити маніпуляціям зі швидкістю чи невразливістю.
  2. Якщо ваша гра використовує мережу «один до одного», то кожен користувач має перевірити всіх інших, щоби завадити автору сеансу здійснити повний контроль над станом гри, що може призвести до чітерства чи обходу обмежень.
  3. Коли виклик API автентифікації ISteamGameServer::BeginAuthSession повертає k_EAuthSessionResponseVACCheckTimedOut, то користувач має бути вилучений із сервера, оскільки VAC або не може перевірити користувача, або його стан вказує на запуск ним чітів.
  4. Коли користувача заблоковано чи вигнано з гри, він має отримати чітке повідомлення в грі з поясненням, чому він не може грати далі.
  5. Ігрові блокування передбачені лише для запобігання чітерству. Їх необхідно застосовувати лише стосовно гравців, що нечесно отримали перевагу в багатокориствацьких режимах і сервісах.

Необхідні дозволи для зміни античітових політик

Хто може встановлювати чи редагувати античітові правила для мого продукту?
Лише деякі акаунти видавця мають дозволи на введення чи зміну античітових правил для ваших продуктів у Steam. Якщо ви не маєте потрібних дозволів, описаних нижче, то найкраще звернутися до одного з ваших адміністраторів Steamworks, тобто до користувача з вашої організації, який має право давати дозволи. Список ваших адміністраторів Steamworks можна побачити в правому стовпчику домівки Steamworks (якщо тільки ви самі не є адміністратором).

Для встановлення чи зміни античітових правил продукту необхідні такі дозволи акаунта:
  • Ваш акаунт повинен мати дозвіл на «Управління підписами» для обраного продукту. Дізнатися більше можна в розділі про управління користувачами.

Обмеження дарунків

Активація доступу API античіту впливає на подарункові копії вашої гри!
Ігри з активованою системою VAC та ігровими блокуваннями можна купувати на ваш власний акаунт або одразу порадувати. Якщо ви подаруєте гру комусь, хто потім отримає постійне блокування в ній, ви більше не зможете дарувати копії цієї гри.

Часті питання

П. Як блокування VAC чи ігрове блокування впливають на користувача?
В. Якщо акаунт користувача заблоковано однією із наших античітових служб, то відбудеться наступне:
  • Акаунт не зможе підключатися до захищених серверів застосунку, в якому отримав блокування.
  • Блокування буде показуватися для всіх у профілі користувача в Steam.
  • Акаунт більше не зможе ділитися іграми з увімкненою системою VAC.
  • Якщо користувач отримав гру через сімейну бібліотеку, то блокування також пошириться на власника гри.

Додаткову інформацію можна знайти в наступних статтях із відповідями на часті питання користувачів: «Античіт Valve (VAC)», «Мене заблокували античітом Valve (VAC)» і «Заблоковано розробником (ігрове блокування)».

П. Чи можна на основі блокувань користувача в інших іграх заборонити грати в мою гру?
В. Ні. Система VAC та ігрові блокування призначені для заборони грати на захищених серверах лише тієї гри, де отримано блокування. Ви можете назавжди заблокувати користувача в своїй грі за умови, що він був спійманий на чітерстві саме в ній.