Steam побудовано навколо ключової функції — надавати користувачам останню версію вашої гри. Виправлення незначної помилки чи додавання великої кількості вмісту — Steam має надійний набір інструментів, який дозволяє розповісти про оновлення та надати його гравцям.
Усе написане нижче — загальний набір рекомендацій про здійснення оновлень, а також найкращі практики, яким ми у Valve навчилися під час великих оновлень наших власних продуктів та оновлень багатьох інших продуктів зі Steam.
Незалежно від того, чи випускаєте ви безкоштовний продукт, чи маєте сюжетну гру для одного гравця — оновлення завжди може розширити базу гравців та збільшити їхнє долучання до гри. Докладніше про спілкування з користувачами ви зможете прочитати в
документації щодо найкращих практик модерації та проглянути в
презентації Робіна Вокера зі Steam Dev Days.
Примітка: користувачі очікують, що зможуть завантажувати вашу гру й наступні оновлення через клієнт Steam. Тож важливо, щоби ви користуватися Steam для своїх оновлень і не вимагали від користувачів завантажувати якийсь вміст у грі після її запуску. Steam надає користувачам єдине середовище для завантаження й оновлення, яке дозволяє їм легко управляти розкладом та місцем своїх завантажень, що позитивно впливає на швидкодію та зменшує витрати розробників.
Оновлення будь-коли
Оновлення — важлива складова життєвого циклу вашого продукту та важливий спосіб спілкування з користувачами. Необхідно робити оновлення для виправлення помилок і проблем, але великі оновлення також є важливою можливістю додавати новий вміст, нові режими гри чи нові функції, які утримують інтерес користувачів та приваблюють нову аудиторію.
Steam дозволяє будь-коли легко додавати новий вміст або оновлювати гру, щоби користувачі завжди були задоволеними. Оновлюйтеся стільки, скільки потрібно, але пам’ятайте, що після цього гравцям щоразу потрібно буде оновлювати продукт, тож зважайте на розмір файлів.
Планування й цілі
Щоб отримати найбільше користі зі свого оновлення, плануйте заздалегідь. Можливо, ви захочете постійно додавати патчі, щоби виправляти помилки, про які сповістять гравці або які ви знайдете під час тестування. Також подумайте про можливість періодичних оновлень вмісту, щоби повертати гравців до гри.
І маленьке, і велике оновлення є способами зв’язку з гравцями й показують, що ви читаєте відгуки та переймаєтеся поліпшенням ігрових вражень від вашої гри.
Виправлення помилок і патчі
Оновлення чи виправлення помилок у грі — найліпший спосіб комунікації з користувачами. Якщо ви чуєте скарги на гру, ліпше за все виправити ту помилку якомога швидше (якщо вона дійсно серйозна). Steam надає легкий спосіб розміщення оновлень будь-коли, тож скористайтеся цим на повну та допоможіть користувачам з їхніми проблемами, які стосуються вашої гри.
Після вивантаження оновлення ми рекомендуємо написати оголошення в центрі спільноти Steam вашої гри, щоби користувачі знали про зміни. Це також покаже користувачам, що ви чуєте їх і працюєте над знайденими помилками.
Великі оновлення вмісту
Оновлення продукту надзвичайно важливі, але ваш спосіб донесення інформації про нього може мати ще більше значення. У своїх іграх ми виявили, що ліпше випускати великі оновлення щонайбільше раз на 1-2 місяці. Це допоможе вам зібрати всі зміни в одному великому оновленні та дасть час підготувати й опублікувати заманливі оголошення для підігріву очікування.
Ваш підхід може змінюватися, оскільки ви бачитимете, на що саме позитивно реагують гравці. Ось приклад алгоритму, який добре спрацював для нас і який ми вдосконалювали, використовуючи різні підходи та слухаючи відгуки гравців:
- Напишіть оголошення про оновлення (можна у формі оповіді) за 3-4 дні до нього, надайте кілька підказок, які можуть зіграти на очікуванні й чутках і захопити користувачів. Ви також даєте привід ЗМІ написати про ваш продукт.
- Стежте за форумами й відгуками навіть до випуску оновлення, оскільки це може допомогти вам дізнатися, що саме очікують гравці та внести відповідні зміни, якщо це потрібно.
- Виділіть основні зміни у функціях та ігроладі гри — таким чином ви чіткіше покажете гравцям на що звертати увагу, щоби збільшити очікуваність. Покрокове розкриття деталей дозволить гравцям усвідомити зміни вмісту ще до того, як вони почнуть грати.
- Створіть метагру чи конкурс. Це дозволить гравцям просувати продукт серед своїх друзів та інших користувачів і зробити свій внесок в ігровий світ.
Приклади Як приклад сторінок оголошень про оновлення, які ми створили у Valve для деяких власних ігор, ви можете побачити останні оновлення для Counter-Strike: Global Offensive, що перелічені праворуч на
сайті CS:GO, або деякі оновлення для Dota 2
тут і
тут.
Усі ці елементи можна застосувати для будь-якого продукту, незалежно від жанру чи розміру команди. Ми рекомендуємо займатися комунікацією та працювати з відгуками користувачів тій самій команді, яка працює над дизайном і розробкою гри. Це не означає, що ваш дизайнер рівнів має витрачати весь день на написання відповідей для форуму в Steam. Але це означає, що команда розробки несе відповідальність за прочитання відгуків та реакцію на них, і не потрібно переносити її на менеджера по роботі зі спільнотою чи на окрему команду, що займається зв’язками з громадськістю. У
презентації з Dev Days ви зможете знайти конкретні приклади й додаткові поради.
Додатковий завантажуваний вміст чи частина основної гри?
Коли ви випускаєте до своєї гри новий вміст, то маєте кілька варіантів його надання користувачам. Ви можете продати його як додатковий завантажуваний вміст (DLC) або ж як внутрішньоігрове придбання. Або просто додати до основної гри безкоштовно.
Нижче кілька порад і найкращих практик, які спрацьовують у більшості випадків:
- Безкоштовний вміст → частина гри. Ми виявили, що якщо ви хочете додавати безкоштовний вміст, то ліпше за все робити його складовою основної гри. Гравці одразу матимуть найновіший вміст без потреби зайвий раз натискати кнопку «Завантажити» (якщо випускати вміст як додатковий завантажуваний).
- Невеликий оплачуваний вміст → внутрішньоігрові придбання. Якщо ви додаєте невеликі предмети чи оплачуваний вміст, як-от капелюхи, індивідуальна зброя чи витратні ресурси, можливо, варто додавати їх як внутрішньоігрове придбання. Steamworks має зручну службу інвентаря Steam, і ще, звісно, вам знадобиться система мікротрансакцій Steam, яка допоможе налагодити процес оплати й конвертації валют.
- Великий оплачуваний вміст → DLC. Якщо ви продаєте вміст великого об’єму, як-от мапи, нові ігрові режими чи доповнення, то варто додавати їх як DLC. Таким чином гравці встановлюватимуть цей вміст окремо, що зменшить розмір файлів для тих, хто не купує його, а також дозволить просувати цей вміст окремо на сторінці гри.
Тестування
Перш ніж розміщувати оновлення, ви захочете самі його перевірити зі збірки Steam. Це можна здійснити кількома способами, про які можна прочитати докладніше в розділі про
тестування.
Вивантаження оновлення
Щоб оновити збірку гри чи програмного забезпечення, просто дотримуйтеся тих самих інструкцій, що й щодо створення збірок у SteamPipe. Докладніше про це ви можете дізнатися в розділі про
SteamPipe.
Зауважте, що після випуску застосунку користувачі отримуватимуть збірку, позначену як «Стандартна збірка». Щоби протестувати своє оновлення, завантажте за допомогою SteamPipe нову збірку й перед перенесенням її до стандартної гілки встановіть її в тестову гілку з паролем. Докладніше про управління гілками збірок ви можете прочитати в розділі про
управління вивантаженими збірками вище.
Оприлюднення збірки
Після вивантаження й тестування збірки ви можете оприлюднити її для інших гравців. Для цього просто зробіть потрібну збірку «стандартною». Якщо під час додавання нового вмісту ви створили нове сховище, то не забудьте додати його до всіх пакунків крамниці й ключів. Докладніше про це ви можете дізнатися в розділі
«Пакунки».
Оголошення про оновлення в Steam
Щойно ви будете готові випустити своє оновлення в Steam, сповістіть користувачів і скажіть, де вони можуть лишити відгуки. Steam надає кілька шляхів оголошення про оновлення:
- Заміна ілюстрацій. Ви можете встановити тимчасовий набір капсульних зображень. У розділі редагування сторінки крамниці Steam на вкладці графічних елементів є розділ зі встановленням тимчасової заміни елемента. Більше про замінні ілюстрації
- Публікація оголошення. Після публікації події чи оголошення показуються всім користувачам, які відстежують вашу гру (почати відстежувати вони можуть у вашому центрі спільноти чи на сторінці крамниці), на вашій сторінці крамниці, у бібліотеці Steam, а також на панелі «завантажень» клієнту Steam. Для докладнішої інформації перегляньте розділ про події та оголошення.
- Додавання знижки. Щоб отримати найбільше з випуску великого вмісту, можливо, вам варто додати водночас і знижку для гри. Це може допомогти здійняти галас навколо гри й водночас надати гравцям іще одну причину завітати до гри знову, поки вона в центрі уваги. Окрім того, гравці, які додали вашу гру до списку бажаного, отримають електронного листа зі сповіщенням про знижку. Цей спосіб чудово працює в поєднанні з описаними вище тимчасовими замінними зображеннями. Для докладнішої інформації перегляньте розділ про знижки.
- Використання раундів видимості оновлення. Якщо це ваше велике оновлення вмісту, можливо, ви захочете скористатися раундами видимості оновлення Steam, щоби воно показувалося на головній сторінці крамниці. У такий спосіб ви розповісте про оновлення новим та поточним користувачам. Це також покаже ваш продукт на сторінці нещодавно оновлених.
Щоби скористатися раундами видимості оновлення, спочатку вам потрібно буде написати оголошення в центрі спільноти Steam, де ви детально опишете це оновлення. Докладнішу інформацію читайте в розділі про раунди видимості оновлення Steam.