Steamworks Belgeleri
Mağaza Sayfasını Düzenlemek

Genel Bakış

Bu belgelendirme, yayınlanmadan önce mağaza sayfanızı nasıl hazırlayacağınızı ve yayınlandıktan sonra ise mağaza sayfanızı nasıl güncelleyeceğiniz hakkında bilgi vermektedir.

Mağaza Sayfası Nasıl Yapılır

Ürününüzün başlangıç sayfasından, fragmanları, ürün açıklamasını, ekran görüntülerini vb. şeyleri düzenlemek için “Mağaza Sayfasını Düzenle”ye tıklayın. Başlangıç sayfanızda sağ tarafta yer alan yapılacaklar listesinde, ürününüz incelemeye gönderilmeden önce mağaza varlığınızla ilgili yapmanız gereken maddeler yer almaktadır. Ürününüzü yayınlamaya nasıl hazırlayacağınızla ilgili daha fazla bilgi için Yayınlama Süreci belgesine göz atabilirsiniz.

Her sekmede yer alan (*) ile işaretlenmiş kısımları tamamlamanız gerekmektedir. Her sekmede, o sekmeye eklemeniz gereken şeylerle ilgili daha fazla bilgi yer almaktadır. Daha fazlasını Grafik Varlıkları - Genel Bakış ve Fragmanlar belgelendirmelerimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanızı incelerken nelere baktığımızla ilgili daha fazla bilgi için İnceleme Süreci belgelendirmemize bakabilirsiniz.

Erken Erişim Mağaza Sayfası

Eğer Erken Erişim'e çıkış yapıyorsanız, Erken Erişim sekmesindeki kutucuğu işaretlemeniz ve bu sekmede yer alan bütün sorulara cevap vermeniz gerekmektedir. Steam'de Erken Erişim'le ilgili daha detaylı bilgi için Erken Erişim belgesine bakabilirsiniz.

Mağaza Sayfası Video Rehberi

Bu Steamworks rehberi, Steam'de mağaza sayfanızı yaratma ve görüntüleme sürecini detaylandırmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=lU1SFAa3QqM

Mağaza Beta Modu

Mağaza sayfanızı ilk defa oluştururken veya mevcut bir mağaza sayfasını düzenlerken değişikliklerin çoğunu sayfa herkese açık hâle gelmeden önce beta modunda görebilirsiniz. Mağaza sayfanızı düzenleme esnasında beta modunda görüntülemek için tek yapmanız gereken sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan "Mağazadaki değişiklikleri ön izle" bağlantısına tıklamaktır.

Satın al butonum nerede?

Eğer ürününüz henüz Steam'de yayınlanmadıysa, mağaza sayfanız beta modunda görüntülenirken satın al butonu ve paketler görünür olmayacaktır. Bir satın alma seçeneğinin doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olmak için lütfen uygulama başlangıç sayfanızdan "Mağaza paketleri, ücretlendirme ve çıkış tarihleri" kısmından ücretlendirmenin girilmiş olduğundan ve paket adının doğru olduğundan emin olun. Paket adını, pakete tıklayıp paket başlangıç sayfasındaki sağ kolonda yer alan "Paket Adını Düzenle" seçeneğine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Neden bütün çıkacak DLC'lerimi listelenmiş bir şekilde görüyorum?

Varsayılan olarak, uygulamanız için oluşturulan bütün DLC'ler beta modunda olacaktır siz beta modunda mağaza sayfanızı görüntülerken listelenmiş bir şekilde görünecektir. Bu DLC'ler yayınlanmadığı müddetçe herkese görünür değildir.

Mağaza Sayfasını Yayınlamak

Mağaza sayfası yayınlamak için uygulamanızın "Mağaza Sayfasını Düzenle" bölümüne gidin ve "Yayınla" sekmesine tıklayın. Burada, sürümleri karşılaştırabilir ve "Yayınlamak için Hazırla"ya basarak yayınlama sürecini başlatabilirsiniz.

Be mindful that publishing a store page will move ALL store page data and assets (including screenshots, trailers and library assets) to Steam's public servers. There, they can potentially be scrapped or datamined by 3rd party websites and shared on social media. This is true even if your app is in an unreleased or hidden state, so be careful not to inadvertently share an unannounced game or secret DLC project with the public this way!

Mağaza sayfanızı herkese yayınlamadan önce ön izlemek isterseniz, yukarıda açıklandığı gibi mağaza beta modunu kullanabilirsiniz.

Yayınlanma Sonrasında Mağaza Sayfasını Düzenlemek

Mağaza sayfanızı yayınladıktan sonra "Yayınla" sekmesine giderek mağaza sayfanızda güncelleme ve değişiklik yapma seçeneklerine sahip olacaksınız. Mağaza sayfasında yapılan değişiklikler yayınlanmalarının akabinde mağaza sayfasında görünür olacaktır.

Eğer mağaza sayfanızda değişiklik yapmak ancak bunları herkese açmak istemiyorsanız, bunu sayfanın en altında yer alan "Kaydet"e tıklayarak yapabilirsiniz ve böylece değişiklikleri yayınlamamış olursunuz. Eğer uygulamanın mağaza sayfasında yayınlanmamış değişiklikler varsa, sayfanın üstünde kırmızı bir çizgi olacaktır.

Not: Oyununuz, ön yayınlanma inceleme sürecinden geçtikten sonra adı değiştirilemez. Daha fazla bilgi için lütfen Oyununuzun Adını Değiştirmek adlı belgemize göz atın.