Документація Steamworks
Дочасний доступ

Огляд

Що таке дочасний доступ?

Дочасний доступ Steam дозволяє вам продавати ігри в Steam, коли вони ще на стадії розробки. При цьому покупці знають, що продукт незавершений. Дочасний доступ — це місце для ігор, котрі мають придатну до гри альфа- чи бета-версію, їхня збірка вартуватиме потрачених на неї коштів, а ви плануєте активно продовжувати розробку до моменту випуску.

Випуск гри в дочасному доступі дає потенційним користувачам контекст та інформацію про ваші плани й цілі ще до остаточного випуску.

Чим не є дочасний доступ

Дочасний доступ — це не спосіб збирати кошти на розробку вашого продукту.
Ви не повинні використовувати дочасний доступ для фінансування розробки. Якщо для завершення розробки гри ви плануєте продати певну кількість копій, тоді вам слід добре обдумати, що станеться з вами й командою, якщо цього не вдасться зробити. Чи зможете ви продовжити розробку без цих продажів? Чи готові ви шукати інші форми інвестицій?

Дочасний доступ — це не завчасне замовлення.
Дочасний доступ не є формою завчасного замовлення. Це спосіб представлення гри користувачам Steam із метою отримання відгуків під час завершального етапу розробки.

Застосунки в дочасному доступі повинні надавати придатний для гри продукт на момент купівлі, тоді як завчасне замовлення надає користувачам ігри в майбутньому. Докладніше читайте в розділі про завчасне замовлення.

Чи підійде мені дочасний доступ?

Дочасний доступ — це спосіб розробляти гру зі спільнотою шляхом надання гравцям доступу до гри до її офіційного випуску. Вам слід серйозно обдумати, чи підходить це для вашої гри. Ми рекомендуємо поглянути на інші ігри в дочасному доступі Steam, почитати форуми розробників та ознайомитися з досвідом інших розробників, які користувалися дочасним доступом:

Під час конференції Steam Dev Days у січні 2014 року четверо розробників поділилися тим, чого навчилися під час користування дочасним доступом, як це вплинуло на хід розробки, продажі, і за яких умов дочасний доступ має сенс.

https://www.youtube.com/watch?v=JRDwA3cQmlc
Виступали Джастін Бейлі (Double Fine), Боб Беррі (Uber Entertainment), Джеймі Чен (Klei Entertainment), Марк Морріс (Introversion)

https://youtu.be/xXeoByO-OFE

Правила

1. Ви повинні включати брендові зображення дочасного доступу Steam та інформацію про поточний стан гри на будь-яких сторонніх сайтах, де ви поширюєте ключі Steam для своєї гри. Ми наполегливо працюємо над тим, щоби користувачі чітко розуміли, що саме вони купують, коли отримують продукт у дочасному доступі. Це стосується не лише самого Steam, а й усіх інших сайтів, де поширюються ключі до ігор у Steam. Ви повинні включати брендові зображення дочасного доступу Steam, інформацію про поточний стан гри та посилання на ЧаПи дочасного доступу Steam на будь-яких сайтах, де ви продаєте ключі до ваших ігор дочасного доступу в Steam. Окрім того, вам потрібно включати в ці матеріали копію повідомлення розробників про дочасний доступ. Докладнішу інформацію можна прочитати в розділі про брендові зображення Steam.

2. Не давайте конкретних обіцянок про майбутні події. Наприклад, ви не можете точно знати, коли гра буде завершена, чи вона взагалі буде завершена, або що заплановані доповнення обов’язково будуть зроблені. Не просіть користувачів робити ставку на майбутнє вашої гри. Користувачі повинні купувати вашу гру відповідно до її поточного стану, а не обіцянок про майбутнє, яке може й не настати.

3. Продукти дочасного доступу Steam повинні бути доступними для покупців у Steam. Якщо Steam підключить для вашої гри дочасний доступ, то ми очікуємо, що гра буде доступна для продажу в крамниці Steam. Вона має бути виставлена для продажу в Steam не пізніше, аніж в будь-якому іншому місці.

4. Не завищуйте ціни для покупців у Steam. Ціна вашої гри в дочасному доступі не повинна бути вища за її ціну в будь-якому іншому сервісі чи сайті. Будь ласка, турбуйтеся про своїх покупців у Steam.

5. Переконайтеся, що правильно вказуєте очікування всюди, де говорите про свою гру. Будьте прозорими для своєї спільноти. Наприклад, якщо ви знаєте, що оновлення під час дочасного доступу зроблять непридатними старі збереження, то обов’язково попередьте про це гравців. І згадайте про це всюди, де продаєте ключі Steam.

6. Не випускайте гру в дочасний доступ, якщо в неї не можна зіграти. Якщо ви маєте технічну демоверсію без повноцінного ігрового процесу, то ще занадто рано для дочасного доступу. Якщо ви намагаєтеся перевірити концепцію і ще не з’ясували, що гравці мають робити у вашій грі аби вона була цікавою, то, імовірно, ще занадто рано. Ви можете почати давати ключі невеликій фокус-групі прихильників і зібрати їхні відгуки, перш ніж випускати гру в дочасному доступі. Як мінімум, у вас повинен бути трейлер, котрий показує ігролад. Навіть якщо ви просите про відгуки, які впливатимуть на ігролад, користувачам потрібно з чогось починати, аби вони могли лишати змістовні відгуки й поради.

7. Не випускайте гру в дочасний доступ, якщо ви завершили розробку. Якщо весь ігролад вже визначено і вам треба тільки фінальне тестування і пошук помилок, то дочасний доступ не для вас. Замість цього можете надіслати ключі прихильникам або провести більше внутрішнього тестування. Дочасний доступ створений із метою впливу користувачів на остаточний варіант гри.

Опитування про дочасний доступ

Нижче подаються настанови щодо заповнення опитування про дочасний доступ. Ви краще знаєте свій продукт, тож розглядайте відповіді нижче просто як настанови. Найголовніше: ви повинні надавати якнайбільше інформації й бути максимально відвертими із користувачами. Це ваша можливість поговорити про свої плани, встановити загальні очікування, а також почати обговорення зі спільнотою в процесі роботи над фінальною версією продукту. Ви також можете знайти натхнення у продуктах і розробниках, якими самі захоплюєтеся.

Чому дочасний доступ?
Які ваші цілі? Сподіваємося, що у вас буде відповідь на це питання до того, як ви створите свою сторінку в крамниці. Дочасний доступ — це марафон, а не спринтерська дистанція. Переконайтеся, що готові до тривалої роботи над своїм продуктом, до вивчення відгуків і доведення продукту до завершення.

Як довго ця гра буде в дочасному доступі?

Будьте максимально конкретні. Якщо у вас немає запланованих дат випуску, то поясніть чому.

Як повна версія відрізнятиметься від версії в дочасному доступі?
Знову ж таки, подумайте про свої цілі. «Повна версія» може означати різні речі для різних продуктів, і рішення лишається тільки за вами. Якомога точніше опишіть, що ви плануєте додати та які дані сподіваєтеся зібрати. Не турбуйтеся, якщо згодом зміните свої плани — це нормально! Якщо ви відверті зі своєю спільнотою і слухаєте її, то все буде гаразд.

Який поточний стан продукту в дочасному доступі?
Що саме можна придбати й використовувати вже зараз? Якомога точніше опишіть доступні режими, особливості, рівні тощо. Можливо, вам потрібно буде оновлювати цей розділ кожні кілька тижнів чи місяців, щоби розповідати про поступ у розробці.

Чи буде різниця в ціні до й після дочасного доступу?
Немає правил чи офіційних практик щодо ціни вашого остаточного продукту. Багато успішних розробників підвищували ціну в момент виходу гри, тоді як інші навпаки знижували її. Загалом старайтеся дивитися на це з точки зору покупців дочасного доступу. Подумайте про те, як вони почуватимуться через те чи інше рішення. Вам слід прагнути нагородити тих, хто рано підтримав вас, і дати їм зрозуміти, що їхній час і зусилля не були даремними. Це не обов’язково значить, що ціна за дочасний доступ має бути нижча за фінальну. Просто постарайтеся надати раннім користувачам щось цінне.

Як ви плануєте залучати спільноту до процесу розробки?
Спільнота грає ключову роль у розробці гри дочасного доступу. Як ви спілкуватиметеся з користувачами? На форумі? На сайті? Як часто? Це ваш шанс розказати своїм користувачам, як вони зможуть впливати на процес розробки.

Вмикання дочасного доступу

These steps need to be taken prior to the release of your game.

Для вмикання дочасного доступу виконайте наступне:

 1. Поставте прапорець «Дочасний доступ» на однойменній вкладці в зоні конфігурації сторінки крамниці свого продукту.
 2. Заповніть опитування про дочасний доступ. Прочитайте докладніше про опитування ось тут.
Коли сторінка продукту й опитування будуть завершені й перевірені Valve, ви зможете випустити свою гру в дочасному доступі. Для докладнішої інформації про випуск продукту перегляньте розділ про процес випуску.
Примітка: якщо сторінка «Незабаром» для вашого продукту вже опублікована, то ви можете ввімкнути дочасний доступ самостійно. Сторінка в крамниці має бути знову перевірена перед випуском.

Найкращі практики

Ціни в дочасному доступі

Рішення щодо ціни залежить від суті вашої гри й того, яку поведінку ви хочете заохотити. Більшість розробників обирають почати з нижчої ціни, ніж запланована для фінальної версії гри. Це справедливе рішення з урахуванням підвищення ціни пізніше, коли гра отримає більше вмісту й буде вдосконалена.

Деякі розробники навпаки встановлюють ціну дочасного доступу вищою, аніж ціна фінальної версії гри, оскільки прагнуть залучити лише невелику кількість найвідданіших прихильників.

Зверніть увагу, що ви не зможете встановити знижку на продукт впродовж 30 днів після збільшення ціни. Це стосується також знижки з приводу виходу гри, коли продукт переходить із дочасного доступу в остаточний випуск. Якщо ви піднімали свою базову ціну в межах 30 днів до цього переходу, то ви не зможете встановити знижку з нагоди випуску.

Please see Early Access Pricing FAQ for more information.
Важливо прозоро повідомляти своїй спільноти про рішення стосовно цін, особливо якщо ви плануєте піднімати ціну в майбутньому. У дочасному доступі не можна встановити постійну знижку. Якщо ви хочете встановити більш низьку ціну в дочасному доступі, то повинні встановити нижчу базову ціну.

Перехід із дочасного доступу до остаточного випуску

Коли вирішите, що ваш продукт завершений і більше не буде суттєво змінюватися, ви можете перевести гру з дочасного доступу в стан остаточного випуску. Слід відзначити, що цей перехід не означає припинення додавання вмісту чи оновлення вашого продукту — ви можете робити це тоді, коли це буде доречно для вашої гри.
Примітка: якщо ваш продукт більше не позначається як продукт дочасного доступу, то ваші користувачі очікуватимуть, що він стабільний і надає повноцінний ігровий досвід.

Коли ви будете готові вивести свій продукт із дочасного доступу, виконайте наступні кроки:


 1. Вивантажте й опублікуйте оновлену збірку своєї гри чи програмного забезпечення.
 2. Клацніть на «Переглянути параметри випуску» вгорі сторінки управління вашим продуктом, щоби підготуватися й випустити повну версію гри. Натискання кнопки «Випуск» оновить і випустить дані вашої гри, вилучить стиль дочасного доступу з вашої сторінки крамниці й застосує знижку з нагоди випуску, якщо така була вказана.
 3. Ми рекомендуємо опублікувати оголошення у вашому центрі спільноти, щоби повідомити користувачів про вихід гри з дочасного доступу.

Реклама та видимість у дочасному доступі

Багато в чому ігри дочасного доступу не відрізняються від повністю випущених. Вони можуть продаватися зі знижкою, просуватися в промо-акціях, а також будуть органічно рекомендуватися іншим користувачам. Однак до остаточного випуску гра не отримає такого рівня видимості, який мають повністю випущені продукти. Для докладнішої інформації перегляньте розділ про видимість у Steam.

Часті питання

 • Q: Can my Early Access Game be listed as Coming Soon?

  A: Yes, as long as your product isn't already available for purchase. Once you have an Early Access title up for purchase, there is no notion of a product as being available to purchase in Early Access and coming soon at the same time. If you want to communicate that you will be leaving Early Access soon, use the Early Access Q&A.

 • Q: Is it okay to raise my price after leaving Early Access?

  A: Yes, though if you raise your price, you must wait at least 30 days before changing your price again or running a discount. If you increase your price within 30 days of your transition from Early Access to fully released, your launch discount will not apply.

  If you're planning on raising your price at or around the time of releasing out of Early Access and want to run a discount to celebrate your V1.0 release, you may want to consider these scenarios:
  • You could leave your price as is, run a discount as you release V1.0 out of Early Access and then raise your price after that.
  • You could raise your price as you transition out of Early Access and not run a discount.
  • You could raise your price more than 30 days before you release out of Early Access, and then run a discount to go with your V1.0 release.

 • Q: What happens if I don't complete my game?

  A: Sometimes things don't work out as you planned, and you may need to discontinue development of your game. If this happens, you should contact Valve to figure out the next steps. Before reaching out, take a moment to carefully consider whether or not pulling your game down is actually the right choice. Are you acting based on an emotional response to negative feedback, or is retiring your game the appropriate next step? We take our relationship with customers seriously, so if you choose to cancel development of a game and retire it from the store, we will not republish it again later and we may offer refunds to any users who purchased it. Treating customers fairly is the most important thing to us. You can learn more by reading Removing a Product From Steam.

 • Q: How will my early access launch be marketed? Do early access games get visibility on the store?

  A: Early Access titles are still able to run discounts, be featured in promotions, and be organically recommended to other users. Early Access titles do not receive the same launch visibility as a v1.0 release. Check the Visibility on Steam documentation for more details.

 • Q: Do Early Access titles get "launch visibility"?

  A: Early Access titles will appear in the "All New Releases" tab in the Early Access section and if users have your title on their wishlist, they will receive an e-mail notification of its Early Access release. Also, Early Access titles may be recommended to specific users in various sections of the home page based on those users' preferences and tastes, it may appear on the "New and Trending" section on the Early Access page if the title is doing well and it can appear on 'top sellers' list on store home page and on relevant genre and tag pages if it has achieved sales rank.

  Once you're ready to fully release your titles, additional visibility areas apply. More can be found in the "Full Release Launch Visibility" section here: Visibility on Steam

 • Q: How can I make my transition out of Early Access successful?

  A: Whether this is successful depends very heavily on your game and details about your game, so it’s very hard to give any sort of generalized advice. Think about factors like your game's performance while in Early Access, how satisfied players have been, and how much pent up demand there is. If your Early Access experience was already very polished & satisfying, there may not be a lot of pent up demand and therefore you may not see a big spike on launch without doing a larger launch campaign or huge difference in quality of the game on launch, it would simply be reflected in steady sales over time. You’ll probably be able to estimate your Early Access to 1.0 exit better than anyone else, because you know how you’ve been using Early Access best.

 • Q: I forgot to enable Early Access, what do I do?

  A: If you already have a Coming Soon page for your product, you can enable Early Access yourself. Your store page will need to be reviewed again prior to release. If your game is already released, then it's not possible for a game to move backwards from "Released" to "Early Access". Steam has different launch visibility, displays, and reviews for when a game starts in Early Access. If you wish to communicate details about your development plans, please use the Community Hub (a pinned post can be very helpful) or consider adding the relevant information to the About The Game display section.

 • Q: Once my game is released in Early Access, can I set my V1.0 launch date?

  A: Unfortunately there is not a field for you to enter your intended full release date (V1.0 release date). What we would suggest is once you know what that date is, create an Announcement with that information, including the date and any upcoming updates that will ship with V1.0.