Steamworks Belgeleri
Pek Yakında

Genel Bakış

Yayınlanma tarihinden çok daha önce ürününüz için bir Pek Yakında sayfası yapabilirsiniz. Bu yöntemle müşterilerinize ürününüzün Steam'e geleceğini haber verebilir ve ürününüz için bir kitle ve heyecan oluşturabilirsiniz. Yeni ürünler için Pek Yakında sayfasını iki hafta önceden yayınlamanız gerekmektedir.

Faydaları

Mağaza sayfanız kullanıcılara görünür olduğunda, ürününüz için bir farkındalık oluşturur ve olası müşterileriniz için heyecan yaratır. Ürün markalaştırmasına, ekran görüntülerine, açıklama metnine ve bir videoya sahip olduğunuzda Steam'de mevcut olan araçları kullanmaya başlamak için "pek yakında" sayfanızı oluşturabilirsiniz. Sayfanız yayınlanmadan önce istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Topluluk Merkezini Etkinleştirir: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda Topluluk Merkeziniz de etkinleştirilecektir. Topluluk Merkezi duyurularınızı yayınlayabileceğiniz, çizimler paylaşabileceğiniz ve kitlenizin heyecanlarını paylaşacak ve yayınlanacak olan ürünü tartışacakları bir yerdir.

İstek Listesine Ekleyebilme: İstek Listesine Ekleyebilme: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda ilgilenen insanlar ürününüzü istek listelerine eklemeye başlayacaktır. Yayınlama günü geldiğinde ve "yayınla" butonuna bastığınızda Steam, otomatik olarak oyununuzu Steam İstek Listesine ekleyen kullanıcılara bir e-posta bildirimi gönderecektir.

Kurulum

Hazırlık: Sayfanızın Pek Yakında olarak yayınlanması için öncelikle yapılacaklar listesi tamamlanmalı ve sayfanız Valve tarafından incelenip onaylanmalıdır. Bunun için ürününüzün başlangıç sayfasındaki yapılacaklar listesine lütfen göz atın. "Mağaza Görünümünüz" bölümündeki her şeyin mağaza sayfanız yayımlanmadan önce tamamlanması gerekmektedir.

İnceleme: Yapılacaklar listenizi tamamladığınızda, ürününüzün açılış sayfasının en üst bölümündeki "İncelenmek için Hazır olarak işaretle" butonuna basmalısınız. Bu işlem, ürününüzü Valve'a incelemesi ve yayınlanmadan önce onaylanması için görünür kılar.

Yayınlama: Mağaza sayfanız onaylandığında herkese açık pek yakında olarak yayınlamak için yeşil "Pek Yakında olarak yayınla" butonuna basın.

Yayınlamaya hazırlık hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Yayınlama Süreci belgelendirmesine bakın.

Nerede ve Nasıl Görünür

Yayınlanma Tarihinin Gösterimi: Yayınlama tarihinizin nasıl görüneceğini ve özel olabileceğini kontrol edebilirsiniz. "Mağaza Sayfasını Düzenle" bölümü ile yayınlama tarihinizin nasıl gösterileceğini, asıl yayınlama tarihini veya "Bahar" gibi özel bir zaman dilimi belirtebilirsiniz.

NOT: Pek Yakında sayfanız yayınlandıktan sonra çıkış tarihinizi bizimle buradan irtibata geçmeden değiştiremezsiniz. Lütfen tarihi çıkış tarihinize en yakın tarih olarak seçin.
Çıkış tarihinizi değiştirmekte bir sorun yok, sonuçta planlar değişebilir, gecikmeler yaşanabilir. Steam'deki çıkış tarihinin kontrolü sizin elinizdedir. Ancak müşterilerimizin mağaza sayfasında doğru bilgileri görmelerini istiyorsunuz.

Fiyatlandırma: Mağaza sayfanız pek yakında olarak yayınlanmadan önce fiyatlandırmanızı girmeniz ve onaylanması gerekse de fiyatlar müşterilere gösterilmeyecektir. İsterseniz fiyatları yayınlanmadan önce değiştirebilirsiniz.

Görünürlük: "Pek Yakında" sayfaları aramalarda ve mağazadaki uygun "pek yakında" listelemelerinde görünür. Steam'deki her oyun gibi oyununuz da hayranlarınız tarafından Steam Topluluğu veya başka yerlerde bağlantı paylaşımları gibi doğal yollarla gösterilebilir.

NOTE: Once your Coming Soon page is live, third-party services will be able to scrape your game's metadata - including stats & achievements. Stats and achievements won't be displayed anywhere in the Steam Community, but they may show up on other sites.