Steamworks Belgeleri
Pek Yakında

Genel Bakış

Yayınlanma tarihinden çok daha önce ürününüz için bir Pek Yakında sayfası yapabilirsiniz. Bu yöntemle müşterilerinize ürününüzün Steam'e geleceğini haber verebilir ve ürününüz için bir kitle ve heyecan oluşturabilirsiniz. Yeni ürünler için Pek Yakında sayfasını iki hafta önceden yayınlamanız gerekmektedir.

Pek yakında sayfanızı ilk fırsatta yayınlamanızı tavsiye ederiz. Oyununuz hakkında herkese açık bir şekilde bilgi vermeye başlar başlamaz, müşterilerin oyununuzu istek listelerine eklemeleri ve size geri bildirimde bulunabilmeleri için Pek Yakında sayfanızı yayınlamalısınız.

Faydaları

Mağaza sayfanızın müşterilere görünür hâle gelmesi, ürününüz hakkında farkındalık ve potansiyel müşteriler arasında heyecan yaratmanıza yardımcı olabilir. Ürününüzün marka öğeleri, ekran görüntüleri ve oyununuzun açıklaması hazır olur olmaz Steam'deki araçları kullanarak bir "Pek Yakında" sayfası oluşturabilirsiniz. Yayınladıktan sonra mağaza sayfanızı istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Topluluk Merkezini Etkinleştirir: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda, aynı zamanda Topluluk Merkezi de etkinleşecektir. Bu, size duyuru yapabileceğiniz, çizimler paylaşabileceğiniz ve kitlenize heyecanlarını paylaşabilecekleri ve çıkacak olan oyununuz hakkında tartışabilecekleri bir platform sağlar.

İstek Listesine Ekleyebilme: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda, ilgilenen kişiler ürününüzü istek listelerine ekleyebilir. Çıkış tarihiniz geldiğinde ve "Yayınla" butonuna bastığınızda Steam, oyununuzu Steam istek listelerine eklemiş olan kişilere otomatik olarak bir e-posta yollayacaktır.

Kurulum

Hazırlık: Sayfanızı "Pek Yakında" olarak yayınlamak için, önce yeni bir başvuru oluşturmanız, yayınlama için yapılacaklar listesindeki maddeleri tamamlamanız ve sayfanızı Valve tarafından onaylatmanız gerekir. Bunu yapmak için, Steamworks panonuzdan "Yeni uygulama oluştur..." seçeneğine tıkladıktan sonra ürün açılış sayfasındaki yapılacaklar listesini takip edin. Mağaza sayfanızı yayınlamadan önce "Mağaza Görünümünüz" bölümündeki tüm gereksinimleri tamamlamış olmalısınız.

İnceleme: Yapılacaklar listenizi tamamladığınızda, ürününüzün açılış sayfasının en üst bölümündeki "İncelenmek için hazır olarak işaretle" butonuna basmalısınız. Bu, ürününüzü yayınlanmadan önce Valve'in incelemesi ve onay vermesi için görünür kılacaktır.

Yayınlama: Sayfanız onaylandığında, pek yakında olarak görünmesi için yeşil "Pek Yakında Olarak Yayınla" butonuna tıklamanız gerekir.

Yayınlamaya hazırlık hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Yayınlama Süreci belgelendirmesine bakın.

Nerede ve Nasıl Görünür

Yayınlanma Tarihinin Gösterimi: You can control how your release date appears and how specific you are ready to be in how it appears to players.

Please see Çıkış Tarihleri documentation for more details