Steamworks Belgeleri
Pek Yakında
Kısaca
Bir kitle oluşturmak ve oyuncuların daha fazla bilgi edinip oyununuzu istek listelerine ekleyebilmesi için oyununuza ait bilgilerin yer aldığı bir sayfa oluşturun.
Entegrasyon seviyesi
Bir dizi marka görseline, yazılı açıklamaya ve ideal olarak bir adet oynanış fragmanına ihtiyacınız olacak.

Genel Bakış

Çıkış tarihinden çok daha önce ürününüz için bir Pek Yakında sayfası yayınlayabilirsiniz. Bu yöntemle müşterilerinize ürününüzün Steam'e geleceğini haber verebilir ve ürününüz için bir kitle ve heyecan oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yeni ürünler için Pek Yakında sayfasını ürününüzü yayınlamadan en az iki hafta önce yayınlamanız gerekmektedir.

Zamanlama

"Pek Yakında" sayfanızı, oyununuz hakkında herkese açık bilgiler vermeye hazır olduğunuzda yayınlamanızı tavsiye ederiz. Oyununuz hakkında bilgi yayınladığınızda, geri bildirim toplamak ve kullanıcılara oyunu istek listelerine ekleme fırsatı sunmak için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken bazı noktalar:
  • Görsel stil ve temel özellikler seçiminizden emin olana kadar oyununuzu herkese açık olarak göstermemenizi tavsiye ederiz. Oyun yayınlanmadan önce çok fazla değişikliğe uğrama ihtimali varsa, oyunu erkenden istek listesine ekleyen oyuncuların kafası karışabilir.
  • Oyun bu süre zarfında çok fazla değişmediği sürece, mağaza sayfasının çıkıştan önce uzun süre açık kalmasının çok olumsuz bir tarafının olmadığı görülüyor. Oyununuzu çıkıştan iki yıl önce istek listesine ekleyen oyuncuların oyunu satın alma olasılığı, çıkıştan iki hafta önce istek listesine ekleyen oyuncularla aynı olabilir.

Faydaları

Mağaza sayfanızın müşterilere görünür hâle gelmesi, ürününüz hakkında farkındalık ve potansiyel müşteriler arasında heyecan yaratmanıza yardımcı olabilir. Ürününüzün marka öğeleri, ekran görüntüleri ve oyununuzun açıklaması hazır olur olmaz Steam'deki araçları kullanarak bir Pek Yakında sayfası oluşturabilirsiniz. Yayınladıktan sonra mağaza sayfanızı istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Topluluk Merkezini Etkinleştirir: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda, aynı zamanda Topluluk Merkezi de etkinleşecektir. Bu, size duyuru yapabileceğiniz, çizimler paylaşabileceğiniz ve kitlenize heyecanlarını paylaşabilecekleri ve çıkacak olan oyununuz hakkında tartışabilecekleri bir platform sağlar.

İstek Listesine Ekleyebilme: Mağaza sayfanız müşterilere görünür olduğunda, ilgilenen kişiler ürününüzü istek listelerine ekleyebilir. Çıkış tarihiniz geldiğinde ve "Yayınla" butonuna bastığınızda Steam, oyununuzu Steam istek listelerine eklemiş olan kişilere otomatik olarak bir e-posta yollayacaktır.

Kurulum

Hazırlık: Sayfanızı Pek Yakında olarak yayınlamak için, önce yeni bir başvuru oluşturmanız, yayınlama için yapılacaklar listesindeki maddeleri tamamlamanız ve sayfanızı Valve tarafından onaylatmanız gerekir. Bunu yapmak için, Steamworks panonuzdan "Yeni uygulama oluştur..." seçeneğine tıkladıktan sonra ürün açılış sayfasındaki yapılacaklar listesini takip edin. Mağaza sayfanızı yayınlamadan önce "Mağaza Görünümünüz" bölümündeki tüm gereksinimleri tamamlamış olmalısınız.

İnceleme: Yapılacaklar listenizi tamamladığınızda, ürününüzün açılış sayfasının en üst bölümündeki "İncelenmek için hazır olarak işaretle" butonuna basmalısınız. Bu, ürününüzü yayınlanmadan önce Valve'in incelemesi ve onay vermesi için görünür kılacaktır.

Yayınlama: Sayfanız onaylandığında, pek yakında olarak görünmesi için yeşil "Pek Yakında Olarak Yayınla" butonuna tıklamanız gerekir.

Yayınlamaya hazırlık hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Yayınlama Süreci belgesine bakın.

Nerede ve Nasıl Görünür?

Çıkış Tarihinin Gösterimi: Çıkış tarihinizin oyunculara nasıl görüneceğini ve ne kadar detay vereceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen Çıkış Tarihleri belgesine göz atın.