Dokumentacja Steamworks
Przyszła dostępność

Wprowadzenie

Możliwe jest stworzenie strony w sklepie przedstawiającej produkt i ogłaszającej jego dostępność w przyszłości. W ten sposób dasz znać klientom, że wydajesz swój tytuł na Steam i utworzysz wokół niego zainteresowanie. W przypadku nowych produktów musisz przygotować taką stronę co najmniej dwa tygodnie przed ich wydaniem.

Sugerujemy opublikowanie twojej strony informującej o przyszłej dostępności produktu tak wcześnie jak to możliwe. Powinna zostać ona opublikowana, gdy zaczynasz mówić o swojej grze, by zebrać opinie od klientów i umożliwić im dodanie twojej gry do swoich list życzeń.

Korzyści

Opublikowana strona produktu w Sklepie Steam pomoże w kreowaniu świadomości i zainteresowania wśród potencjalnych nabywców. Po przygotowaniu grafiki marki, zrzutów ekranu oraz opisu twojej gry będzie można stworzyć stronę ogłaszającą jej przyszłą dostępność, by zacząć korzystać z narzędzi dostępnych na Steam. Gdy zostanie już ona opublikowana, będziesz w stanie ją aktualizować w dowolnym momencie.

Aktywacja centrum społeczności: od momentu, kiedy twoja strona będzie widoczna dla klientów, zostanie również aktywowane centrum społeczności. Jest to miejsce, w którym możesz zamieszczać ogłoszenia, prace graficzne oraz dyskutować ze społecznością na temat twojej nadchodzącej gry.

Dostępność na liście życzeń: po opublikowaniu strony zainteresowani klienci będą mogli dodać twój tytuł do swojej listy życzeń. Kiedy już wydasz swój produkt, Steam wyśle e-mail z powiadomieniem do osób, które dodały twoją grę do ich list życzeń.

Przygotowanie

Podstawy: aby opublikować stronę przedstawiającą twój produkt jako wkrótce dostępny, musisz najpierw utworzyć nową aplikację, wykonać wszystkie kroki na liście kontrolnej wydania, a następnie przesłać swoją stronę do zatwierdzenia przez Valve. Aby to zrobić, kliknij „Stwórz nową aplikację...” w swoim panelu głównym Steamworks, a następnie wykonaj kroki na liście kontrolnej wydania znajdującej się na stronie docelowej twojego produktu. Wymagane jest ukończenie wszystkich działań wymienionych w sekcji „Twoja obecność w sklepie” przed publikacją.

Zatwierdzenie strony: po wypełnieniu listy kontrolnej wydania naciśnij przycisk „Oznacz jako gotowe do oceny” w górnej części strony docelowej twojego produktu. Spowoduje to, że strona będzie widoczna dla pracowników Valve i będą oni mogli ją sprawdzić.

Opublikowanie: po tym, jak strona produktu zostanie zatwierdzona, będzie można nacisnąć zielony przycisk z napisem „Oznacz produkt jako wkrótce dostępny”, by ją opublikować.

Aby dowiedzieć się więcej o przygotowaniu do wydania, przejdź do tej dokumentacji.

Co i jak jest wyświetlane

Wyświetlanie daty wydania: możesz zmieniać sposób, w jaki data wydania jest wyświetlana oraz jak bardzo konkretna ma ona być. Na podstronie „Edytuj stronę w sklepie” znajduje się dział pozwalający na określenie sposobu wyświetlania daty. Dostępne są zarówno dokładne daty lub niestandardowe, np. „wiosna”.

NOTE: As long as the current planned release date is over 10 days away, you can make that change on your end from the app landing page. The warning message we show there might be a bit misleading -- you'll only need to contacting us here if it's within 10 days from now or less (including if it's already passed). Please set your date as close to your actual release date as possible.
It’s fine to change your release date-- plans change, delays happen, and you control the timing of your release on Steam. But we do want customers to see honest and accurate information on the store.

Visibility: 'Coming soon' pages can show up in search and on appropriate 'upcoming' lists within the store. And, like any game on Steam, your game can show up in organic ways as fans share links within the Steam Community and elsewhere.

UWAGA: po tym, jak twoja strona informująca o przyszłej premierze gry zostanie opublikowana, strony zewnętrzne będą mogły zebrać z niej metadane twojej gry – wliczając w to statystyki i osiągnięcia. Statystyki i osiągnięcia nie będą wyświetlane nigdzie w Społeczności Steam, ale mogą być wyświetlane na innych stronach.