Dokumentacja Steamworks
Przyszła dostępność

Wprowadzenie

Możliwe jest stworzenie strony w sklepie przedstawiającej produkt i ogłaszającej jego dostępność w przyszłości. W ten sposób dasz znać klientom, że wydajesz swój tytuł na Steam i utworzysz wokół niego zainteresowanie. W przypadku nowych produktów musisz przygotować taką stronę co najmniej dwa tygodnie przed ich wydaniem.

Sugerujemy jak najwcześniejsze zamieszczenie strony informującej o przyszłej dostępności twojego produktu. Powinna zostać ona opublikowana, gdy zaczynasz mówić o swojej grze – ma to na celu zebranie opinii od klientów i umożliwienie im dodania twojej gry do swoich list życzeń.

Korzyści

Opublikowana strona produktu w Sklepie Steam pomoże w kreowaniu świadomości i zainteresowania wśród potencjalnych nabywców. Możesz stworzyć stronę ogłaszającą przyszłą dostępność od razu po przygotowaniu grafiki marki, zrzutów ekranu oraz opisu twojej gry. Dzięki temu będziesz mógł zacząć korzystać z narzędzi dostępnych na Steam. Gdy zostanie już ona opublikowana, będziesz w stanie ją aktualizować w dowolnym momencie.

Aktywacja centrum społeczności: od momentu, kiedy twoja strona będzie widoczna dla klientów, zostanie również aktywowane centrum społeczności. Jest to miejsce, w którym możesz zamieszczać ogłoszenia, prace graficzne oraz dyskutować ze społecznością na temat twojej nadchodzącej gry.

Dostępność na liście życzeń: po opublikowaniu strony zainteresowani klienci będą mogli dodać twój tytuł do swojej listy życzeń. Kiedy już wydasz swój produkt, Steam wyśle e-mail z powiadomieniem do osób, które dodały twoją grę do ich list życzeń.

Przygotowanie

Podstawy: aby opublikować stronę przedstawiającą twój produkt jako wkrótce dostępny, musisz najpierw utworzyć nową aplikację, wykonać wszystkie kroki na liście kontrolnej wydania, a następnie przesłać swoją stronę do zatwierdzenia przez Valve. Aby to zrobić, kliknij „Stwórz nową aplikację...” w swoim panelu głównym Steamworks, a następnie wykonaj kroki na liście kontrolnej wydania znajdującej się na stronie docelowej twojego produktu. Wymagane jest ukończenie wszystkich działań wymienionych w sekcji „Twoja obecność w sklepie” przed publikacją.

Zatwierdzenie strony: po wykonaniu zadań twojej z listy kontrolnej naciśnij przycisk „Oznacz jako gotowe do oceny” w górnej części strony docelowej twojego produktu. Spowoduje to, że strona będzie widoczna dla pracowników Valve i będą oni mogli ją sprawdzić.

Opublikowanie: po tym, jak strona produktu zostanie zatwierdzona, będzie można nacisnąć zielony przycisk z napisem „Oznacz produkt jako wkrótce dostępny”, by ją opublikować.

Aby dowiedzieć się więcej o przygotowaniu do wydania, przejdź do tej dokumentacji.

Co i jak jest wyświetlane

Wyświetlanie daty wydania: You can control how your release date appears and how specific you are ready to be in how it appears to players.

Please see Daty wydania documentation for more details