Dokumentacja Steamworks
Przyszła dostępność

Wprowadzenie

Możliwe jest stworzenie strony w sklepie przedstawiającej produkt i ogłaszającej jego dostępność w przyszłości. W ten sposób dasz znać klientom, że wydajesz swój tytuł na Steam i utworzysz wokół niego zainteresowanie. W przypadku nowych produktów musisz przygotować taką stronę co najmniej dwa tygodnie przed ich wydaniem.

Sugerujemy opublikowanie twojej strony informującej o przyszłej dostępności produktu tak wcześnie jak to możliwe. Powinna zostać ona opublikowana, gdy zaczynasz mówić o swojej grze, by zebrać opinie od klientów i umożliwić im dodanie twojej gry do swoich list życzeń.

Korzyści

Opublikowana strona produktu w Sklepie Steam pomoże w kreowaniu świadomości i zainteresowania wśród potencjalnych nabywców. Po przygotowaniu opisu, grafiki marki oraz kilku zrzutów ekranu i wideo pokazującego twoją grę będzie można stworzyć stronę ogłaszającą jej przyszłą dostępność, by zacząć korzystać z narzędzi dostępnych na Steam. Gdy zostanie już ona opublikowana, będziesz w stanie ją aktualizować w dowolnym momencie.

Aktywacja centrum społeczności: od momentu, kiedy twoja strona będzie widoczna dla klientów, zostanie również aktywowane centrum społeczności. Jest to miejsce, w którym możesz zamieszczać ogłoszenia, prace graficzne oraz dyskutować ze społecznością na temat twojej nadchodzącej gry.

Dostępność na liście życzeń: po opublikowaniu strony zainteresowani klienci będą mogli dodać twój tytuł do swojej listy życzeń. Kiedy już wydasz swój produkt, Steam wyśle e-mail z powiadomieniem do osób, które dodały twoją grę do ich list życzeń.

Przygotowanie

Podstawy: aby opublikować stronę przedstawiającą twój produkt jako wkrótce dostępny, musisz najpierw utworzyć nową aplikację, wykonać wszystkie kroki na liście kontrolnej wydania, a następnie przesłać swoją stronę do zatwierdzenia przez Valve. Aby to zrobić, kliknij „Stwórz nową aplikację...” w swoim panelu głównym Steamworks, a następnie wykonaj kroki na liście kontrolnej wydania znajdującej się na stronie docelowej twojego produktu. Wymagane jest ukończenie wszystkich działań wymienionych w sekcji „Twoja obecność w sklepie” przed publikacją.

Zatwierdzenie strony: po wypełnieniu listy kontrolnej wydania naciśnij przycisk „Oznacz jako gotowe do oceny” w górnej części strony docelowej twojego produktu. Spowoduje to, że strona będzie widoczna dla pracowników Valve i będą oni mogli ją sprawdzić.

Opublikowanie: Once your page has been approved, you will need to click the green "Post as Coming Soon" button for it to show up publicly as coming soon.

Aby dowiedzieć się więcej o przygotowaniu do wydania, przejdź do tej dokumentacji.

Co i jak jest wyświetlane

Wyświetlanie daty wydania: możesz zmieniać sposób, w jaki data wydania jest wyświetlana oraz jak bardzo konkretna ma ona być. Na podstronie „Edytuj stronę w sklepie” znajduje się dział pozwalający na określenie sposobu wyświetlania daty. Dostępne są zarówno dokładne daty lub niestandardowe, np. „wiosna”.

UWAGA: po tym, jak twoja strona informująca o przyszłej premierze gry zostanie opublikowana, nie będziesz w stanie zmienić wyświetlanej tam daty wydania, chyba że skontaktujesz się z Valve tutaj. Upewnij się, że nowa data wydania będzie tak blisko faktycznej jak to możliwe.
Nie ma problemów ze zmianą daty premiery – plany ulegają zmianie i pojawiają się opóźnienia, ale ostatecznie to ty decydujesz o dacie wydania swojego produktu na Steam. Niemniej jednak chcemy, by klienci odwiedzający sklep otrzymali dokładne i rzetelne informacje.

Wycena: mimo że ceny muszą zostać podane, a następnie zatwierdzone przez Valve przed opublikowaniem strony w sklepie, to nie będą one widoczne dla klientów. Ceny mogą też być swobodnie zmieniane do momentu wydania produktu.

Widoczność: strony informujące o przyszłej dostępności produktu mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania oraz odpowiednich listach w sklepie wymieniających nadchodzące tytuły. I, tak jak każda gra na Steam, twoja gra może też zyskiwać na popularności dzięki zainteresowaniu szerzonemu przez graczy w Społeczności Steam i innych miejscach.

UWAGA: po tym, jak twoja strona informująca o przyszłej premierze gry zostanie opublikowana, strony zewnętrzne będą mogły zebrać z niej metadane twojej gry – wliczając w to statystyki i osiągnięcia. Statystyki i osiągnięcia nie będą wyświetlane nigdzie w Społeczności Steam, ale mogą być wyświetlane na innych stronach.