Dokumentace systému Steamworks
Zanedlouho vychází

Přehled

Libovolně dlouho před vydáním své hry můžete její stránku v obchodě zveřejnit jako „Zanedlouho vychází“, čímž zákazníky ve službě Steam informujete o její existenci a začnete kolem ní budovat publikum. Pro nové hry je povinností zveřejnit stránku v obchodu jako „Zanedlouho vychází“ alespoň dva týdny před vydáním.

Obecně však platí, že stránka hry v obchodu by měla být jako „Zanedlouho vychází“ zveřejněna co nejdříve, ideálně ihned po veřejném oznámení samotné hry, abyste mohli začít sbírat zpětnou vazbu a umožnili zákazníkům přidat si hru do seznamu přání.

Výhody

Jakmile je stránka Vaší hry v obchodu veřejně viditelná, slouží nejen jako zdroj informací, ale také pomáhá s apelem na potenciální zákazníky. Až tedy připravíte branding hry, obrázky a popis, zveřejněte stránku jako „Zanedlouho vychází“ a využívejte nástrojů nabízených službou Steam. A pokud budete potřebovat na stránce cokoli změnit, samozřejmě nebudete limitováni.

Komunitní centrum: Společně se zveřejněním stránky v obchodu je otevřeno komunitní centrum Vaší hry, kde můžete publikovat oznámení, sdílet obrázky a dále interagovat s možnými zákazníky (a také je nechat interagovat mezi sebou v diskuzích).

Seznam přání: Ihned po zveřejnění stránky v obchodu si uživatelé mohou přidat Vaši hru do seznamu přání, takže až ji vydáte, všichni tito uživatelé automaticky obdrží informační e-mail.

Nastavení

Příprava: Abyste mohli stránku v obchodu zveřejnit jako „Zanedlouho vychází“, musíte nejprve vytvořit novou aplikaci, dokončit související seznam úkonů a nechat stránku zkontrolovat společností Valve. V hlavní nabídce systému Steamworks tedy klikněte na „Vytvořit novou aplikaci...“ a postupujte dle seznamu úkonů na vstupní stránce této nové aplikace. Upozorňujeme, že pro zveřejnění stránky v obchodu je nutné dokončit všechny úkony v sekci „Vaše stránky v obchodu“, které se vztahují také na stránky v komunitě služby Steam.

Kontrola: Až dokončíte seznam úkonů, klikněte na vstupní stránce na tlačítko „Nastavit jako připravenou ke kontrole...“, které zajistí, že se společnost Valve pustí do kontroly stránky v obchodu a v ideálním případě ji schválí ke zveřejnění.

Zveřejnění: Až bude stránka schválena, klikněte na zelené tlačítko „Zveřejnit jako ‚Zanedlouho vychází‘“ a vypusťte ji do světa.

Pro více informací ohledně příprav na vydání (nejen stránky v obchodu) navštivte stránku Release Process.

Zobrazení

Datum vydání: Zobrazení data vydání máte plně pod kontrolou, a to včetně možností jeho neurčitosti.

Více informací naleznete v dokumentaci Datum vydání.