Dokumentace systému Steamworks
Zanedlouho vychází
Ve zkratce
Stránku hry v obchodu lze zveřejnit v předstihu, aby se kolem ní začalo budovat publikum a zákazníci si ji mohli přidat do seznamu přání.
Úroveň integrace
Stránka zveřejněná jako „Zanedlouho vychází“ vyžaduje sadu obrázků, textový popis a ideálně upoutávku se záběry z hraní.

Přehled

Libovolně dlouho před vydáním své hry můžete její stránku v obchodě zveřejnit jako „Zanedlouho vychází“, čímž zákazníky ve službě Steam informujete o její existenci a začnete kolem ní budovat publikum. Pro nové hry je povinností zveřejnit stránku v obchodu jako „Zanedlouho vychází“ alespoň dva týdny před vydáním.

Načasování

Obecně platí, že stránka hry v obchodu by měla být jako „Zanedlouho vychází“ zveřejněna co nejdříve, ideálně ihned po veřejném oznámení samotné hry, abyste mohli začít sbírat zpětnou vazbu a umožnili zákazníkům přidat si hru do seznamu přání.

Co je třeba zvážit:
  • S veřejným ukazováním hry se vyplatí počkat, než ustanovíte vizuál a základní vlastnosti. Pokud se hra mezi oznámením a vydáním výrazně změní, může dojít ke zmatení zákazníků, kteří si ji přidali do seznamu přání ještě v „původní podobě“.
  • S výjimkou výrazných změn (viz bod výše) jsme nezaznamenali, že by stránka v obchodu zveřejněná dlouhou dobu před vydáním samotné hry měla nějaký negativní dopad na prodeje. Je stejně pravděpodobné, že si hru zakoupí zákazníci, kteří si ji přidali do seznamu přání dva roky před vydáním, a zákazníci, kteří si ji přidali dva týdny před vydáním.

Výhody

Jakmile je stránka Vaší hry v obchodu veřejně viditelná, slouží nejen jako zdroj informací, ale také pomáhá s apelem na potenciální zákazníky. Až tedy připravíte branding hry, obrázky a popis, zveřejněte stránku jako „Zanedlouho vychází“ a využívejte nástrojů nabízených službou Steam. A pokud budete potřebovat na stránce cokoli změnit, samozřejmě nebudete limitováni.

Komunitní centrum: Společně se zveřejněním stránky v obchodu je otevřeno komunitní centrum Vaší hry, kde můžete publikovat oznámení, sdílet obrázky a dále interagovat s možnými zákazníky (a také je nechat interagovat mezi sebou v diskuzích).

Seznam přání: Ihned po zveřejnění stránky v obchodu si uživatelé mohou přidat Vaši hru do seznamu přání, takže až ji vydáte, všichni tito uživatelé automaticky obdrží informační e-mail.

Nastavení

Příprava: Abyste mohli stránku v obchodu zveřejnit jako „Zanedlouho vychází“, musíte nejprve vytvořit novou aplikaci, dokončit související seznam úkonů a nechat stránku zkontrolovat společností Valve. V hlavní nabídce systému Steamworks tedy klikněte na „Vytvořit novou aplikaci...“ a postupujte dle seznamu úkonů na vstupní stránce této nové aplikace. Upozorňujeme, že pro zveřejnění stránky v obchodu je nutné dokončit všechny úkony v sekci „Prezentace v obchodu“, které se vztahují také na stránky v komunitě služby Steam.

Kontrola: Až dokončíte seznam úkonů, klikněte na vstupní stránce na tlačítko „Připravit ke kontrole...“, které zajistí, že se společnost Valve pustí do kontroly stránky v obchodu a v ideálním případě ji schválí ke zveřejnění.

Zveřejnění: Až bude stránka schválena, klikněte na zelené tlačítko „Zveřejnit jako ‚Zanedlouho vychází‘...“ a vypusťte ji do světa.

Pro více informací ohledně příprav na vydání (nejen stránky v obchodu) navštivte stránku Proces vydání.

Zobrazení

Datum vydání: Zobrazení data vydání máte plně pod kontrolou, a to včetně možností jeho neurčitosti.

Více informací naleznete v dokumentaci Datum vydání.