Документація Steamworks
Підготовка транслювання
Загальну інформацію про налаштування транслювання в Steam читайте тут: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6730-TOAK-6497

Вимоги

 1. Акаунти Steam для трансляції повинні бути необмеженими. Іншими словами, такі акаунти повинні витратити щонайменше 5 доларів США чи їхній еквівалент у крамниці Steam.

 2. Обмежені акаунти не зможуть створити токен RTMP і вести за його допомогою трансляцію на платформі Steam.

 3. Акаунт, який використовується для транслювання, повинен володіти грою, яку ви плануєте показувати (тобто вона має бути у вашій бібліотеці Steam). Акаунт повинен вказати AppID гри на сторінці трансляцій, щоби Steam знав, на якій сторінці крамниці показувати трансляцію. Докладніше нижче.

 4. Клієнт Steam не може транслювати невипущену гру. Однак для цього можна використовувати RTMP. Цілком прийнятно показувати своїм прихильникам огляд гри, над якою ви працюєте.

Налаштування сторінки крамниці

Тепер на сторінці продукту в Steam можна вести трансляцію наживо. Нижче описано як налаштувати ваш застосунок для трансляції.

На сторінці крамниці ви можете дозволити користувачам Steam здійснювати трансляції вашого продукту. Також можна змінювати налаштування трансляцій, що з’являються на вашій сторінці крамниці. Наприклад, ви можете показувати чат трансляції або стандартно приховувати його, щоби зробити помітнішими ілюстрації. Чат можна навіть повністю вилучити зі сторінки крамниці. Можна додати власні ілюстрації, які оточуватимуть програвач відео, коли чат схований чи вилучений.

 • Перейдіть на сторінку управління застосунком на партнерському сайті Steamworks.
  • Оберіть «Редагувати сторінку крамниці» і перейдіть до вкладки «Особливі налаштування».
  • Прокрутіть вниз до розділу «Трансляція Steam (бета)» й оберіть одного чи більше авторів трансляцій, яким ви дозволяєте транслювати на вашій сторінці продукту в Steam. Порядок розташування авторів залежатиме від їхнього рангу. Ранг використовується, якщо потрібно обрати одну із кількох одночасних трансляцій наживо. Steam покаже автора із вищим рангом на сторінці вашого продукту. Ви можете перетягувати авторів в інтерфейсі, щоби змінити їхній ранг.

   BroadcasterWhiteList_v1.png

  • Коли будете задоволені внесеними змінами, то не забудьте натиснути кнопку «Зберегти» внизу сторінки. Після збереження ця інформація показуватиметься на бета-версії сторінки крамниці.
  • Після публікації змін вони з’являться в крамниці Steam. Це можна зробити на вкладці «Публікація» вгорі сторінки, а потім опублікувати застосунок.
  • Пам’ятайте, що коли ви додаєте чи вилучаєте акаунт Steam або змінюєте порядок списку, ці зміни лишаються тільки в пам’яті. Вам потрібно зберегти їх і опублікувати, щоби ці зміни з’явилися в крамниці Steam.
  • Відома проблема: може трапитися невелика затримка (до 5 хвилин), перш ніж Steam розпізнає, що транслювання на сторінці продукту почалося. Це пов’язано із використовуваною нами моделлю кешування, і ми шукаємо шляхи зменшити затримку. Іншими словами, поява трансляції на сторінці вашого продукту може зайняти до 5 хвилин. Проблему можна вирішити шляхом початку трансляції раніше з відліком часу до старту або зі статичним повідомленням, що транслювання почнеться незабаром. Рекомендуємо розпочинати за 5-10 хвилин до початку транслювання.
 • Відео з’явиться на сторінці продукту в Steam: http://store.steampowered.com/app/<your appid>
  • Примітка: можливо, вам потрібно буде оновити сторінку продукту через кілька секунд. Ми показуємо трансляцію наживо, тільки якщо встановлено підключення. При цьому встановлення підключення до автора трансляції найбільше часу займе у перших глядачів.

Ілюстрації для трансляції в крамниці

Ви можете вивантажити власні ілюстрації, котрі оточуватимуть програвач відео зліва і справа. Їх можна додати на вкладці «Графічні елементи». Розмір зображень: 155 пікселів шириною на 337 пікселів висотою. Ці ілюстрації можна використовувати, щоби пояснити трансльовану подію, закликати до дії або розташувати посилання на соціальні мережі.

Конфігурація транслювання

Сервер вивантаження

Виходячи з вашого поточного пінґу, а також доступності/завантаженості ресурсів нашої мережі для трансляцій, ми автоматично рекомендуємо вузол RTMP під час конфігурації ваших налаштувань на http://steamcommunity.com/broadcast/upload/. Ви також можете вибрати інший вузол зі списку нижче, якщо знайдете краще підключення:
МістоАдреса вивантаження через RTMP
Чикаго, СШАrtmp:/ingest-any-ord1.broadcast.steamcontent.com/app
Сієтл, СШАrtmp:/ingest-any-sea1.broadcast.steamcontent.com/app
Лос-Анджелес, СШАrtmp:/ingest-any-lax1.broadcast.steamcontent.com/app
Вашингтон, округ Колумбія, СШАrtmp:/ingest-any-iad1.broadcast.steamcontent.com/app
Франкфурт, Німеччинаrtmp:/ingest-any-fra1.broadcast.steamcontent.com/app
Лондон, Великобританіяrtmp:/ingest-any-lhr1.broadcast.steamcontent.com/app
Стокгольм, Швеціяrtmp:/ingest-any-sto1.broadcast.steamcontent.com/app
Токіо, Японіяrtmp:/ingest-any-tyo1.broadcast.steamcontent.com/app
Гонконг, Гонконгrtmp:/ingest-any-hkg1.broadcast.steamcontent.com/app
Сінгапур, Сінгапурrtmp:/ingest-any-sgp1.broadcast.steamcontent.com/app
Сідней, Австраліяrtmp:/ingest-any-syd1.broadcast.steamcontent.com/app
Сан-Паулу, Бразиліяrtmp:/ingest-any-gru1.broadcast.steamcontent.com/app

Налаштування транслювання через RTMP

Для транслювання можна використовувати будь-яке програмне забезпечення, що підтримує протокол RTMP. Популярні приклади такого: OBS та XSplit. Ці програми дозволяють записувати відео та звук гри, додавати вашу веб-камеру й користувацькі оверлеї, щоби транслювання виглядало професійним.

Для створення RTMP-токена акаунт Steam, що здійснює транслювання, має приєднатися до групи бета-трансляцій у крамниці. Участь у групі дає доступ до створення RTMP-токена в Steam.

 • Під час використання іншого застосунку для транслювання в Steam потрібно буде створити токен RTMP. Інструкції можна знайти на цій сторінці: http://steamcommunity.com/broadcast/upload/
  • Вам потрібно створити токен, що використовуватиметься у вашому застосунку для транслювання. (примітка: будь ласка, оновіть сторінку після того, як натиснете кнопку створення токена RTMP, щоби побачити цей токен)
  • Введіть свій AppID, щоби трансляція з’явилася в крамниці, на головній сторінці та у відповідному центрі спільноти.
  • У своєму застосунку для транслювання (наприклад, OBS) встановіть інтервал ключових кадрів як 2 секунди. Без цього налаштування не вдасться підтвердити встановлення зв’язку із застосунком. Часто така помилка виникає як цикл спроб підключення.
  • За допомогою налаштування «Лише для друзів» можна перевірити чи ведеться трансляція на сторінці закритого перегляду. Так лише ваші друзі зможуть бачити транслювання. Однак лише загальнодоступне транслювання може з’явитися на сторінці продукту Steam. Тестування транслювання корисне для перевірки, що ілюстрації і налаштування чату працюють як належить.

Важлива примітка: якщо ви користуєтеся зовнішніми програмами, то Steam не отримає автоматичних даних про трансльовану вами гру. Вам треба повідомити Steam про це шляхом введення AppID на сторінці https://steamcommunity.com/broadcast/upload. AppID використовується для поєднання транслювання з відповідною грою. Якщо AppID не вказано, то сторінка крамниці Steam не показуватиме транслювання і воно не зможе з’явитися на головній сторінці.

2018-09-26_10-11-11.png

Транслювання через клієнт Steam

Ваш клієнт Steam має власну вбудовану функцію для трансляцій. Вона дозволяє вам показувати свій ігровий процес для інших користувачів Steam. З її допомогою користувачі Steam часто переглядають ігри своїх друзів. Її також можна використовувати для трансляцій наживо на сторінці продукту в крамниці.

Для ввімкнення можливості трансляції через клієнт Steam просто перейдіть у меню й виберіть «Steam» → «Налаштування» → «Трансляція». Переконайтеся, що в налаштуваннях приватності трансляції вказано «Будь-хто може дивитися мої ігри».
Примітка: ви не можете використовувати клієнт Steam для транслювання невипущеної гри.

SteamClientBroadcastSettings.png

Модерування чату

Кожен автор трансляції в Steam може призначати модераторів для чату. Модератори додаються на сторінці друзів. Натисніть «Управління списком друзів» і з’явиться можливість зробити друга модератором трансляції. Модераторами можна призначати скільки завгодно друзів.

FriendsPage.png

Коли модератор переглядає ваше транслювання, то має дозвіл на вилучення всіх повідомлень користувача або на заглушення користувача на певний період часу. Те ж саме ви можете робити у власному чаті трансляції. Для цього слід клацнути правою кнопкою миші на образливе повідомлення чату.

ModeratorOptions.png

Для зручності модерування чату ви можете відкрити вікно лише з чатом. Це вікно легко змінює розмір і показує лише вміст чату. Доступ до нього можна отримати ось тут або шляхом додавання SteamID до цього URL: https://steamcommunity.com/broadcast/chatonly/<steamid>.

Для перегляду всіх осіб, яких ви зробили модераторами чату на своїй трансляції, або для перегляду тих, кого ви приглушили, перейдіть сюди: https://steamcommunity.com/broadcast/dashboard/.

Поради

 • Перед транслюванням своєї гри не забудьте увійти до свого акаунту Steam і встановити AppID на сторінці steamcommunity.com/broadcast/upload. Ви можете обрати лише один AppID, хоча сама трансляція може з’являтися на сторінках кількох продуктів. Коли користувачі знаходять вашу трансляцію в спільноті, то вказаний AppID допоможе їм побачити сторінку крамниці гри. Також для головної сторінки необхідно розуміти, який саме застосунок транслюється.
 • Ви можете потестувати свої налаштування, якщо встановите загальнодоступну видимість і перевірите, чи показується трансляція на сторінці продукту. Якщо трансляція не з’явилася, то перевірте, чи правильно введено SteamID для застосунка в Steamworks. Також переконайтеся, що опублікували зміни до застосунка.
 • Перевірити, чи з’являється ваша трансляція в списку, також можна, якщо спрямувати цей виклик до API. https://store.steampowered.com/broadcast/ajaxgetpopularpartnerbroadcasts?minviews=0
 • Якщо транслювання відбувається на кількох платформах і автор відповідає на питання в чаті, то найкраще прочитати вголос питання, перш ніж відповідати на нього. Варто враховувати інтереси всіх глядачів, незалежно від того, де вони дивляться трансляцію. Читання питання вголос також покращує розуміння записаної версії під час повторного перегляду чи повторів.
 • До і після трансляції може бути корисним використовувати статичне зображення або повторюване відео. Перед початком може міститися інформація про майбутню трансляцію. Після завершення може бути заклик до дії або проста подяка із повідомленням про завершення (і розкладом майбутніх трансляцій). Це допоможе як користувачам, що підключилися рано (і вирішили зачекати), так і користувачам, які прийшли наприкінці трансляції.

Правила щодо вмісту

Не забувайте дотримуватися правил для вмісту під час трансляцій на сторінках своїх продуктів. Ці правила можна знайти у ЧаПах після запитання «Який вміст дозволено?». Якщо ви не дотримуватиметеся правил, то на ваш партнерський акаунт можуть бути накладені обмеження. Ці обмеження можуть починатися із заборони на проведення трансляцій і завершуватися повним вилученням ваших продуктів із продажу в крамниці Steam.

Технічні вимоги до транслювання через RTMP

Якщо під час транслювання в Steam ви користуєтеся зовнішнім програмним забезпеченням, то цей розділ стосується його. Наразі Steam потребує дотримання наступних вимог до кодування. Якщо ви маєте проблеми зі смиканням відео, перериваннями або неправильним відтворенням, то перевірте наступне:

Вимоги до кодування відео

 • Кодек: H.264
 • Профіль: високий
 • Рівень: 4.1
 • Частота кадрів: 30 або 60 кадрів за секунду
 • Формат екрана: 16:9
 • Інтервал ключових кадрів: 2 секунди
 • Максимальний бітрейт: 7 000 кбіт/с (постійний бітрейт)

Вимоги до кодування звуку

 • Кодек: AAC-LC
 • Максимальний бітрейт: 128 кбіт/с

Примітки щодо програм для транслювання

 • VMIX: типово VMIX використовує головний профіль та рівень 3.0. Ці налаштування потрібно змінити, щоби VMIX правильно транслював у Steam.

Restream.IO

 • Якщо ви шукаєте платформу для одночасного транслювання в Twitch, Steam, YouTube тощо — Restream.io є чудовим варіантом.
 • Покрокові відеоінструкції доступні на https://support.restream.io/how-to-stream-games-to-steam