Steamworks dokumentáció
Gyakran ismételt kérdések
  • K.: Mikor tudok közvetíteni? Milyen gyakran megengedett számomra a közvetítés?

    V.: Olyan gyakran és olyan hosszan közvetíthetsz, ahogyan csak akarsz. Láttunk partnereket pár napnál is hosszabb folyamatos közvetítéseket tartani. Te döntöd el, mikor a legalkalmasabb élő tartalommal elérni a vásárlóidat.

    Arra is gondolj, hogy a Steam vásárlói szerte a világban élnek. Nagy események után néha érdemes lehet megismételni korábbi tartalmakat, hogy minden potenciális vásárlód és rajongód láthassa azokat.
  • K.: Újraközvetíthetek egy korábban élőben adott közvetítést?

    V.: Igen. Bele kell tenned egy jelölést, vagy frissíteni a címet, hogy jelezze, a közvetítés NEM élőben zajlik. Ez megelőzi a vásárlói félreértéseket. A közvetítő partnerek gyakran „Újraközvetítés” jelölést tesznek a videójuk jobb felső sarkába.
  • K.: Automatikusan újra fogja közvetíteni a Steam a tartalmamat?

    V.: Nem. A Steam nem tudja újraközvetíteni a tartalmadat. Továbbra is el kell küldened nekünk a videót, amit közvetíttetni akarsz a Steammel. Ezt a saját számítógépeidről tudod megtenni, vagy használhatsz olyan külső szolgáltatást közvetítési program beállításához, mint a „Restream”.
  • K.: Menti a Steam az élő közvetítésemet?

    V.: Nem. Ha szeretnéd megtartani a felvételt, kérjük, rögzítsd azt magadnak.
  • K.: Az élő közvetítésnek Steam-exkluzívnak kell lennie?

    V.: Nem, az élő közvetítésnek nem kell Steam-exkluzívnak lennie. Tökéletesen elfogadható az elérésed maximalizálása több platformon, például Twitchen, YouTube-on, Facebookon stb. közvetítéssel. Közvetíthetsz közvetlenül a saját összeállításodról, vagy használhatsz olyan platformokat, mint a Restream, hogy többszörös közvetítést végezzenek neked.

    Az is rendben van, ha a tartalom első bemutatója más közvetítő platformon volt, majd megismétled azt a Steamen (eredeti vagy szerkesztett változatban). Erősen javasoljuk annak vizuális jelzését, hogy a közvetítés ismétlés, egy átfedéssel a videóban. Nyugodtan jelezhető, hol volt a tartalom első bemutatója.
  • K.: Közvetíthetek még nem kiadott játékot?

    V.: Igen. Mindaddig, amíg szándékodban áll kiadni a játékot a Steamen, és létrehoztál egy Hamarosan jön oldalt, közvetítheted a játékodat a Steamen. Ez remek mód lehet betekintést adni a közösségednek, visszajelzést gyűjteni és izgalmat gerjeszteni a játékod körül.
  • K.: Megjelenítheti egy közvetítő egy másik platformon használt nevét, illetve ismertetőjelét?

    V.: Igen.
  • K.: Megjeleníthetem átfedésben egy másik weboldalról való felhasználónevem vagy ismertetőjelem a Steam közvetítésben?

    V.: Igen.
  • K.: Mutathatok reklámokat a közvetítésemben?

    V.: Igen, de nagyon nem javasoljuk, mert rossz felhasználói élményt eredményez.
  • K.: Közvetíthetek előre rögzített anyagot?

    V.: Természetesen. Ez jó lehetőség lehet, ha játékmenet-videónál többet akarsz bemutatni. Bemutathatod az irodátokat, a fejlesztőcsapatot, felépíthetsz egy olyan narratívát, amely további kontextust ad a játékodnak.
  • K.: Mi a helyzet felnőtt tartalommal a közvetítésben?

    V.: Mindaddig, amíg a felnőtt tartalom egy, a Steamen felnőtt besorolású játékhoz van, nem lehet gond. Az egyértelműség kedvéért, a kizárólag felnőtteknek szóló tartalom nem megengedett.
  • K.: Bemutathatok több játékot egyetlen közvetítésben?

    V.: Igen. Készíthetsz olyan közvetítést, ami több játékodat is bemutatja a közvetítés újrakezdése nélkül. Annak biztosítására, hogy a vásárlók tudják, melyik játékkal játszanak a közvetítésben, javasoljuk a „Közvetítési AppID” frissítését a Közvetítési beállítások oldalon, ahogy a játékok változnak a közvetítésben. Az AppID-változtatások az élő közvetítésekre azonnal alkalmazódnak, de az áruházi oldalak frissülése igénybe vehet néhány percet.

    Kérjük, ügyelj arra, hogy a közvetítő Könyvtárában a közvetítés előtt meg kell legyen minden érintett játék. Az AppID nem fog frissülni, ha a játék hiányzik a közvetítő Könyvtárából.
  • K.: A játékom VR-ben fut, így is működni fog a közvetítés?

    V.: Igen, a Steam Közvetítés VR tartalomhoz is működik. Azonban amiatt, ahogy a SteamVR.exe szolgáltatás a közvetítéseket kezeli, külső eszköz (pl. OBS) használatát javasoljuk. Ez több irányítást ad a közvetítésed beállításához, és lehetővé teszi, hogy a Steamet közvetlenül a játékod AppID-jéhez irányítsa a SteamVR.exe helyett.
  • K.: Tesztelhetek közvetítést az áruházi oldalamon csak barátokra beállítva?

    V.: Nem. Csak nyilvános közvetítések jelenhetnek meg az áruházi oldaladon.
  • K.: Segítség, a közvetítésem nem jelenik meg a játékom termékoldalán!

    V.: Két dolog elvégzésére van szükség, hogy a közvetítés megjelenjen. Az egyik, hogy a játéknak egy engedélyezőlistán keresztül engedélyeznie kell a közvetítőfiókot. A másik, hogy a közvetítőnek meg kell jelölnie a játék AppID-jét a közvetítési/feltöltési beállításoldalán.

    Az engedélyező lista két módon állítható be. Az első, előnyben részesített módszer egy közvetítési esemény létrehozása, és a közvetítő fiók hozzáadása az esemény „Közvetítés” fülén keresztül. A második módszer a közvetítő fiók hozzáadása a játék engedélyezési listájához a Steamworks partneroldalon keresztül. Kattints az alkalmazás-kezdőoldalon az „Áruházi oldal szerkesztésére”, és add hozzá a közvetítő(ke)t az engedélyezési listához a „Speciális beállítások” fül „Steam Közvetítés (béta)” szakaszában. Azért az eseményes módszert részesítjük előnyben, mert az esemény kezdési és befejezési dátuma és ideje korlátozza, mennyi ideig fog megjelenni a közvetítés az áruházi oldalon, és az esemény használható a közvetítés tartalmának kontextusba helyezésére. Az eseményt jóval az élő közvetítés előtt létrehozva, a játékod rajongói feliratkozhatnak, hogy értesítést kapjanak, amikor a közvetítés elkezdődik.