Steamworks Belgeleri
Mağaza Grafik Varlıkları
Bunlar standart mağaza grafik varlıklarıdır. Bunların birçoğu oyununuzu Steam'de hazırlarken gereklidir.

Mağaza Kapsülü Kuralları

ÖNEMLİ NOT: Grafiksel varlık kapsüllerinize nelerin eklenip eklenemeyeceğine dair önemli kurallar için lütfen Grafiksel Varlık Kuralları belgelendirmesini okuyun.

Mağaza Kapsülü Şablonları

ŞablonlarMağaza sayfası varlıklarının metin yerleştirmeleri ve boyutlandırmaları için şablonları indirin.
İçerikler
 • Başlık Kapsülü
 • Küçük Kapsül
 • Ana Kapsül
 • Dikey Kapsül
 • Ekran Görüntüleri
 • Sayfa Arka Planı
 • Paket Varlıkları

Başlık Kapsülü Gerekli


header.jpg

Kullanım: Bu, mağaza sayfasının en üstünde "Sizin için Tavsiye Edilenler" bölümünde, "Geniş Ekran" modunda göz atma görünümünde ve varsa "Günlük Fırsatlar" kısımlarında gösterilir.

Tasarım: En iyi sonuçlar için lütfen perakende ambalajları veya pazarlamada kullanılan anahtar sanat tasarımlarını ve logoyu kullanın. Kullanılan sanat tasarımı, müşteriye oyununuza dair önemli bir şeyi ilk görüşte anlatmalıdır. Bu görseller grafik odaklı olmalı ve kullanıcıya oynanışa dair bir izlenim sunmalıdır.
 • Oyununuzun başlığı dışında alıntılar veya cümleler kullanmayın.
 • Oyunun logo türü, arka plan üzerinde açıkça okunabilir olmalıdır.

Boyut: Lütfen 460 x 215 piksel boyutunda görsel sağlayın. 292 x 136 piksel boyutundaki bir görsel, bundan otomatik olarak oluşturulacaktır.

Küçük Kapsül Gerekli


İyi Uygulama: Logo açıkça okunabilir!

capsule_sm.png

Kötü Uygulama: Logo küçük boyutta okunamıyor.

hlapoor.png

Kullanım: Bunlar Steam'deki çeşitli listelerde kullanılır. Arama sonuçları, en çok satanlar ve yeni çıkanlar gibi.

Tasarım: Bunlar küçük olduğundan en iyi sonuçlar için logonuzu olabildiğince okunaklı[/b] yapın.

Boyut: Lütfen 231 x 87 piksel boyutunda bir görsel sağlayın. Bu görselden otomatik olarak daha küçük boyutlu iki kapsül (120 x 45 ve 184 x 69) oluşturulur.

Gereksinimler: Küçük kapsüldeki logo en küçük boyutta bile okunabilir olmalıdır. Çoğu durumda logonuz bu küçük kapsülün neredeyse tamamını doldurmalıdır .

Ana Kapsül Gerekli


capsule_616x353.jpg

Kullanım: Bu görsel Steam mağaza ana sayfasının en üstündeki ana kapsül karuselinde gösterilir.

Tasarım: En iyi sonuçlar için lütfen perakende ambalajları veya pazarlamada kullanılan ana sanat tasarımlarını ve logoyu kullanın. Kullanılan sanat tasarımı, müşteriye oyununuza dair önemli bir şeyi ilk görüşte anlatmalıdır. Bu görseller grafik odaklı olmalı ve kullanıcıya oynanışa dair bir izlenim sunmalıdır.
 • Oyununuzun başlığı dışında alıntılar veya cümleler kullanmayın.
 • Oyunun logo türü, arka plan üzerinde açıkça okunabilir olmalıdır.

Boyut: 616 x 353 piksel

Dikey Kapsül Gerekli


hero_capsule.jpg

Kullanım: Bu görsel, sezon indirimleri sırasında ön sayfanın üst kısmında ve diğer yeni indirim sayfalarında gösterilebilir.

Tasarım: En iyi sonuçlar için lütfen perakende ambalajları veya pazarlamada kullanılan ana sanat tasarımlarını ve logoyu kullanın. Kullanılan sanat tasarımı, müşteriye oyununuza dair önemli bir şeyi ilk görüşte anlatmalıdır. Bu görseller grafik odaklı olmalı ve kullanıcıya oynanışa dair bir izlenim sunmalıdır.
 • Oyununuzun başlığı dışında alıntılar veya cümleler kullanmayın.
 • Oyunun logo türü, arka plan üzerinde açıkça okunabilir olmalıdır.

Boyut: 374 x 448 piksel

Ekran Görüntüleri Gerekli


dotascreenshot.jpg

Ekran görüntüleri sadece oynanışı göstermelidir. Bu yüzden lütfen konsept çizimlerini, sinematik görsellerini veya ödül, pazarlama metni, yazılı açıklamalar gibi şeyleri içeren görüntüleri kullanmayın. Müşterilere lütfen oyununuzun oynanışının nasıl olduğunu gösterin. Menü ekranları sadece eğer oyununuzun büyük bir parçasıysa dâhil edilmelidir. Oyuncuların, oyununuzla nasıl etkileşime geçeceklerini görmeleri açısından oyun içi arayüzünü göstermek faydalı olabilir.

Kullanım: Ekran görüntüleri, mağaza sayfanızda ve Steam ana sayfası gibi oyununuzun öne çıkarıldığı diğer sayfalarda gösterilir. Ürününüze ait en az 5 ekran görüntüsü sağlamalısınız.

Tasarım:

 • Biçimlendirme - En iyi sonuçlar için lütfen yüksek çözünürlüklü, geniş ekran biçiminde ekran görüntüleri sağlayın. Mağaza sayfanızdaki "ekran görüntüsü" kısmına yüklediğiniz her görüntü, oyununuzu göstermelidir. Bu yüzden lütfen konsept çizimlerini, sinematik görsellerini veya ödül, pazarlama metni, yazılı açıklamalar gibi şeyleri içeren görüntüleri kullanmayın. Göstermek istediğiniz pazarlama metni, ödüller veya delüks sürümünüzün açıklaması gibi şeyler için bunları ekran görüntülerinize dâhil etmek yerine lütfen mağaza sayfanızda bunlara ayrılmış yerleri kullanın.

 • Yerelleştirme - Ekran görüntülerinin yerelleştirilmiş versiyonlarını yüklemek için mevcut ekran görüntüsünün küçük resminin üzerine istediğiniz versiyonları sürükleyip bırakın. Ekran görüntüsünün hangi dilde olması gerektiğinin ipucunu arayüze vermek için dil adını son ek olarak kullanabilirsiniz (ör. foo_japanese.jpg).

 • Yaşa uygunluk ve yetişkin içerik - Varsayılan olarak ekran görüntüleriniz "her yaş için uygun" olarak işaretlenmez. Sayfanızı yayınlamadan önce ekran görüntülerinizin uygun içeriğe sahip olup olmadığını belirlemek için incelemeli ve her yaş için uygunsa, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi en az dört ekran görüntüsünü işaretlemelisiniz. Uygun ekran görüntüleri, kan, şiddet veya müstehcen temalar içermemelidir. Ekran görüntülerini "her yaş için uygun" olarak işaretlemezseniz, ana sayfada oyunun logosunun üzerine gelindiğinde ve Steam'deki bazı diğer yerlerde görünmeyebilirler. Yeteri kadar ekran görüntüsünü işaretlemediyseniz diğer şartları karşılıyor olsa bile oyununuz bu yerlerde gösterilmeyebilir.

  screenshotsuitable.PNG

Boyut 1280 x 720 veya 1920 x 1080

Sayfa Arka Planı İsteğe Bağlı


dota_page_bg_raw.jpg

Kullanım: Bu görsel mağaza sayfanızın arka planında kullanılabilir.

Tasarım: Bu görsel, sayfadaki diğer içeriklerden daha fazla ilgi çekmemek için pek belirgin olmamalı, ortamsal olmalıdır. Bir şablon, yüklenen dosyanıza otomatik olarak uygulanır. Eğer buraya bir görsel yüklemezseniz otomatik olarak en son ekran görüntüsünü alıp bu görüntüden bir arka plan görseli oluştururuz.

Boyut: 1434 x 810 piksel

Paket Varlıkları

Paketler, Steam'deki diğer ürünlerle aynı varlıkları kullanır ancak aralarında tek bir fark vardır:

Paket Başlığı


civ6.jpg

Kullanım: Bu görsel Steam'deki paket detayları sayfasının en üstünde gösterilir.

Tasarım: Bu görsel, ürününüzün markasına odaklanmalıdır. En iyi sonuçlar için perakende kutularında ve pazarlamanızda kullandığınız sanat tasarımlarını kullanın, ayrıca logunuzun da net bir şekilde okunabilir olduğundan emin olun.

Boyut:707 x 232 piksel