Dokumentacja Steamworks
Zasoby graficzne sklepu
Są to standardowe zasoby graficzne sklepu. Większość z nich jest wymagana w ramach przygotowania twojej gry na Steam.

Zasady dotyczące miniatur w sklepie

WAŻNE: Sprawdź zasady dotyczące zasobów graficznych, aby zapoznać się z ważnymi regułami na temat tego, co może, a co nie może zostać umieszczone na zasobach graficznych miniatur.

Szablony miniatur w sklepie

SzablonyDownload templates for sizing and text placements on store page assets.
Zawartość
  • Nagłówkowa miniatura produktu
  • Mała miniatura produktu
  • Główna miniatura produktu
  • Pionowa miniatura
  • Zrzuty ekranu
  • Tło strony
  • Zasoby zestawów

Nagłówkowa miniatura produktu wymagana


header.jpg

Użycie: pojawi się na górze strony w sklepie, w dziale „Polecane dla ciebie”, podczas przeglądania gier w trybie Big Picture i wszystkich możliwych ofertach dnia.

Stylistyka: ten obraz powinien skupiać się na kreowaniu marki twojego produktu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj tych samych grafik, z których korzystasz na pudełkach z grą lub w materiałach marketingowych i upewnij się, że logo i nazwa gry są czytelne.

Wymiary: prześlij obraz w rozdzielczości 460x215 pikseli. Zostanie z niego automatycznie wygenerowany obraz o wymiarach 292x136 pikseli.

Mała miniatura produktu wymagana


capsule_231x87.jpg

Użycie: używane w różnych listach na całym Steam – w wynikach wyszukiwania, bestsellerach, nowościach, itd.

Stylistyka: te obrazy są małe, więc aby uzyskać najlepsze rezultaty, skup się na stworzeniu logo czytelnego nawet przy najmniejszym rozmiarze.

Wymiary: prześlij obraz w rozdzielczości 231x87 pikseli. Z niego zostaną wygenerowane automatycznie dwa mniejsze obrazy o wymiarach 120x45 i 184x69 pikseli.

Wymagania: mała miniatura produktu powinna zawierać czytelne logo nawet przy bardzo małym rozmiarze. W większości przypadków oznacza to, że twoje logo powinno prawie całkowicie wypełniać małą miniaturę produktu.

Główna miniatura produktu wymagana


capsule_616x353.jpg

Użycie: na górze głównej strony Sklepu Steam na karuzeli głównych miniatur produktów.

Stylistyka: aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj kluczowej grafiki, z której korzystasz na pudełkach z grą lub w materiałach marketingowych. Nie umieszczaj cytatów lub innych łańcuchów tekstu, które nie są tytułem twojej gry. Logo gry powinno być dobrze czytelne na tle. Użyta grafika powinna od razu mówić twoim klientom coś ważnego na temat twojej gry. Obraz powinien skupiać się na grafice z gry i dać użytkownikowi wyobrażenie o rozgrywce.

Wymiary: 616x353 pikseli.

Pionowa miniatura wymagana


hero_capsule.jpg

Użycie: ten obraz jest wyświetlany na górze strony głównej podczas wyprzedaży sezonowych oraz na innych stronach z nowymi wyprzedażami.

Stylistyka: aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj kluczowej grafiki, z której korzystasz na pudełkach z grą lub w materiałach marketingowych. Nie umieszczaj cytatów lub innych łańcuchów tekstu, które nie są tytułem twojej gry. Logo gry powinno być dobrze czytelne na tle. Użyta grafika powinna od razu mówić twoim klientom coś ważnego na temat twojej gry. Obraz powinien skupiać się na grafice z gry i dać użytkownikowi wyobrażenie o rozgrywce.

Wymiary: 374x448 pikseli

Zrzuty ekranu (wymagane)


dotascreenshot.jpg

Zrzuty ekranu powinny ukazywać stan faktyczny twojej gry. Oznacza to rezygnację z używania szkiców koncepcyjnych, prerenderowanych kadrów z przerywników filmowych lub obrazów zawierających informacje o zdobytych nagrodach, materiałów marketingowych, opisów słownych i tak dalej. Pokaż klientom, jak naprawdę wygląda twoja gra. Zrzuty ekranu z menu gry można dodać wyłącznie, jeżeli są unikalną częścią twojej gry. Pokazanie interfejsu w grze może pomóc graczom zrozumieć, w jaki sposób będą wchodzić w interakcję z twoją grą.

Użycie: zrzuty ekranu są wyświetlane na twojej stronie w sklepie i na innych stronach, gdzie gra może być wyróżniona np. na stronie głównej Steam. Musisz przesłać przynajmniej 5 zrzutów ekranu swojego produktu.

Stylistyka:

  • Formatowanie – aby uzyskać najlepsze rezultaty, prześlij panoramiczne zrzuty ekranu w wysokiej rozdzielczości. Wszelkie obrazy przesłane do sekcji ze zrzutami ekranu na stronie w sklepie powinny odzwierciedlać stan faktyczny twojej gry. Oznacza to rezygnację z używania szkiców koncepcyjnych, prerenderowanych kadrów z filmów lub obrazów zawierających informacje prasowe, o zdobytych nagrodach czy też opisów słownych. W przypadku materiałów promocyjnych, nagród, które chcesz zademonstrować lub opisów edycji deluxe, użyj wyznaczonych miejsc na stronie produktu w sklepie zamiast zamieszczać je na zrzutach ekranu.

  • Lokalizacja – aby przesłać zlokalizowane wersje zrzutu ekranu, przeciągnij i upuść alternatywne wersje na miniaturę bieżącego zrzutu ekranu. Nazwy języka można użyć jako przyrostka informującego interfejs użytkownika o tym, jakiemu językowi odpowiada dany zrzut ekranu (na przykład foo_japanese.jpg).

  • Treści przeznaczone dla dorosłych – jeżeli twoja gra zawiera treści przeznaczone dla dorosłych, należy przesłać oraz oznaczyć przynajmniej cztery zrzuty ekranu jako odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Zrzuty te nie powinny zawierać brutalności, przemocy oraz dwuznacznych scen. Mogą być one używane również w innych miejscach, np. na głównej stronie Sklepu Steam. Jeżeli nie posiadasz wystarczająco odpowiednio oznaczonych zrzutów ekranu, twoja gra może nie pojawić się poza stroną twojego produktu w sklepie, nawet po spełnieniu innych wymagań.

Wymiary: 1280x720 lub 1920x1080 pikseli.

Tło strony opcjonalne


dota_page_bg_raw.jpg

Użycie: ten obraz może zostać użyty jako tło strony twojego produktu w sklepie.

Stylistyka: obraz powinnien być subtelny, aby nie konkurować z treścią na stronie. Na twoim przesłanym obrazie zostanie automatycznie zastosowany szablon. Jeżeli nie prześlesz swojego własnego obrazu, to automatycznie użyjemy ostatniego zrzutu ekranu i wygenerujemy z niego odpowiednie tło.

Wymiary: 1438x810 pikseli.

Zasoby zestawów

Zestawy korzystają z tych samych zasobów co inne produkty na Steam, ale z jednym dodatkiem:

Obraz nagłówka zestawu


civ6.jpg

Użycie: ten obraz jest wyświetlany na górze strony ze szczegółami zestawu na Steam.

Stylistyka: ten obraz powinien skupiać się na kreowaniu marki twojego produktu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj tych samych grafik, z których korzystasz na pudełkach z grą lub w materiałach marketingowych i upewnij się, że logo jest czytelne.

Wymiary: 707x232 piksele.