Dokumentace systému Steamworks
Grafické prvky pro obchod
Na této stránce jsou uvedeny standardní grafické prvky pro obchod. Většina z nich je vyžadována pro vydání hry ve službě Steam.

Pravidla prvků pro obchod

DŮLEŽITÉ: Navštivte také stránku Pravidla grafických prvků, kde se dozvíte, co může a co naopak nemůže být zahrnuto na grafických prvcích.

Šablony prvků pro obchod

ŠablonyStáhněte si šablony prvků pro pomoc s rozměry a umístěním textu.
Obsah
  • Výběr v hlavičce
  • Malý výběr
  • Hlavní výběr
  • Vertikální výběr
  • Snímky obrazovky
  • Pozadí stránky
  • Obrázky balíčků

Výběr v hlavičce Vyžadovaný


header.jpg

Použití: Tento obrázek je použit v horní části stránky hry v obchodu, v sekci „Doporučené pro Vás“ a v nabídce dne.

Design: Tento obrázek by měl co nejlépe vystihovat Vaši hru. Doporučujeme použít stejný obrázek, který jste použili na krabici hry nebo pro její propagaci jinde. Také se ujistěte, že je na obrázku dobře čitelný název a logo Vaší hry.

Rozměry: 460×215 pixelů (z tohoto obrázku je automaticky vygenerován také obrázek o rozměrech 292×136 pixelů).

Malý výběr Vyžadovaný


capsule_231x87.jpg

Použití: Tento obrázek je použit pro různé seznamy, například výsledků vyhledávání, nejprodávanějších her, nově vydaných her apod.

Design: Tento obrázek je malý, takže primárně by měl být zaměřen na vyobrazení loga hry.

Rozměry: 231×87 pixelů (z tohoto obrázku jsou automaticky vygenerovány menší verze – 120×45 pixelů a 184×69 pixelů).

Požadavky: Malý výběr by měl zahrnovat logo, které je čitelné i při nejmenších rozměrech. To ve většině případů znamená, že logo by mělo zaplňovat skoro celý obrázek.

Hlavní výběr Vyžadovaný


capsule_616x353.jpg

Použití: Tento obrázek je použit v horní části hlavní stránky obchodu služby Steam v tamním kolotoči.

Design: Doporučujeme použít stejný obrázek s logem, který jste použili na krabici hry nebo pro její propagaci jinde. Kromě názvu hry nezahrnujte žádný jiný text. Logotyp by měl být snadno čitelný oproti vybranému pozadí a obrázek by měl zákazníkům okamžitě říct něco důležitého o Vaší hře. Obrázek by měl být také poutavý a alespoň naznačovat, jak se Vaše hra hraje.

Rozměry: 616×353 pixelů.

Vertikální výběr Vyžadovaný


hero_capsule.jpg

Použití: Tento obrázek může být během sezónních výprodejů použit v horní části hlavní stránky obchodu služby a při výprodejích/událostech se může objevit také na dalších stránkách.

Design: Doporučujeme použít stejný obrázek s logem, který jste použili na krabici hry nebo pro její propagaci jinde. Kromě názvu hry nezahrnujte žádný jiný text. Logotyp by měl být snadno čitelný oproti vybranému pozadí a obrázek by měl zákazníkům okamžitě říct něco důležitého o Vaší hře. Obrázek by měl být také poutavý a alespoň naznačovat, jak se Vaše hra hraje.

Rozměry: 374×448 pixelů.

Snímky obrazovky Vyžadované


dotascreenshot.jpg

Snímky obrazovky by měly vyobrazovat pouze skutečný stav Vaší hry. Vyhněte se tedy použití konceptů, obrázků z předrenderovaných videí nebo obrázků obsahujících výčet ocenění, marketingové texty či různé jiné popisky. Ukažte zákazníkům, jak se Vaše hra doopravdy hraje. Také nepoužívejte snímky pořízené v nabídkách hry, pokud tedy tyto nabídky přímo nesouvisí s hratelností. Na druhou stranu je vhodné ukázat prvky rozhraní nebo ukazatele na obrazovce, podle kterých si zákazníci odvodí způsob interakce se hrou.

Použití: Snímky obrazovky jsou použity na stránce hry v obchodu a na jiných stránkách, kde může být hra uvedena (např. hlavní stránka obchodu). Snímků musíte poskytnout nejméně 5.

Design:

  • Formát – Doporučujeme použít snímky obrazovky ve vysokém rozlišení přizpůsobené pro širokoúhlé obrazovky. Pravidlem je, aby obrázky v sekci „Snímky obrazovky“ na stránce Vaší hry v obchodě vyobrazovaly skutečný stav hry. Vyhněte se tedy použití konceptů, obrázků z předrenderovaných videí nebo obrázků obsahujících výčet ocenění, marketingové texty či různé jiné popisky. Pro marketingové texty, ocenění nebo třeba popisy různých edicí hry použijte k tomu připravené sekce stránky v obchodu.

  • Lokalizace – Pro nahrání lokalizovaných snímků vždy vyberte alternativní (tzn. lokalizovaný) snímek a přetáhněte ho do příslušného pole v systému Steamworks. Lokalizované snímky lze také vhodně pojmenovat podle toho, pro jaký jazyk by se měly zobrazovat (např. „foo_czech.jpg“).

  • Obsah pro dospělé – I když Vaše hra disponuje obsahem pro dospělé, měli byste nahrát a jako vhodné pro všechny věkové kategorie označit alespoň čtyři snímky obrazovky. Takové snímky by neměly vyobrazovat násilí, krev či sugestivní témata. Tyto snímky se mohou objevit i mimo stránku Vaší hry, například na hlavní stránce obchodu. Pokud neoznačíte alespoň čtyři snímky, Vaše hra se na podobných místech nemusí objevit, ačkoli by se jinak kvalifikovala.

Rozměry: 1280×720 nebo 1920×1080 pixelů.

Pozadí stránky Volitelné


dota_page_bg_raw.jpg

Použití: Tento obrázek je použit na pozadí stránky hry v obchodu.

Design: Pozadí by mělo být nerušivé, aby se „nemlátilo“ s obsahem samotné stránky. Na nahraný soubor je automaticky aplikována šablona. Pokud pozadí nenahrajete, je obrázek na pozadí vytvořen z posledního snímku obrazovky.

Rozměry: 1438×810 pixelů.

Obrázky balíčků

Balíčky používají stejnou sadu prvků jako jiné produkty v obchodu. Jediný prvek navíc je následující:

Hlavička balíčku


civ6.jpg

Použití: Tento obrázek je použit na vrchu stránky s podrobnostmi balíčku v obchodě služby Steam.

Design: Tento obrázek by měl co nejlépe vystihovat Váš balíček. Doporučujeme použít stejný obrázek, který jste použili na krabici balíčku nebo pro jeho propagaci jinde. Také se ujistěte, že je na obrázku dobře čitelný název a logo Vašeho balíčku.

Rozměry: 707×232 pixelů.