Steamworks Belgeleri
Kütüphane Varlıkları
Steam'deki yayın işleminin bir parçası olarak ürününüz için çeşitli grafik içerikler sunmanız gerekiyor. Bu varlıklar, müşterilerin kütüphanelerinde ve toplulukta gösterilir.

Mağaza Kapsülü Kuralları

ÖNEMLİ NOT: Grafiksel varlık kapsüllerinize nelerin eklenip eklenemeyeceğine dair önemli kurallar için lütfen Grafiksel Varlık Kuralları belgelendirmesini okuyun.

Kütüphane Varlığı Şablonları

ŞablonlarKütüphane görsellerinin metin yerleştirmeleri ve boyutlandırmaları için şablonları indirin.
İçerikler
  • Kütüphane Kapsülü
  • Kütüphane Başlığı
  • Kahraman Görseli
  • Logo

Görünürlük

Yüklenen kütüphane varlıklarının sadece Steam'de yayınlanmış mağaza sayfası olan uygulamalar için görünür olduğunu unutmayın. Mağaza sayfanız yayınlanmadıysa kütüphane varlıkları Steam istemcisinde görünür olmaz.

Kütüphane Kapsülü Gerekli

Steam kütüphanesinde, kütüphane genel bakışında ve koleksiyonlarda oyununuzu sunmanın ana yolu kütüphane kapsülüdür.

library_capsule_example2.jpg

Kullanım: Bu görsel ağırlıklı olarak kütüphane genel bakışında ve koleksiyon görünümde kullanılır.

Tasarım: Bu görseller grafiksel olarak merkezî olmalı ve kullanıcıya oyun tecrübesine dair bir izlenim sunmalıdır. Lütfen oyunun perakende ambalajları ve pazarlama malzemeleri üstünde kullanılan ana sanat tasarımlarını ve logoyu kullanın. Oyununuzun başlığı dışında alıntılar veya cümleler kullanmayın. Kullanılan görsel, müşteriye oyuna dair önemli bir şeyi ilk görüşte anlatmalıdır. Oyunun logosu, arka plan üzerinde açıkça okunabilir olmalıdır.

Boyut: 600 x 900 piksel (büyük dosyadan 300 x 450 piksellik yarım boyutlu bir PNG otomatik olarak oluşturulacaktır).

Kütüphane Başlığı Gerekli

Kütüphane başlığı Steam istemcisi kütüphanesinin farklı yerlerinde kullanılır.

cs2libheader.jpg

Kullanım: Son Oyunlar da dâhil olmak üzere Steam istemcisi kütüphanesinin çeşitli yerlerinde görünür. Ayarlanmazsa, mağaza varlığı başlık kapsülü kullanılır.

Tasarım: Bu görsel ürününüzün markasına odaklanmalıdır. En iyi sonuçlar için lütfen kütüphane kapsülü veya mağaza varlığı başlık kapsülüne benzer çizimler kullanın ve logonun açıkça okunabilir olduğundan emin olun. Oyununuzun başlığı dışında alıntılar veya cümleler kullanmayın. Oyunun logosu, arka plan üzerinde açıkça okunabilir olmalıdır.

Boyut:460 x 215 piksel

Kütüphane Detaylar Sayfası

Kahraman görseli ve logo katmanlıdır ve sayfa kaydırıldığı zaman bağımsız olarak hareket ederek belli belirsiz bir paralaks etkisi oluşturur. Ürün logosunun kahraman görseli üzerine nasıl yerleştirileceğine karar verin (sol alt köşe veya orta kısma). Oyun logosunun arka plan üzerinde görünmesini ve açıkça okunabilir olmasını sağlayın.

Kütüphane Kahraman Görseli Gerekli

Hero_example.jpg

Kullanım: Bu görsel, bu ürün için kullanıcının kütüphane ayrıntıları sayfasının üst kısmında gösterilir.

Tasarım: Bu, kolayca tanınabilir ve görsel olarak zengin bir resim olmalıdır. En iyi sonuçlar için lütfen perakende ambalajları veya pazarlamada kullanılan ana sanat tasarımlarını ve logoyu kullanın. Bu görselde herhangi bir metin yer alamaz.

Şablonun orta kısmında 860 x 380 piksel boyutunda "güvenli bir alan" vardır. Bu alan, Steam istemci penceresinin ölçeklendirilmesi ve yeniden boyutlandırılması durumunda kırpılmamış olarak kalır. Çizim tüm şablona yayılmalı ancak önem taşıyan içerik güvenli alan içinde olmalıdır. Örneğin ana bir karakterin yüzünün tamamı güvenli alan içinde olmalıdır, aksi takdirde kırpılma riski bulunur.

Boyut:3840 x 1240 piksel (büyük dosyadan 1920 x 620 piksellik yarım boyutlu bir PNG otomatik olarak oluşturulacaktır).

Kütüphane Logosu Gerekli

Logo_example_1.png

Kullanım: Bu görsel, bu ürün için kullanıcının kütüphanesindeki oyun ayrıntıları sayfasının üst kısmında, kahraman görselinin üzerinde gösterilir.

Tasarım: Bu görsel, şeffaf bir arka plan üzerinde yalnızca oyununuzun logosunu (oyununuzun adının özel bir yazı tipi veya harflerle yazılmış şekli) ve isteğe bağlı olarak bir logo işaretini (oyununuzun başlığının yanında duran bir simge) içermelidir. Bu varlıkta oyunun logosu dışında başka herhangi bir sözcük bulunmamalıdır.

En iyi sonuçlar için perakende ambalajları veya pazarlamada kullanılan logoyu kullanın. Oyun logosunun kahraman çizimi arka planı üzerinde görünmesini ve açıkça okunabilir olmasını sağlayın. PNG görselinin arka planı şeffaf olmalıdır.

Boyut:1280 x 720 piksel (büyük dosyadan 640 x 360 piksellik bir PNG otomatik olarak oluşturulacaktır).

Yükledikten sonra, logonun konumunu seçmek için ön izleme aracını kullanın. Seçenekler şunları içerir: Sol alt köşe, üst merkez, orta merkez ve alt merkez.

Not: Kahraman görseli ve logo yüklenmezse kahraman alanında mağazadan bir ekran görüntüsü ve bu görüntünün sol alt köşesinde metin olarak uygulama adı gösterilir.