Dokumentace systému Steamworks
Větve (beta verze)
Větve (nebo také „beta verze“) jsou specifické buildy Vaší aplikace vytvořené k veřejnému nebo soukromému sdílení ve službě Steam.

Větve jsou dostupné na stránce Buildy ve správě dat v systému Steamworks. Konkrétně v sekci Dostupné větve aplikace uvidíte všechny vytvořené větve a také větev výchozí („default“).

RimWorld_BranchManagement.jpg

Novou větev můžete vytvořit pomocí všeříkajícího tlačítka „Vytvořit novou větev aplikace“. Pokud se tak rozhodnete, budete jí muset dát smysluplný název bez mezer, který bude společně s popisem viditelný také pro uživatele. V případě, že větvi přidáte heslo, větev nebude pro uživatele viditelná (ani její název), dokud toto heslo správně nezadají.

Pro přepnutí na jinou větev v klientu služby Steam klikněte v knihovně na hru pravým tlačítkem myši, vyberte možnost „Vlastnosti...“ a v novém okně přejděte do záložky „Beta verze“.
Dostupné větve zde budou uvedeny v rozbalovací nabídce pod nadpisem „Vyberte beta verzi, které se chcete zúčastnit:“.

Rimworld_BranchExample.jpg

Jakmile je větev (tedy beta verze) vybrána, klient začne stahovat její data a přepíše jimi aktuálně nainstalovanou větev.

Výchozí větev

Výchozí větev (nazvaná „default“) je verze Vaší hry, která je dostupná zákazníkům. Než dojde k vydání hry, tato větev je také tou, která se ve výchozím nastavení stáhne testerům. Po vydání od Vás nejsou vyžadovány žádné speciální kroky, aby se výchozí větev zpřístupnila pro koncové uživatele.

POZNÁMKA: Při nahrávání obsahu není možné docílit toho, aby došlo k automatické aktivaci buildu na výchozí větvi – aktivaci je vždy nutné provést ručně ze správy dat aplikace.

Přidání nové větve

V závislosti na svých potřebách můžete pro hru vytvořit dodatečné větve. Nejčastěji jsou takové větve používány pro testování.
Příklad níže se vztahuje na hru, která již byla vydána ve službě Steam:
 • Vykázal Váš build nějaké chyby, ale Vy potřebujete jejich opravy nejprve otestovat, než je zveřejníte pro všechny?
 • Jelikož nejde o žádný tajný nový obsah, nemáte problém s tím, že se beta verze zúčastní zákazníci. Kdo ví, možná chcete, aby se zúčastnili a pomohli Vám!
 • Jak vytvořit a aktivovat novou větev pro tyto a podobné účely:
  • Ve správě dat aplikace přejděte do záložky „SteamPipe > Buildy“ a vytvořte novou větev.
  • Pomocí nástrojů ContentBuilder (dostupných ve Steamworks SDK) nahrajte požadovaný build.
  • Obnovte stránku se správou dat a nejnovější build by se měl objevit na první příčce seznamu nadepsaného Posledních 50 buildů:.
  • Z rozbalovací nabídky pod „Aktivovat build na větvi...“ vyberte novou větev.
  • Na řádce buildu klikněte na tlačítko „Náhled změn“.
  • Na nové stránce klikněte na „Aktivovat build nyní“ a zveřejněte ho tak ve službě Steam.