Steamworks Belgeleri
Satış ve Pazarlama
Ürününüzü pazarlamak için kullanabileceğiniz özellikleri anlamak işin anahtarıdır. Bu kısım Steam'deki ürününüz için bazı en iyi yöntemleri ve partnerlerin kullanımına sunulmuş özellik ve araçları içermektedir.Topluluk KuponlarıTopluluk kuponları, Steam Topluluğundaki etkinliklere katılan kullanıcılara ödül olarak verilir.
Topluluk ModerasyonuSteam'deki Topluluk varlığınızı yönetmek için en iyi yöntemler ve kılavuzlar.
Küratörler ve Küratör BağlantısıOyununuzu doğrudan Steam'deki küratörlere tanıtın.
İndirim UygulamakSteam'de indirim yapmakla ilgili bilgiler.
Etkinlik ve Duyuru AraçlarıSteam'deki oyununuz hakkında takipçilerinizle iletişime geçin.
Özellikler ve Araçlar, PazarlamaSteam'in oyununuz için sunduğu çeşitli araçlar hakkında daha fazlasını öğrenin.
Google AnalyticsSteam mağaza sayfanızdaki ve/veya Topluluk Merkezi'nizdeki trafik kaynaklarınız ve ziyaretçi davranışlarıyla ilgili olarak anonimleştirilmiş veriler elde etmek için Google Analytics'i etkinleştirebilirsiniz.
Profil ÖzellikleriGeniş ölçekli oyuncu etkileşimine ve ticari başarıya sahip oyunlar, kullanıcıların Steam Topluluk profillerinde kullanabilecekleri içerikleri oluşturmaya hak kazanır. Bunlara Steam koleksiyon kartları, rozetler, arka planlar ve ifadeler dahildir.
Tavsiye Edilen Pazarlama YöntemleriEğer ürününüzü Steam'e getirmek istiyorsanız veya Steam'de zaten yayınladıysanız, pazarlama ile ilgili doğru soruları sorabilmeniz için size sunabileceğimiz birkaç öneri ve en iyi yöntemler var.
Steam Markalama KurallarıSteam markasının ve markalamasının tüm pazarlama ve iletişim materyallerinde doğru olarak kullanıldığından emin olmak için Steam markalaması kullanılırken tüm partnerlerimizin uyması gereken kurallarımız vardır.
Steam Topluluk ÖğeleriSteam Koleksiyon Kartları, kullanıcıların Steam'de oyun oynarken aldıkları kartlardır. Bir set kartın toplanması sonucunda kullanıcı, oynadığı oyunu sergileyebileceği ve profilini kişiselleştirebileceği öğeler kazanır.
Mağaza Widget'ıSteam mağazasında görünür bir satın alma seçeneği olan tüm oyunlarınız için bir araç oluşturabilirsiniz. Bu araç ürününüz hakkında bilgi, şu anki fiyat, indirimler ve ürününüzün reklamını verip herhangi bir yerde gösterilmesini sağlamanıza yardımcı olacak bir satın alma düğmesi içerebilir.
Yaklaşan EtkinliklerSteam tarafından düzenlenen mevsimsel indirimlere, temalı etkinliklere, festivallere ve daha fazlasına katılmak için yaklaşan fırsatlara göz atın.
Steam'de GörünürlükSteam mağazasının ön sayfasında öne çıkartılan ürünler oldukça hassas bir dengelemenin sonucu olarak seçilirler. Müşterilere, satın almaya ilgi duydukları ve hoşlarına gidecek oyunlar göstermeye çalışırken bir yandan da yeni oyun ve yazılımlara kendi taban kitlelerini yaratma şansı tanıyoruz.
İstek ListeleriE-posta bildirimleri Steam'de yer alan oyununuz, yazılımınız veya videonuzla ilgili birçok farklı tetikleyici eyleme göre gönderilirler. Bu tetikleyiciler gelecekte değişebilir ancak bu, mevcut özelliklerin bir açıklamasıdır.