Steamworks Belgeleri
Satış ve Pazarlama
Ürününüzü pazarlamak için kullanabileceğiniz özellikleri anlamak işin anahtarıdır. Bu kısım Steam'deki ürününüz için bazı en iyi yöntemleri ve partnerlerin kullanımına sunulmuş özellik ve araçları içermektedir.Topluluk KuponlarıTopluluk kuponları, Steam Topluluğundaki etkinliklere katılan kullanıcılara ödül olarak verilir.
Topluluk ModerasyonuSteam'deki Topluluk varlığınızı yönetmek için en iyi yöntemler ve kılavuzlar.
Curators and Curator ConnectOyununuzu doğrudan Steam'deki küratörlere tanıtın.
İndirim UygulamakSteam'de indirim yapmakla ilgili bilgiler.
Etkinlik ve Duyuru AraçlarıSteam'deki oyununuz hakkında takipçilerinizle iletişime geçin.
Özellikler ve Araçlar, PazarlamaSteam'in oyununuz için sunduğu çeşitli araçlar hakkında daha fazlasını öğrenin.
Google AnalyticsSteam mağaza sayfanızdaki ve/veya Topluluk Merkezi'nizdeki trafik kaynaklarınız ve ziyaretçi davranışlarıyla ilgili olarak anonimleştirilmiş veriler elde etmek için Google Analytics'i etkinleştirebilirsiniz.
Profile FeaturesGeniş ölçekli oyuncu etkileşimine ve ticari başarıya sahip oyunlar, kullanıcıların Steam Topluluk profillerinde kullanabilecekleri içerikleri oluşturmaya hak kazanır. Bunlara Steam koleksiyon kartları, rozetler, arka planlar ve ifadeler dahildir.
Tavsiye Edilen Pazarlama YöntemleriEğer ürününüzü Steam'e getirmek istiyorsanız veya Steam'de zaten yayınladıysanız, pazarlama ile ilgili doğru soruları sorabilmeniz için size sunabileceğimiz birkaç öneri ve en iyi yöntemler var.
Steam Markalama KurallarıSteam markasının ve markalamasının tüm pazarlama ve iletişim materyallerinde doğru olarak kullanıldığından emin olmak için Steam markalaması kullanılırken tüm partnerlerimizin uyması gereken kurallarımız vardır.
Steam Koleksiyon KartlarıSteam Koleksiyon Kartları, kullanıcıların Steam'de oyun oynarken aldıkları kartlardır. Bir set kartın toplanması sonucunda kullanıcı, oynadığı oyunu sergileyebileceği ve profilini kişiselleştirebileceği öğeler kazanır.
Mağaza Widget'ıSteam mağazasında görünür bir satın alma seçeneği olan tüm oyunlarınız için bir araç oluşturabilirsiniz. Bu araç ürününüz hakkında bilgi, şu anki fiyat, indirimler ve ürününüzün reklamını verip herhangi bir yerde gösterilmesini sağlamanıza yardımcı olacak bir satın alma düğmesi içerebilir.
Steam'de GörünürlükSteam mağazasının ön sayfasında baskın olarak görünen ürünler oldukça hassas bir dengelemenin sonucudur. Müşterilere, satın almaya ilgi duydukları ve hoşlarına gidecek oyunlar göstermeye çalışırken bir yanda da yeni oyun ve yazılımlarla kendi tabanlarını yaratma şansı tanıyoruz.
İstek ListeleriE-posta bildirimleri Steam'de yer alan oyununuz, yazılımınız veya videonuzla ilgili birçok farklı tetikleyici eyleme göre gönderilirler. Bu tetikler gelecekte değişebilir ancak bu, mevcut özelliklerin bir açıklamasıdır.