Steamworks Belgeleri
Satış ve Pazarlama
Ürününüzü pazarlamak için kullanabileceğiniz özellikleri anlamak işin anahtarıdır. Bu kısım Steam'deki ürününüz için bazı en iyi yöntemleri ve partnerlerin kullanımına sunulmuş özellik ve araçları içermektedir.Topluluk KuponlarıTopluluk kuponları, Steam Topluluğu'ndaki etkinliklere katılan kullanıcılara ödül olarak verilir.
Topluluk ModerasyonuSteam'deki Topluluk varlığınızı yönetmek için en iyi yöntemler ve kılavuzlar.
Küratörler ve Küratör BağlantısıOyununuzu doğrudan Steam'deki küratörlere tanıtın.
İndirim UygulamakSteam'de indirim yapmakla ilgili bilgiler.
Etkinlik ve Duyuru AraçlarıSteam'deki oyununuz hakkında takipçilerinizle iletişime geçin.
Özellikler ve Araçlar, PazarlamaSteam'in oyununuz için sunduğu çeşitli araçlar hakkında daha fazlasını öğrenin.
Profil ÖzellikleriGeniş ölçekli oyuncu etkileşimine ve ticari başarıya sahip oyunlar, kullanıcıların Steam Topluluk profillerinde kullanabilecekleri içerikleri oluşturmaya hak kazanır. Bunlara Steam koleksiyon kartları, rozetler, arka planlar ve ifadeler dâhildir.
Tavsiye Edilen Pazarlama YöntemleriEğer ürününüzü Steam'e getirmek istiyorsanız veya Steam'de zaten yayınladıysanız, pazarlama ile ilgili doğru soruları sorabilmeniz için size birkaç tavsiyemiz ve en iyi yöntemlerle ilgili de önerilerimiz var.
Steam Markalaştırma YönergeleriSteam markasının ve markalaştırmasının tüm pazarlama ve iletişim materyallerinde doğru olarak kullanıldığından emin olmak için Steam markalaştırması kullanılırken tüm partnerlerimizin uyması gereken bazı yönergelerimiz vardır.
Steam Topluluk ÖğeleriSteam koleksiyon kartları, kullanıcıların Steam'de oyun oynarken aldıkları kartlardır. Bir set kartın toplanması sonucunda kullanıcı, oynadığı oyunu sergileyebileceği ve profilini kişiselleştirebileceği öğeler kazanır.
Mağaza Widget'ıSteam mağazasında görünür bir satın alma seçeneğine sahip herhangi bir oyun için ürününüzün kendisi, fiyatı, indirimleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı ve ürününüzün adını her yerde duyurmanıza ve sergilemenize yarayacak bir satın alma butonunu da içeren bir widget oluşturabilirsiniz.
Yaklaşan EtkinliklerSteam tarafından düzenlenen mevsimsel indirimlere, temalı etkinliklere, festivallere ve daha fazlasına katılmak için yaklaşan fırsatlara göz atın.
Steam'de GörünürlükSteam mağazasının ön sayfasında öne çıkarılan ürünler oldukça hassas bir dengelemenin sonucu olarak seçilirler. Müşterilere, satın almaya ilgi duydukları ve hoşlarına gidecek oyunlar göstermeye çalışırken bir yandan da yeni oyun ve yazılımlara kendi taban kitlelerini yaratma şansı tanıyoruz.
İstek ListeleriSteam'de yer alan oyununuz, yazılımınız veya videonuzla ilgili birçok farklı tetikleyici eyleme göre müşterilere e-posta bildirimleri gönderilebilir. Bu tetikleyiciler gelecekte değişebilir ancak bu, mevcut özelliklerin bir açıklamasıdır.