Dokumentacja Steamworks
Sprzedaż i marketing
Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu ma zrozumienie funkcji, które można wykorzystać do promowania swojego produktu. Ten dział zawiera najlepsze praktyki dotyczące sposobów promowania swojego produktu na Steam oraz dostępne dla partnerów narzędzia i funkcje, z których mogą korzystać.



Kupony społecznościKupony społeczności to nagrody przyznawane użytkownikom za aktywne uczestnictwo w Społeczności Steam.
Moderacja społecznościNajlepsze praktyki i ogólne wytyczne dotyczące sposobu zarządzania twoją obecnością w społeczności na Steam.
Kuratorzy oraz kontakt z kuratoramiPromuj swoją grę bezpośrednio u kuratorów Steam.
ZniżkiInformacje na temat zniżek i wyprzedaży na Steam.
Narzędzia wydarzeń i ogłoszeńKomunikuj się ze swoją społecznością na Steam i przekazuj informacje na temat gry.
Funkcje i narzędzia – marketingDowiedz się więcej na temat narzędzi marketingowych dostępnych na Steam.
Funkcje profiluGry, które osiągnęły spory sukces komercyjny oraz zaangażowanie ze strony graczy, uzyskają możliwość tworzenia treści, których użytkownicy mogą z kolei użyć w ramach swojego profilu w obrębie Społeczności Steam. Wliczają się w to karty kolekcjonerskie, odznaki, tła oraz emotikony.
Najlepsze praktyki – marketingJeżeli pracujesz nad wydaniem swojego produktu na Steam lub już miało to miejsce, mamy dla ciebie kilka sugestii i najlepszych praktyk, dzięki którym zastanowisz się nad swoim marketingiem i zadasz sobie właściwe pytania.
Wytyczne marki SteamAby usystematyzować korzystanie z marki oraz znaków towarowych Steam we wszystkich materiałach marketingowych oraz komunikacyjnych, mamy kilka wytycznych, którymi nasi partnerzy powinni się kierować podczas korzystania z marki Steam.
Przedmioty Społeczności SteamKarty kolekcjonerskie Steam są przedmiotami, które użytkownicy mogą zdobyć za granie w gry na Steam. Za skompletowanie i przetworzenie całego zestawu kart użytkownicy mogą otrzymać przedmioty, dzięki którym będą mogli spersonalizować swój profil oraz pochwalić się rozgrywką.
Widżet sklepuDla każdej gry z widoczną opcją zakupu w Sklepie Steam możesz stworzyć widżet zawierający informacje o twoim produkcie, cenie, zniżkach oraz z przyciskiem zakupu, by pomóc ci w promocji produktu i umieszczeniu go w dowolnym miejscu.
Nadchodzące wydarzeniaSprawdź nadchodzące (organizowane przez Steam) okazje na udział w sezonowych wyprzedażach, tematycznych wydarzeniach, festiwalach i nie tylko.
Widoczność na SteamWyróżnianie produktów na stronie głównej Sklepu Steam to czynność wymagająca właściwej równowagi. Chcemy równocześnie pokazywać klientom produkty, którymi będą zainteresowani i z których zakupu będą zadowoleni oraz dać szansę nowym grom i programom na znalezienie swojej grupy odbiorców.
Listy życzeńKlienci mogą otrzymać powiadomienia e-mail w zależności od zdarzenia związanego z twoją grą, programem lub wideo na Steam. Te zdarzenia mogą się zmienić w przyszłości, ale podane tu informacje prezentują stan obecny.