Dokumentacja Steamworks
Sprzedaż i marketing
Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu ma zrozumienie funkcji, które można wykorzystać do promowania swojego produktu. Ten dział zawiera najlepsze praktyki dotyczące sposobów promowania swojego produktu na Steam oraz dostępne dla partnerów narzędzia i funkcje, z których mogą korzystać.

Kupony społecznościKupony społeczności to nagrody przyznawane użytkownikom za aktywne uczestnictwo w Społeczności Steam.
Moderacja społecznościNajlepsze praktyki i ogólne wytyczne dotyczące sposobu zarządzania twoją obecnością w społeczności na Steam.
ZniżkiInformacje na temat zniżek i wyprzedaży na Steam.
Google AnalyticsMożesz włączyć Google Analytics dla strony swojego produktu w Sklepie Steam i/lub centrum społeczności w celu uzyskania anonimowych danych na temat pochodzenia twojego ruchu sieciowego oraz zachowania odwiedzających.
Najlepsze praktyki – marketingJeżeli pracujesz nad wydaniem swojego produktu na Steam lub już miało to miejsce, mamy dla ciebie kilka sugestii i najlepszych praktyk, dzięki którym zastanowisz się nad swoim marketingiem i zadasz sobie właściwe pytania.
Wytyczne marki SteamW celu usystematyzowania korzystania z marki oraz znaków towarowych Steam we wszystkich materiałach marketingowych oraz komunikacyjnych, mamy kilka wytycznych, którymi nasi partnerzy powinni się kierować podczas korzystania z marki Steam.
Karty kolekcjonerskie SteamKarty kolekcjonerskie Steam są przedmiotami, które użytkownicy mogą zdobyć za granie w gry na Steam. Za skompletowanie i przetworzenie całego zestawu kart użytkownicy mogą otrzymać przedmioty, dzięki którym będą mogli spersonalizować swój profil oraz pochwalić się rozgrywką.
Widget sklepuDla każdej gry z widoczną opcją zakupu w Sklepie Steam możesz stworzyć widget zawierający informacje o twoim produkcie, cenie, zniżkach oraz z przyciskiem zakupu, by pomóc ci w promocji produktu i umieszczeniu go w dowolnym miejscu.
Widoczność na SteamWyróżnianie produktów na stronie głównej Sklepu Steam to czynność wymagająca właściwego wyważenia proporcji. Chcemy równocześnie pokazywać klientom produkty, którymi będą zainteresowani i z których zakupu będą zadowoleni oraz dać szansę nowym grom i programom na znalezienie swojej grupy odbiorców.
Listy życzeńKlienci mogą otrzymać powiadomienia e-mail w zależności od zdarzenia związanego z twoją grą, programem lub filmem na Steam. Te zdarzenia mogą się zmienić w przyszłości, ale poniższe informacje prezentują stan obecny.