Dokumentacja Steamworks
Sprzedaż i marketing
Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu ma zrozumienie funkcji, które można wykorzystać do promowania swojego produktu. Ten dział zawiera najlepsze praktyki dotyczące sposobów promowania swojego produktu na Steam oraz dostępne dla partnerów narzędzia i funkcje, z których mogą korzystać.Kupony społecznościKupony społeczności to nagrody przyznawane użytkownikom za aktywne uczestnictwo w Społeczności Steam.
Moderacja społecznościNajlepsze praktyki i ogólne wytyczne dotyczące sposobu zarządzania twoją obecnością w społeczności na Steam.
Kuratorzy oraz kontakt z kuratoramiPromuj swoją grę bezpośrednio u kuratorów Steam.
ZniżkiInformacje na temat zniżek i wyprzedaży na Steam.
Narzędzia wydarzeń i ogłoszeńKomunikuj się ze swoją społecznością na Steam i przekazuj informacje na temat gry.
Funkcje i narzędzia – marketingDowiedz się więcej na temat narzędzi marketingowych dostępnych na Steam.
Google AnalyticsMożesz włączyć Google Analytics dla strony swojego produktu w Sklepie Steam i/lub centrum społeczności w celu uzyskania anonimowych danych na temat pochodzenia twojego ruchu sieciowego oraz zachowania odwiedzających.
Funkcje profiluGry, które osiągnęły pewien sukces komercyjny oraz zaangażowanie ze strony graczy, uzyskają możliwość tworzenia treści, które użytkownicy mogą z kolei użyć w ramach swojego profilu w obrębie Społeczności Steam. Wliczają się w to karty kolekcjonerskie, odznaki, tła oraz emotikony.
Najlepsze praktyki – marketingJeżeli pracujesz nad wydaniem swojego produktu na Steam lub jego premiera już miała miejsce, mamy dla ciebie kilka sugestii i najlepszych praktyk, dzięki którym zastanowisz się nad swoim marketingiem i zadasz sobie właściwe pytania.
Wytyczne marki SteamAby usystematyzować korzystanie z marki oraz znaków towarowych Steam we wszystkich materiałach marketingowych oraz komunikacyjnych, mamy kilka wytycznych, którymi nasi partnerzy powinni się kierować podczas korzystania z marki Steam.
Przedmioty społeczności SteamKarty kolekcjonerskie Steam są przedmiotami, które użytkownicy mogą zdobyć za granie w gry na Steam. Za skompletowanie i przetworzenie całego zestawu kart użytkownicy mogą otrzymać przedmioty, dzięki którym będą mogli spersonalizować swój profil oraz pochwalić się rozgrywką.
Widget sklepuDo każdej gry z widoczną opcją zakupu w Sklepie Steam możesz stworzyć widget zawierający informacje o twoim produkcie, cenie, zniżkach oraz z przyciskiem zakupu pomagającym poszerzać grono odbiorców.
Nadchodzące wydarzeniaSprawdź nadchodzące okazje na udział w sezonowych wyprzedażach, tematycznych wydarzeniach, festiwalach i wielu więcej.
Widoczność na SteamWyróżnianie produktów na stronie głównej Sklepu Steam to czynność wymagająca właściwej równowagi. Chcemy równocześnie pokazywać klientom produkty, którymi będą zainteresowani i z których zakupu będą zadowoleni oraz dać szansę nowym grom i programom na znalezienie swojej grupy odbiorców.
Listy życzeńKlienci mogą otrzymać powiadomienia e-mail w zależności od zdarzenia związanego z twoją grą, programem lub wideo na Steam. Te zdarzenia mogą się zmienić w przyszłości, ale poniższe informacje prezentują stan obecny.