Dokumentace systému Steamworks
Slevy a marketing
Pro vývojáře je klíčové, aby měli přehled o tom, co jim pomůže s propagací jejich her. Tato sekce dokumentace se proto zaměřuje nejen na tipy kolem marketingu a slev, ale také na dostupné funkce a nástroje.Slevové kuponySlevové kupony jsou položky rozdávané jako odměny pro uživatele podílející se na aktivitách v komunitě služby Steam.
Moderování komunityTipy, triky a pokyny pro správu komunity kolem Vaší hry ve službě Steam.
Curators and Curator ConnectZjistěte, jak promovat své hry přímo kurátorům služby Steam.
SlevyInformace o pořádání slev a účasti na výprodejích ve službě Steam.
Events and Announcements ToolsZůstaňte ve spojení s uživatelskou základnou své hry.
Features And Tools, MarketingZjistěte více o nejrůznějších nástrojích, které služba Steam nabízí pro marketingové účely.
Profile FeaturesPokud se hra těší velkému zájmu a komerčnímu úspěchu, může být doplněna obsahem, který bude uživatelům dostupný pro přizpůsobení profilu v komunitě služby Steam. Mezi takový obsah patří sběratelské karty, odznaky, pozadí a emotikony.
Tipy pro marketingPokud se chystáte vydat svůj titul ve službě Steam, nebo jste tak již učinili, máme pro Vás několik tipů a triků, které Vám pomohou při řešení důležitých marketingových otázek.
Steam Branding GuidelinesAbychom zajistili, že branding a ochranné známky služby Steam jsou ve všech marketingových a komunikačních materiálech používány konzistentně, máme několik pravidel, kterými by se měli řídit všichni partneři.
Steam Community ItemsSběratelské karty služby Steam jsou virtuální karty získatelné hraním her ve službě Steam. Za nasbírání celé sady karet pak mohou uživatelé získat položky použitelné nejen k přizpůsobení profilu.
Store WidgetPro libovolnou hru s veřejně viditelnou možností zakoupení lze vytvořit widget („štítek“) s informacemi, momentální cenou (včetně případné slevy) a tlačítkem pro zakoupení. Tento widget poté můžete vložit, kamkoli potřebujete, a propagovat prostřednictvím něj svůj produkt.
Nadcházející výprodeje a událostiProhlédněte si nadcházející příležitosti k účasti na sezónních výprodejích, tematických událostech, festivalech a dalších akcích pořádaných službou Steam.
ViditelnostProminentní viditelnost produktů na domovské stránce obchodu je výsledkem pečlivého vybalancování. Chceme totiž ukázat produkty, o které mají zákazníci zájem a budou s nimi spokojeni, a zároveň dát novým hrám a softwaru šanci najít si své publikum.
Seznam přáníZákazníkům mohou být na základě různých spouštěcích akcí souvisejících s Vaší hrou, softwarem nebo videem zasílána upozornění e-mailem. Tyto spouštěcí akce se mohou v budoucnu změnit, nicméně zde je jejich aktuální výčet.