Документація Steamworks
Встановлення знижок

Огляд

Знижки можуть бути чудовим інструментом розбудови аудиторії та подовження життя вашого продукту в Steam.
Закликаємо вас брати участь у розпродажах і користуватися інструментами знижок, якщо й коли це доречно для вашого продукту.
Нам відомо, що покупці є в кожній ціновій категорії, і продумана стратегія застосування знижок може зробити вагомий внесок у загальний довготривалий успіх у Steam.

Як і завжди, ці поради є загальними для величезного спектра продуктів, розробників і користувачів, тож під час прийняття рішень радимо зважати на особливості свого продукту й не забувати про свою спільноту.

Налаштування знижок

Необхідні дозволи

Для встановлення знижки вам знадобиться дозвіл «Управління цінами та знижками» для відповідного продукту. Окрім цього, ви маєте бути учасником партнерської групи Steamworks, що отримує оплату за продукт, на який ви хочете встановити знижку.

Як налаштувати

1. З домівки Steamworks виберіть застосунок, на який бажаєте встановити знижку, щоб перейти до сторінки управління цим застосунком.
2. Вгорі сторінки управління застосунком ви побачите розділ пакунків крамниці — виберіть той, на який хочете встановити знижку.
3. У розділі цін на сторінці пакунка клацніть «Редагувати знижки».
4. Клацніть кнопку «Нова знижка».

Повторіть ці кроки, щоб установити знижку на кожен бажаний пакунок.

Правила встановлення знижок

 • Ви можете запропонувати знижку з нагоди випуску, та після завершення терміну її дії встановлювати нову знижку не можна протягом шести тижнів.

 • Не можна робити знижку на продукт упродовж 30 днів після підвищення ціни.

 • Знижки не можна встановлювати протягом шести тижнів від попередньої знижки, за винятком сезонних подій Steam чи інших розпродажів, організованих Valve.

 • Не можна робити знижки з нагоди сезонних розпродажів протягом 30 днів від випуску вашого продукту або 30 днів від завершення дії знижки з нагоди випуску.

 • Не дозволено змінювати ціну під час дії акції.

 • Знижка не може становити 100%.

 • Тривалість персоналізованої знижки не може бути коротшою за один день і довшою за два тижні.

Типи знижок

Самостійні

Партнери можуть самостійно створювати наведені нижче знижки й управляти ними.

  Знижка з нагоди випуску

  Ці знижки розпочинаються разом із випуском продукту в Steam і тривають сім днів. Загалом знижки з нагоди випуску мають бути в межах 10%–15%, але не вищими за 40%. Знижки цього типу встановлюються за бажанням.

  Цілотижневі знижки

  Такі знижки розпочинаються щопонеділка о 10:00 за тихоокеанським часом (о 20:00 за київським часом) і тривають сім днів. Participating titles will be accessible through a spotlight banner on the homepage, that leads to the Weeklong Deals full listing. As with any other discount of 20% or greater, it will trigger email notifications to any players with your game on their wishlist. And your game can appear in various 'specials' sections throughout Steam, based on your game's tags, popularity of your game, and to users that it is recommended. To participate in a Weeklong Deal, you will need to opt in at least two hours before that deal begins.

  Персоналізовані знижки

  Ви можете налаштувати знижку за власними критеріями, щоб вона відповідала особливим подіям, як-от великому оновленню або річниці випуску продукту. Датою початку дії персоналізованої знижки можна встановити наступний календарний день.

Куровані

Знижки цих типів створюються та управляються Valve. Розміщуючи ігри в розділі особливих пропозицій на головній сторінці крамниці, ми намагаємося бути якомога справедливішими й вибирати ті, які, на нашу думку, найбільше цікавлять користувачів і залишать їх задоволеними. Хоч ми й не маємо суворих правил відбору, ми зазвичай зосереджуємося на 10–20% хітів продажу в Steam, що мають позитивні відгуки й загалом є успішними. Якщо ваша гра відповідає нашим вимогам, ми звʼяжемося з вами й повідомимо подробиці.

  Пропозиція дня

  Ці знижки розпочинаються о 10:00 за тихоокеанським часом (о 20:00 за київським часом) і тривають 48 годин. Пропозиції дня розміщуються на головній сторінці Steam на 24 години. Для отримання додаткової інформації перегляньте документацію «Рекламування: пропозиція дня».

  Знижка на вихідних

  Знижки на вихідних тривають із 10:00 четверга до 10:00 понеділка за тихоокеанським часом (20:00 за київським часом) і протягом цього часу показуються на головній сторінці Steam.

  Божевільні будні

  Акція «Божевільні будні» триває з 10:00 понеділка до 10:00 п’ятниці за тихоокеанським часом (20:00 за київським часом). Продукти, що беруть в ній участь, можна побачити на головній сторінці Steam із 10:00 понеділка до 10:00 четверга за тихоокеанським часом (20:00 за київським часом).

  Безкоштовні вихідні

  Безкоштовні вихідні — це акція, під час якої гравці мають тимчасовий доступ до вашої гри. Вони можуть зіграти безкоштовно, але втрачають доступ, щойно акція завершується. Ця пропозиція застосовується стратегічно до певних типів ігор і ситуацій та зазвичай доповнюється знижкою, що допомагає перетворити безкоштовну спробу на покупку. Дізнайтеся більше тут.

  Сезонні розпродажі

  Щороку ми проводимо кілька сезонних розпродажів, у яких ви можете взяти участь. Деякі з них, як-от літній і зимовий розпродажі, відкриті для всіх партнерів. Інші можуть бути доступні лише для продуктів певних категорій, наприклад аніме чи ВР. Ви завчасно отримаєте сповіщення про ці події разом з інструкціями щодо встановлення знижок на ваші продукти.

Корисні поради щодо знижок

  Підвищуйте знижки поступово

  Зазвичай найкраще починати з невеликої знижки й поступово збільшувати її розмір. Наприклад, протягом одного року чи більше можна перейти від знижки розміром 33% до 50%, потім 66% і, зрештою, 75% та вище. Поспіх зробити знижку в 50% чи навіть 75% за кілька тижнів після виходу або ж випуск із дуже високою початковою знижкою має поганий вигляд в очах користувачів, які купили гру за повну вартість, і підриває її цінність.

  Повʼязуйте знижки з оновленнями вмісту

  Розроблюючи план знижок, намагайтеся створювати великі події, повʼязуючи їх з оновленнями вмісту. Хоч знижки й можуть привабити гравців, навіть краще демонструвати відданість спільноті й ідеї покращення вашого продукту через оновлення вмісту.

  Беріть до уваги спад інтенсивності продажів

  Ідея використовувати невеличкі знижки з метою потрапляння до списку хітів продажу чи збільшення видимості може здаватися привабливою, та перш ніж установлювати знижку, варто уважно поглянути на кількість придбань вашого продукту за повну вартість. Важливо, щоб користувачі буди задоволені тим, як вони витратили кошти, тому знижки варто встановлювати, коли продажі вашого продукту пішли на спад.

  Робіть знижки одночасно на всі повʼязані пакунки (завантажуваний вміст, розширені видання)

  Якщо ваш продукт має різні видання чи завантажуваний вміст, надавайте знижку на все разом. Зниження ціни лише на частину гри абовстановлення знижки на основну гру цього тижня, а на розширене видання — наступного розсіює видимість і не дає вам скористатися перевагами від мережевих ефектів Steam, що відбуваються в результаті одночасної зацікавленості вашим продуктом багатьох користувачів. Проте знижка не повинна бути однаковою на кожен пакунок. Наприклад, якщо один завантажуваний вміст вийшов рік тому, а інший — щойно, резонно встановити на них різні знижки.
Примітка: складання знижок.
Якщо на продукт уже запропоновано знижку, додаткові знижки не вплинуть на його ціну (окрім застосованих через комплекти).

Часті питання


 • П. Як плануються акції? Чи можна пропонувати Steam власні ідеї?
  В. Зазвичай процес планування акцій є діалогом між вами й Steam. Ми можемо ділитися з вами своїм баченням, а якщо ви маєте ідею унікальної курованої акції, будь ласка, повідомте нас. Але ви також можете встановлювати власні знижки за власним графіком або брати участь у регулярних тижневих розпродажах.

 • П. Чи є акції в Steam обовʼязковими?
  В. Ні. Ми можемо запросити вас узяти участь в особливій події чи акції, але ви не зобовʼязані погоджуватися.

 • П. Як затверджуються знижки?
  В. Що стосується курованих знижок, ми запропонуємо ідею на ваш розгляд, якщо вважатимемо вашу гру вдалим кандидатом на участь у такій акції.

  У випадку самостійних акцій, знижка на вашу гру почне діяти автоматично в день і час, указані вами через інструмент встановлення знижок.

  Докладніша інформація доступна в розділі корисних порад щодо знижок.
 • П. Чи можу я оновити знижку?
  В. Так, ще не опубліковану знижку можна змінити чи видалити.

  Якщо ви бажаєте налаштувати знижку з нагоди випуску, це можна зробити, встановивши прапорець поряд з указаною вами знижкою на сторінці управління застосунком.

  Якщо ви хочете змінити знижку до майбутнього цілотижневого розпродажу, персоналізовану чи сезонну знижку Steam, потрібно видалити вже встановлену знижку та вказати нову:

  1. З домівки Steamworks виберіть застосунок, на який бажаєте встановити знижку, щоб перейти до сторінки управління цим застосунком.
  2. Вгорі сторінки управління застосунком ви побачите розділ пакунків крамниці — виберіть той, на який хочете встановити знижку.
  3. У розділі цін на сторінці пакунка клацніть «Редагувати знижки».
  4. Клацніть кнопку «Видалити» поруч із відповідною знижкою.
  5. Якщо ви хочете встановити нову знижку замість щойно видаленої, клацніть кнопку «Нова знижка».

 • П. Чи може мій продукт брати участь у великих розпродажах Steam, якщо він нещодавно вийшов?
  В. Загалом ви не можете встановлювати знижку протягом 30 днів після випуску або 30 днів після завершення дії знижки з нагоди виходу. Однак якщо ви встановили знижку з нагоди виходу гри та випускаєте її в межах 7 днів від сезонного розпродажу (як-от літній розпродаж Steam), то Valve може допомогти вам продовжити цю знижку на весь час розпродажу.

  Ви завжди матимете інші можливості запропонувати знижку на вашу гру, отже не варто квапитися з випуском лише заради сезонного розпродажу.

  Якщо ви бажаєте продовжити дію знижки з нагоди випуску на весь час сезонного розпродажу, зробіть ці кроки ДО ВИПУСКУ ГРИ:
  • Упевніться, що гра виходить у межах 7 днів від розпродажу, інакше ця пропозиція не доступна для вас.
  • Зробіть усі кроки, необхідні для випуску гри в Steam. Для отримання додаткової інформації перегляньте документацію «Процес випуску».
  • Встановіть знижку з нагоди випуску.
  • Встановіть знижку до сезонного розпродажу Steam. Для цього з розкривного списку «Застосунки і пакети» виберіть «Підтвердження розпродажу» та введіть знижку у відповідному стовпчику або дотримуйтеся інструкцій із розділу документації «Як налаштувати». У розкривному списку «Тип знижки» виберіть бажаний сезонний розпродаж Steam.
  • Переконайтеся, що знижки з нагоди випуску та до сезонного розпродажу однакові.
  • Надішліть запит і підтвердьте, що ви хочете продовжити дію вашої знижки з нагоди випуску на весь час розпродажу Steam. Якщо ми ухвалимо цю зміну, можете випускати гру в запланований день.
  • Після випуску гри напишіть нам у відповідь на запит, оскільки ми не можемо продовжити дію знижки до виходу гри.

 • П. Чи можу я запропонувати знижку з нагоди випуску під час переходу з дочасного доступу до повного випуску?
  В. Ви можете робити знижки з нагоди випуску та брати участь у сезонних розпродажах Steam під час переходу з дочасного доступу до повного випуску, якщо протягом останніх 30 днів ви не підіймали ціну продукту.

  Для отримання додаткової інформації перегляньте документацію про дочасний доступ.

 • П. Як часто я можу робити знижки на свою гру?
  В. Персоналізовані знижки можна встановлювати з перервою щонайменше в 6 тижнів і принаймні через місяць після випуску продукту в Steam. Персоналізовані знижки не впливають на відповідність вимогам участі в сезонних розпродажах Steam. Зауважте, що на ці події все одно розповсюджуватиметься 30-денна заборона на знижку для нових релізів і внаслідок підвищення ціни.

 • П. Що як моя знижка перетнеться в часі з іншою?
  В. Такі знижки не сумуються. Якщо ви пропонуєте персоналізовану знижку одразу до чи після іншого розпродажу, розмір знижок має бути однаковим.