Документація Steamworks
Встановлення знижок

Новіша версія доступна англійською

Англійську версію цієї сторінки оновлено з моменту публікації перекладу.
Натисніть тут, щоби переглянути сторінку англійською.

Огляд

Знижки — корисний інструмент, що дозволяє збільшити аудиторію та продовжити термін експлуатації вашого продукту в Steam. Ви можете брати участь в офіційних розпродажах або скористатись цим інструментом для встановлення власних знижок.

Загалом можемо сказати, що кожна цінова категорія має свого покупця. Продумана стратегія застосування знижок може сприяти довготривалому успіху продукту в Steam.

Як і завжди, це загальна порада для найрізноманітніших продуктів, розробників і користувачів, тож під час прийняття рішень радимо зважати на особливості свого продукту й не забувати про спільноту.

Налаштування знижок

Необхідні дозволи

Для встановлення знижки вам знадобиться дозвіл «Управління цінами та знижками» для відповідного продукту. Окрім цього, ви маєте бути учасником партнерської групи Steamworks, що отримує оплату за продукт, на який ви хочете встановити знижку.

Як налаштувати

 1. Перейдіть на нову панель знижок за цим посиланням: https://partner.steamgames.com/promotion/discounts/dashboard/ (або виберіть «Застосунки і пакунки» → «Управління знижками»).
 2. На цій сторінці буде показно таблицю з іграми, на які у вас є дозвіл встановлення цін, а також усі майбутні розпродажі, умовам яких відповідають ваші ігри.
 3. Введіть дійсну знижку на кожен пакунок та подію, а потім натисніть кнопку «Зберегти» внизу сторінки.

Як змінити знижку

Знижки можна змінювати до початку їхньої дії. Для цього перейдіть за посиланням, яке використовували для створення знижки, і змініть відсоток знижки.

Як видалити знижку

Знижки можна видаляти до початку їхньої дії. Для цього перейдіть на свою панель знижок і введіть число «0» у полі для відсотка знижки. Натисніть кнопку «Зберегти» (як і під час збереження знижки), і знижку буде видалено.

Правила встановлення знижок

 • Ви можете запропонувати знижку з нагоди випуску продукту, але щойно вона завершиться, встановлювати нову не можна протягом 30 днів.
 • Не можна встановлювати знижку на продукт протягом 30 днів після підвищення ціни в будь-якій валюті.
 • Не можна встановлювати знижку протягом 30 днів після закінчення дії попередньої (єдиний виняток — великі сезонні розпродажі в Steam).
 • Не можна встановлювати знижки на сезонні розпродажі протягом 30 днів після випуску продукту, завершення дії знижки з нагоди випуску продукту та підвищення ціни в будь-якій валюті.
 • Не можна змінювати ціну під час дії знижки або якщо знижка запланована на майбутнє.
 • Знижка не може бути більша ніж 90% чи менша ніж 10%.
 • Не можна встановлювати знижку на продукт, яка призведе до зниження ціни в будь-якій валюті до рівня, нижчого за мінімальну суму трансакції в Steam. Подробиці.
 • Тривалість власної знижки не може бути коротшою за один день і довшою за два тижні.

Типи знижок

Самостійні

Партнери можуть самостійно створювати наведені нижче знижки й управляти ними. Будь-які знижки розміром 20% і вище автоматично викличуть сповіщення електронною поштою для гравців, які мають вашу гру у своєму списку бажаного. Продукти зі знижками можуть з’являтися в різних розділах особливих пропозицій у Steam, відповідно до позначок, популярності та рекомендацій користувачів.

  Знижка з нагоди випуску

  Ці знижки розпочинаються разом із випуском продукту в Steam і тривають сім днів, завершуючись на сьомий день о 10:00 за тихоокеанським часом. Загалом ми рекомендуємо знижки з нагоди випуску в межах 10–15%, якщо ви збираєтеся встановлювати їх. Вони не можуть бути вищими за 40%. Знижки з нагоди випуску не є обов’язковими. Їх можна налаштувати на сторінці управління застосунком в області праворуч («Знижка з нагоди випуску:»).

  Цілотижневі знижки

  Такі знижки розпочинаються щопонеділка о 10:00 за тихоокеанським часом і тривають сім днів.

  Власні знижки

  Ви можете налаштувати знижку за власними критеріями, щоб вона відповідала особливим подіям, як-от великому оновленню або річниці випуску продукту. Датою початку дії власної знижки можна встановити наступний календарний день.

  Themed Sales

  Steam organizes various themed sales events designed to showcase certain categories of games. These events will have specific criteria for eligibility, and a process of invitation, registration, and discounting. Each of these sales will be promoted on the homepage of Steam and organized into sub-categories relevant for each event. Learn more here.

  Seasonal Sales

  There are four major seasonal sale events per year, which take over the Steam store experience in a big way. All games on Steam are invited to participate with a discount. These four events are Spring, Summer, Autumn, and Winter.

Куровані

Знижки цих типів створюються та управляються Valve. Обираючи продукти для розміщення в розділі особливих пропозицій на головній сторінці крамниці, ми розглядаємо ігри незалежно від їхньої ціни й жанру. Хоча чітких правил немає, ми прагнемо фокусуватися на хітах продажу та на іграх із найбільшою кількістю гравців у Steam. Якщо ваша гра відповідає нашим вимогам, ми звʼяжемося з вами й повідомимо подробиці. Місця в розділі особливих пропозицій не обговорюються й не продаються; вони заповнюються відповідно до даних гравців. Якщо ваша гра має багатьох щасливих користувачів, і ви хотіли б обговорити варіанти просування, можете звернутися до нас.

There are three main types of curated promo slots for products. Стандартна тривалість знижки для всіх трьох типів складає тиждень, але ми будемо раді розглянути можливість зменшення чи збільшення тривалості акцій у межах наших наявних правил встановлення знижок.

  Пропозиція дня

  Пропозиції дня розміщуються на головній сторінці Steam на 24 години та змінюються щодня о 10:00 за тихоокеанським часом. Існує два слоти для пропозиції дня. Ілюстрація для пропозиції дня — це стандартна «верхня капсула» розміром 460 на 215 пікселів, яка автоматично імпортується з пов’язаної гри чи комплекту. Знижка пропозиції дня діє впродовж тижня, але на запит видавця ми можемо змінити тривалість на будь-який період від 2 до 14 днів.

  Акція серед тижня

  Продукти, що беруть участь у цій акції, можна побачити на головній сторінці Steam протягом 72 годин: із 10:00 понеділка до 10:00 четверга за тихоокеанським часом. Протягом тижня може бути не більше шести слотів «Божевільні будні». Розмір ілюстрацій, які використовуються для цієї акції, має відповідати вказаним тут вимогам. Локалізацію ілюстрацій здійснює Valve. Знижка «Божевільні будні» діє впродовж тижня, але на запит видавця ми можемо змінити тривалість на будь-який період від 3 до 14 днів.

  Знижка на вихідних

  Продукти, що беруть участь у цій акції, можна побачити на головній сторінці Steam протягом 96 годин: із 10:00 четверга до 10:00 понеділка за тихоокеанським часом. Протягом тижня може бути не більше шести слотів «Знижка на вихідних». Як і у випадку з акцією «Божевільні будні», розмір ілюстрацій має відповідати вказаним тут вимогам. Локалізацію ілюстрацій здійснює Valve. «Знижка на вихідних» діє впродовж тижня, але на запит видавця ми можемо змінити тривалість на будь-який період від 4 до 14 днів.

  Visual Example of Curated Deals

  Ось приклад того, як виглядає карусель спеціальних пропозицій на головній сторінці Steam. Слоти акцій «Божевільні будні» і «Знижка на вихідних» мають помітніший розмір і з’являються в лівій частині, а пропозиції дня — у правій. Гортаючи цю карусель, користувач може побачити кілька слотів курованих розпродажів, а також інші продукти зі знижкою, що доречно рекомендуються на основі поточної популярності серед гравців.

  specialoffersvisualexample.png

  Безкоштовні вихідні

  Безкоштовні вихідні — це акція, під час якої гравці мають тимчасовий доступ до вашої гри. Вони можуть зіграти безкоштовно, але втрачають доступ, щойно акція завершується. Ця пропозиція застосовується стратегічно до певних типів ігор і ситуацій та зазвичай доповнюється знижкою, що допомагає спонукати користувачів, які зіграли безкоштовно, купити гру. Дізнайтеся більше тут.

Корисні поради щодо знижок

  Підвищуйте знижки поступово

  Зазвичай найкраще починати з невеликої знижки й поступово збільшувати її розмір. Наприклад, протягом одного року чи більше можна перейти від знижки розміром 33% до 50%, потім 66% і, зрештою, 75% та вище. Поспіх зробити знижку в 50% чи навіть 75% за кілька тижнів після виходу або ж випуск із дуже високою початковою знижкою створить для вас погану репутацію в очах користувачів, які купили гру за повну вартість, і підриває її цінність.

  Повʼязуйте знижки з оновленнями вмісту

  Розроблюючи план знижок, намагайтеся створювати якнайбільші події, бажано повʼязуючи знижки з оновленнями вмісту. Хоч знижки й можуть привабити гравців, навіть краще демонструвати відданість спільноті й ідеї покращення вашого продукту через оновлення вмісту.

  Беріть до уваги спад інтенсивності продажів

  Ідея використовувати невеличкі знижки з метою потрапляння до списку хітів продажу чи збільшення видимості на ранніх етапах життя вашого продукту може здаватися привабливою, та перш ніж установлювати знижку, варто уважно поглянути на кількість придбань вашого продукту за повну вартість. Важливо, щоб користувачі буди задоволені тим, як вони витратили кошти, тому знижки варто встановлювати, коли продажі вашого продукту пішли на спад.

  Робіть знижки одночасно на всі повʼязані пакунки (завантажуваний вміст, розширені видання)

  Якщо ваш продукт має різні видання чи завантажуваний вміст, надавайте знижку на все разом. Зниження ціни лише на частину гри або встановлення знижки на основну гру цього тижня, а на розширене видання — наступного, розсіює видимість і не дає вам скористатися перевагами від мережевих ефектів Steam, що відбуваються в результаті одночасної зацікавленості вашим продуктом багатьох користувачів. Проте знижка не повинна бути однаковою на кожен пакунок. Наприклад, якщо один завантажуваний вміст вийшов рік тому, а інший — щойно, резонно встановити на них різні знижки.

Примітка: поєднання знижок.
Майте на увазі, що загальна знижка на комплект поєднується з наявними знижками на кожен окремий елемент комплекту.

Часті питання


 • П. Як плануються куровані акції Steam? Чи можна пропонувати Steam власні ідеї?
  В. Зазвичай процес планування акцій є діалогом між вами й Steam. Ми можемо ділитися з вами своїм баченням, а якщо ви маєте ідею унікальної курованої акції, будь ласка, повідомте нас. Але ви також можете встановлювати власні знижки за власним графіком або брати участь у регулярних тижневих розпродажах.

 • П. Чи є акції в Steam обовʼязковими?
  В. Ні. Ми можемо запросити вас узяти участь в особливій події чи акції, але ви не зобовʼязані погоджуватися.

 • П. Як затверджуються знижки?
  В. Що стосується курованих знижок, ми запропонуємо ідею на ваш розгляд, якщо вважатимемо вашу гру вдалим кандидатом на участь у такій акції.

  У випадку самостійних акцій, знижка на вашу гру почне діяти автоматично в день і час, указані вами через інструмент встановлення знижок.

  Докладніша інформація доступна в розділі корисних порад щодо знижок.
 • П. Чи можу я оновити знижку?
  В. Так, ще не опубліковану знижку можна змінити чи видалити.

  Якщо ви бажаєте змінити знижку з нагоди випуску, перейдіть на сторінку управління застосунком і клацніть піктограму квадрата поруч з уже введеною знижкою.

  Якщо ви бажаєте змінити власну знижку, знижку для майбутнього цілотижневого розпродажу чи сезонного розпродажу в Steam, поверніться на свою панель знижок і змініть відсоток будь-якої знижки. Для вилучення знижки просто встановить її відсоток як 0%.

 • П. Чи може мій продукт брати участь у великих розпродажах Steam, якщо він нещодавно вийшов?
  В. Загалом ви не можете встановлювати знижку протягом 30 днів після випуску або 30 днів після завершення дії знижки з нагоди виходу. Однак якщо ви встановили знижку з нагоди виходу гри та випускаєте її в межах 7 днів від сезонного розпродажу (як-от літній розпродаж Steam), то ми можемо допомогти вам продовжити цю знижку на весь час розпродажу.

  Ви завжди матимете інші можливості запропонувати знижку на вашу гру, отже не варто квапитися з випуском лише заради сезонного розпродажу.

  Якщо ви бажаєте продовжити дію знижки з нагоди випуску на весь час сезонного розпродажу, зробіть ці кроки ДО ВИПУСКУ ГРИ:
  • Упевніться, що гра виходить у межах 7 днів від розпродажу, інакше ця пропозиція не доступна для вас.
  • Зробіть усі кроки, необхідні для випуску гри в Steam. Для отримання додаткової інформації перегляньте документацію «Процес випуску».
  • Встановіть знижку з нагоди випуску.
  • Надішліть запит і підтвердьте, що ви хочете продовжити дію вашої знижки з нагоди випуску на весь час розпродажу Steam. Якщо ми ухвалимо цю зміну, можете випускати гру в запланований день.
  • Після випуску гри напишіть нам у відповідь на запит, оскільки ми не можемо продовжити дію знижки до виходу гри.

 • П. Чи можу я запропонувати знижку з нагоди випуску під час переходу з дочасного доступу до повного випуску?
  В. Ви можете робити знижки з нагоди випуску та брати участь у сезонних розпродажах Steam під час переходу з дочасного доступу до повного випуску, якщо протягом останніх 30 днів ви не підіймали ціну продукту.

  Для отримання додаткової інформації перегляньте документацію про дочасний доступ.

 • П. Як часто я можу встановлювати знижки на свою гру?
  В. Між встановленням власних знижок повинно пройти принаймні 30 днів. Не можна встановлювати знижки й протягом перших 30 днів після випуску продукту в Steam. Власні знижки не впливають на відповідність вимогам участі в сезонних розпродажах Steam. Зауважте, що на сезонні розпродажі Steam усе одно розповсюджується 30-денна заборона на знижку для нових релізів і внаслідок підвищення ціни.

 • П. Чи будуть ці нові правила періоду очікування на встановлення знижок застосовуватися і до курованих пропозицій?
  В. Так. Період очікування на встановлення знижок буде застосовуватися і до таких акцій, як пропозиції дня, акція серед тижня, знижки на вихідні чи весь тиждень, а також вихідні видавця або будь-які інші власні знижки. Між будь-якими знижками на гру провинно пройти 30 днів з моменту закінчення дії однієї та початку дії іншої. Єдиний виняток — чотири великі сезонні розпродажі: весняний, літній, осінній і зимовий.

 • П. Чи є обмеження на відсоток знижки?
  В. Максимальна знижка — 90% від ціни на основну гру. Крім того, мінімальна ціна на продукт у крамниці Steam становить 0,49 долара США (або еквівалентну суму в місцевій валюті). Мінімальна ціна в кожній валюті наведена в цій таблиці. Тому ціна пакунку після знижки не повинна бути меншою ніж 0,49 долара США. Варто зазначити, що якщо встановлена ціна буде нижчою за пропоновану еквівалентну ціну в будь-якій валюті чи будь-якому регіоні, ваша знижка може бути обмежена до мінімальної ціни зі знижкою у тій валюті чи тому регіоні. Якщо ви бажаєте встановити нижчі за мінімальні ціни на вміст, ви завжди можете скористатися службою інвентарю Steam для здійснення внутрішньоігрових продажів.

 • П. Мені здавалося, що заборона триває 28 днів, а не 30.
  В. Від 1 січня 2023 року тривалість подовжено з 28 до 30 днів.