Документація Steamworks
Куратори Steam і зв’язок із ними

Огляд

Під час реклами вашої гри не завжди достатньо просто викласти її перед гравцями. Часто огляд гри кимось, кому гравці довіряють, допоможе їм зрозуміти, чим вона цікава й чому на неї варто звернути увагу. Окрім того, вибір ігор, на які гравці можуть витратити свій час, нині величезний. Тож думка того, кому вони довіряють, може допомогти їм вирішити, в яку цікаву й захопливу гру зіграти наступного разу. У цьому й полягає мета кураторів Steam — запропонувати ще один спосіб допомоги гравцям у дослідженні Steam і відкритті цікавих ігор.

Куратори Steam

Куратор Steam — це особа чи група людей, які хочуть допомогти іншим з вибором ігор шляхом виділення певних із них у каталозі Steam. Куратори можуть писати позитивні рецензії на ігри, які вони рекомендують читачам, або ж негативні — про продукти, які, на їхню думку, не сподобаються аудиторії. Куратори також можуть публікувати прості інформаційні рецензії з додатковими відомостями про ігри для своїх читачів.

Деякі куратори починали свою діяльність як відомі особи чи ЗМІ з уже сформованою аудиторією. Інші почали з нуля в системі кураторів Steam і розбудували власну спільноту, зосередившись на певному жанрі чи ніші.

Повний огляд системи кураторів Steam знаходиться тут: http://store.steampowered.com/about/curators/.

Зв’язок із кураторами

Зв’язок із кураторами створено для того, щоби розробники могли легко надсилати свої ігри для рецензій належним кураторам Steam й аудиторії. Тут ви знайдете інструменти для пошуку й фільтрування кураторів і виберете того, який найліпше підійде для вашої гри. Ви можете додати особисте повідомлення й миттєво надіслати їм копію гри для рецензії прямо в Steam. Немає потреби морочитися з електронною поштою та ключами.

Documentation_CuratorConnect_Preview.jpg
Куратори побачать попередній огляд вашої гри, перші три знімки екрана зі сторінки крамниці й ваше повідомлення.

Як це працює

Зв’язок із кураторами дає змогу розробнику гри надсилати її копію безпосередньо кураторам, яких він обере. Цей процес відбувається повністю в Steam, де за допомогою фільтрів ви знайдете кураторів, чия аудиторія може зацікавитися вашою грою.

До кожного куратора Steam може входити декілька оглядачів, тож ми зробили можливим надсилання кількох копій гри одному куратору. Це також корисно, якщо у вас багатокористувацька гра й ви хочете переконатися, що учасники кураторської групи зможуть зіграти в неї разом і надати належну оцінку.

Фільтрувати можна за позначками, на які орієнтується куратор, як-от «Симулятор», «Рольова гра» чи «Пісочниця». Також можна фільтрувати за мовою чи операційною системою або ж обрати кураторів, які оглядають лише ігри з віртуальною реальністю. Ви можете бачити кількість підписників кожного куратора в Steam, а також на інших платформах, як-от YouTube, Twitter, Facebook і Twitch. Це допоможе визначити кураторів зі значною аудиторією та зрозуміти, чи підходить вона для вашої гри.

Але не варто вибирати кураторів на підставі лише розміру аудиторії. Куратор із меншою кількістю читачів і ретельно підібраними рекомендаціями може бути так само корисний для вашої гри, як і той, який має велику аудиторію, але ширший діапазон рекомендацій.

Стандартно система показує кураторів, що вказали позначки, на яких вони спеціалізуються, і які найкраще збігаються з позначками вашої гри. Система відзначить кураторів із більшою кількістю підписників і точнішими збігами за позначками з вашою грою. Окрім того, куратори можуть спілкуватися зі своєю аудиторією різними мовами, тож ми включили інструмент для перекладу опису цих кураторів, щоби ви розуміли, чи підійдуть вони для вашої гри.

Використання зв’язку з кураторами

Щоби почати, ваша гра повинна або бути випущеною, або принаймні мати загальнодоступну сторінку крамниці.

Для доступу до зв’язку з кураторами спершу оберіть свій застосунок у Steamworks. На сторінці управління продуктом у розділі маркетингу ви побачите пункт меню «Зв’язок із кураторами». Клацніть посилання «Зв’язок із кураторами», щоби пройти процес увімкнення цієї функції для вашої гри й перейти до пошуку кураторів для надсилання її копій.

Надсилати копії гри через зв’язок із кураторами можуть лише користувачі з правом генерувати цифрові ключі в Steamworks.

Перш ніж надсилати копії своєї гри кураторам, вам варто поміркувати ось над чим:
  • Вибір кураторів — вибрати потрібних кураторів зі списку можна за допомогою фільтрів. Радимо шукати кураторів, чия аудиторія може зацікавитися вашою грою.
  • Створення повідомлення — вам також знадобиться додати повідомлення для куратора. Воно має бути коротким. Разом із повідомленням ми автоматично включимо інформацію про вашу гру: її назву, логотип, знімки екрана й основні позначки. У своєму повідомленні поясніть куратору, чим ваша гра відрізняється від інших і чому вона може зацікавити його аудиторію. Якщо хочете, щоби куратор міг зв’язатися з вами й дізнатися більше, додайте свою контактну інформацію.
  • Включений вміст. Стандартно куратору надсилається базовий пакунок гри для крамниці. Якщо ви додаєте нові сховища (наприклад, нові операційні системи), то їх також варто включити до кураторського пакунка. Ви можете додати до пакунка й інший контент, як-от завантажуваний вміст, саундтрек тощо.

Часті питання

П. Чи повинна моя гра бути випущеною для користування зв’язком із кураторами?

В. Перш ніж ви зможете надіслати свою гру кураторам Steam, вона повинна принаймні мати загальнодоступну сторінку «Незабаром» у крамниці. Після того, як Valve перевірить і схвалить, а ви опублікуєте її, можна почати користуватися зв’язком із кураторами. Зауважте, що ви повинні вивантажити збірку гри, щоби куратори могли зіграти в неї після отримання.

П. Скільки копій можна надіслати?

В. Ви можете надіслати пропозиції 100 кураторам і включити до кожної не більше ніж п’ять копій. Надсилання кількох копій одному куратору головним чином корисно у випадку багатокористувацьких ігор, щоб учасники куратора могли зіграти разом.

П. Що трапиться, коли я надішлю копію моєї гри?

В. Вона з’явиться на панелі навігації всіх учасників куратора, які мають дозвіл приймати ігри через програму зв’язку з кураторами. Окрім того, кожен такий учасник отримає сповіщення електронною поштою про надходження нової гри. Вони тоді зможуть прийняти гру або проігнорувати її. Розробник бачитиме, скільки копій було надіслано й скільки з них було прийнято, на власній панелі навігації.

П. Чи можу я відкликати надіслану кураторові Steam копію гри?

В. Після прийняття гри куратором її не можна відкликати. Однак ще не прийняту пропозицію можна скасувати, і вона стане недоступною.

П. Чи можу я надсилати копії гри до випуску?

В. Так. Куратор може запустити гру незалежно від того, чи доступна вона для продажу. Це можна використати для поширення інформації про вашу гру через кураторів Steam до її випуску. Безперечно, спершу слід переконатися, що гра перебуває в належному стані й справить добре враження.

П. Як мені дізнатися, які з кураторів ефективні?

В. Правильний куратор для вашої гри залежить від того, що це за гра. Ви можете шукати кураторів за позначкою, мовою, операційною системою чи назвою. Кожен куратор вказує у своєму описі, якими іграми він цікавиться. Окрім того, можна побачити кількість його підписників у Steam, а також в YouTube, Twitter, Facebook і Twitch. Ви також можете перейти на сторінку куратора й подивитися, на які ігри він вже робив огляди. За цим можна зрозуміти, чи підходить для вашої гри цей куратор.

П. Чи зобов’язаний куратор написати рецензію на мою гру?

В. Куратори Steam не зобов’язані приймати гру, грати в неї чи писати на неї рецензію. Куратор може прийняти вашу гру, зіграти в неї й вирішити, що вона не підходить для його аудиторії. Або може одразу її відхилити, якщо розуміє, що вона не підходить його аудиторії.

П. Як отримати доступ до зв’язку з кураторами?

В. Надсилати копії гри через зв’язок із кураторами можуть лише користувачі з правом генерувати цифрові ключі в Steamworks. Якщо у вас є такий дозвіл, то ви побачите посилання в розділі «Маркетинг» на сторінці управління продуктом у Steamworks.

П. Чому я не можу знайти куратора X у зв’язку з кураторами?

В. До списку зв’язку з кураторами входять лише ті з них, які беруть активну участь у спільноті Steam. Якщо не вдається знайти потрібного куратора, то, імовірно, він не писав рецензій або не був активним у спільноті впродовж останніх 6 місяців.