Steamworks Belgeleri
Başlangıç
Bu belgelendirmenin amacı size, ürününüzü dünyanın önde gelen eğlence platformlarından biri olan Steam'de yayınlamanız için gerekli bilgileri ve kaynakları sağlamaktır.

Bu bölümde bir Steamworks partneri olma hakkında bilgiler bulacaksınız. Steamworks, ürünlerinizi Steam müşterilerine dağıtabilmenize ve eşleştirme, sıralama listeleri ve Steam Atölyesi gibi ürünlerinizde kullanabileceğiniz bir dizi özellikleri kullanabilmenize imkan sağlayan araç setlerinden oluşur. Steamworks partner portalı, her bir ürününüzün yanında hesap ve şirket bilgilerinizi yönetebileceğiniz bir yerdir.

 1. Steamworks Hesabı Oluşturun

  Başlarken gerçekleştirmeniz gereken ilk adım Steamworks partneri olmak için kaydolmaktır.

  Hesabınızı oluşturduktan ve banka, vergi ve şirket bilgileriniz doğrulandıktan sonra daha fazla kullanıcı ekleyebilir ve ilk ürününüzü veya "Uygulamanızı" oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 2. Steamworks SDK'i İndirin

  İlk aşamayı tamamladıktan sonra ürününüzü kurarken ve Steam'e yüklerken gerekli olan tüm betikleri ve şablonları içeren Steamworks SDK'i indirmeniz gerekmektedir.

  Steamworks SDK'in en güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz ve ayrıca Steamworks SDK belgelendirmesinden SDK hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 3. Steam Derlemenizi ve Depolarınız Oluşturun

  Uygulamanızı Steam'de çalıştırmak için bir derleme yüklemeli ve birkaç ayarı yapılandırmalısınız. Bu işlem detaylı bir şekilde Uploading to Steam bölümünde anlatılmaktadır. Uygulamanızı ne zaman oluşturmak ve test etmek istediğiniz size kalmıştır.

 4. Steamworks Özelliklerini Yapılandırın

  Hoşunuza giden Steamworks özelliklerinden istediğiniz kadarını kullanmakta özgürsünüz. Ayrıntılı bilgi için Özellikler bölümüne göz atın.

 5. Mağaza Sayfanızı Oluşturun ve Fiyat Belirleyin

  Uygulamanızı işlevsel hale getirmeye çalışırken aynı zamanda oyununuzun veya yazılımınızın mağazadaki görünüşünü de ayarlayabilirsiniz. İşlem süresince bir sorunuz olursa Mağaza Sayfasını/Pazarlama forumlarını kullanarak sorunuzu sorabilir veya yardım isteyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Mağaza Görünümü bölümüne göz atın.

 6. Yayınlamaya Hazırlayın

  Steam'de ürününüzü yayınlamak için yapacağınız çalışmaların birçoğunu araçlar ve belgelendirmeler aracılığıyla kendi başınıza yapabilirsiniz. Ancak yayınlama aşamasına yaklaştığınızda Valve'ın mağaza sayfanızı, önerilen fiyatlandırmayı ve oyun derlemenizi incelemesi gerekecektir.

  Daha ayrıntılı bir açıklama için lütfen İnceleme Süreci bölümüne bakın.