Dokumentacja Steamworks
Pierwsze kroki
Celem tej dokumentacji jest przedstawienie informacji i zasobów koniecznych do wydania twoich produktów na Steam, jednej z wiodących platform z branży rozrywkowej na całym świecie.

W tym dziale znajdziesz informacje związane z rejestracją jako partner Steamworks. Steamworks to zestaw narzędzi pozwalający na dystrybucję twojego produktu użytkownikom Steam oraz zbiór funkcji, których możesz użyć w swoim produkcie, np. wyszukiwanie gier, rankingi, Warsztat Steam itp. Strona partnerska Steamworks to miejsce, na którym możesz zarządzać każdym z tych produktów, a także informacjami odnośnie swojego konta oraz firmy.

 1. Utwórz konto Steamworks

  Na początku musisz utworzyć konto partnerskie Steamworks.

  Gdy już to zrobisz i twoje informacje bankowe, podatkowe oraz o firmie zostaną zweryfikowane, możesz dodać więcej użytkowników i skonfigurować swój pierwszy produkt, czyli inaczej aplikację.

 2. Pobierz Steamworks SDK

  Gdy zakończysz proces wdrażania, musisz pobrać Steamworks SDK, które zawiera wszystkie skrypty i szablony dotyczące tworzenia i przesyłania twojego produktu na Steam.

  Możesz pobrać najnowszą wersję Steamworks SDK tutaj i dowiedzieć się więcej na temat SDK w tym dziale dokumentacji.

 3. Stwórz swoją kompilację i magazyny zawartości Steam

  Aby przygotować swoją aplikację na Steam, musisz przesłać kompilację i skonfigurować kilka ustawień. Ten proces jest szczegółowo opisany tutaj. To, kiedy chcesz stworzyć i przetestować swoją aplikację, zależy od ciebie.

 4. Skonfiguruj funkcje Steam

  Możesz skorzystać z tylu funkcji Steamworks, ilu chcesz. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź tutaj.

 5. Stwórz stronę w sklepie i ustal ceny

  Podczas pracy nad tworzeniem aplikacji możesz także przygotować jej obecność w sklepie. Jeżeli masz jakieś pytania na temat tego procesu, możesz zadać je na forum poświęconym stronie w sklepie lub marketingowi lub wyszukać na nich informacje samodzielnie. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź tutaj.

 6. Przygotuj produkt do wydania

  Większość pracy nad przygotowaniem produktu do wydania na platformie Steam można wykonać samodzielnie za pomocą narzędzi i dokumentacji. Kiedy będziesz już blisko wydania produktu, Valve będzie musiało przejrzeć stronę produktu w sklepie, proponowane ceny i kompilację gry.

  Aby dowiedzieć się więcej, przejdź tutaj.