Dokumentace systému Steamworks
Začínáme

Novější verze v angličtině

Anglická verze této stránky byla od zveřejnění překladu aktualizována.
Kliknutím zde zobrazíte novější anglickou verzi této stránky.
Účelem této dokumentace je poskytnout Vám informace a zdroje potřebné pro vydání produktu ve službě Steam, jedné z předních zábavních platforem na světě.

Konkrétně v této sekci naleznete informace ohledně toho, jak se stát partnery systému Steamworks. Systém Steamworks jako takový je sada nástrojů umožňujících distribuci produktu uživatelům služby Steam a sada funkcí, které lze implementovat přímo do produktu, například vyhledávání zápasů, žebříčky, workshop apod. Správa produktů, Vašeho účtu a údajů o Vaší společnosti probíhá na stránkách systému Steamworks.

 1. Nastavte svůj účet systému Steamworks

  Prvním krokem každého vývojáře je zaregistrovat se jako partner systému Steamworks.

  Jakmile nastavíte svůj účet a dojde k ověření Vašich bankovních údajů, daňových informací a údajů o společnosti, budete moci přidat další uživatele a začít s přípravou svého prvního produktu, neboli „aplikace“.

 2. Stáhněte si nástroje Steamworks SDK

  Až dokončíte vstupní proces, budete si muset stáhnout nástroje Steamworks SDK, které obsahují všechny skripty a šablony pro přípravu a nahrání aplikace do služby Steam.

  Nejnovější verzi nástrojů Steamworks SDK si můžete stáhnout zde. Další informace jsou pak dostupné na stránce Steamworks SDK.

 3. Vytvořte build své aplikace a úložiště

  Aby Vaše aplikace fungovala ve službě Steam, budete muset nahrát její build a upravit několik nastavení. Tento proces je detailně popsán na stránce Uploading to Steam. Nikdo Vám však nebude mluvit do toho, kdy s ním máte začít.

 4. Nakonfigurujte funkce systému Steamworks

  Chcete-li, můžete zdarma využít libovolné funkce systému Steamworks. Více informací naleznete na stránce Funkce.

 5. Vytvořte stránku aplikace v obchodě a určete její cenu

  Zatímco budete pracovat na své aplikaci, můžete také připravit její prezentaci v obchodě služby Steam. Pokud narazíte na jakýkoli problém, využijte podfóra „Store Page/Marketing“ v diskuzích vývojářů. Krom toho je Vám k dispozici samozřejmě i celá sekce Obchod.

 6. Připravte svoji aplikaci na vydání

  Ačkoli lze velkou část příprav na vydání aplikace ve službě Steam provést svépomocí za použití příslušných nástrojů a dokumentace, jakmile se k vydání skutečně přiblížíte, společnost Valve bude muset zkontrolovat Vaši stránku v obchodě, navrhovanou cenu a nahraný build.

  Podrobný popis naleznete na stránce Proces kontroly.