Документація Steamworks
Функції та можливості
Steamworks пропонує велику колекцію інструментів, які можуть допомогти вам збільшити цінність свого продукту. Це такі функції як пошук матчів, досягнення та майстерня Steam (створений користувачами вміст). Ви можете використовувати стільки інструментів, скільки вам потрібно. Не всі можливості Steamworks підходять для кожного продукту.

Деякі функції, як-от колекційні картки, можна повністю встановити на порталі Steamworks, тоді як інші потрібно впровадити у ваш продукт. Для більш технічної інформації перегляньте розділи про API чи веб-API.

Цей розділ дає загальний огляд можливостей Steamworks і, де можливо, містить презентації та уроки на відповідні теми.

Основні компоненти вторинного розповсюдженняSteam дає можливість легко встановлювати окремі спільні компоненти, що необхідні для належної роботи вашої гри чи застосунку, включно з багатьма версіями редистрибутивів Microsoft Visual C++.
Ігрові сповіщенняІгрові сповіщення Steam — це система офлайн-сповіщення користувачів у асинхронних багатокористувацьких іграх, як-от шахи.
Мікротрансакції (внутрішньоігрові придбання)Steam надає висококласну підтримку для внутрішньоігрових придбань, як для предметів, так і для ігрової валюти чи будь-чого іншого. Щоб надати користувачам більше опцій, використовуйте API мікротрансакцій Steam.
Багатокористувацький режимІсторія Steam розпочалася з виходом Counter-Strike 1.6, для якої він був багатокористувацькою ігровою платформою. З цього часу багатокористувацький режим завжди був у центрі уваги. Steam надає велику кількість функцій та API для покращення багатокористувацького досвіду і для розробників, і для користувачів. Завдяки цим функціям ви можете легко давати гравцям можливість знаходити й грати один з одним за допомогою API пошуку матчів Steam або ж використовувати API ігрових серверів Steam для створення постійних виділених серверів, які стануть центром для спільноти гри.
Статистика і досягненняДосягнення і статистика Steam — це простий спосіб, як можна надати гравцям можливість постійно відстежувати свої досягнення і статистику у грі. Дані користувачів пов’язані з акаунтами Steam, і досягнення й статистику кожного з них можна відформатувати й показати в профілі Steam.
Поглиблена розширена присутністьЗ нещодавнім виходом нової функції «Друзі й чат» для клієнта, ми додали опції для системи розширеної присутності, яка показує більше інформації про ігри, в які грають користувачі. Для нас розширена присутність — це можливість залучити друзів гравця до того, чим він займається. Наприклад, друзі, які володіють грою, можуть долучитися до неї, тому що знають, коли саме туди зайшов користувач, або поговорити про неї з ним. Ті, у кого гри немає, можуть зацікавитися нею, коли побачать різні рядки розширеної присутності, у яких є більше інформації про маловідому для них гру.
Steam CloudХмарна система Steam Cloud — це проста і прозора система віддаленого зберігання файлів гри. Файли, що вказуються під час конфігурації Auto-Cloud
або записані на диск (створені, модифіковані, видалені тощо) за допомогою API Cloud будуть автоматично продубльовані на серверах Steam після виходу з гри.
Введення SteamВведення Steam — це гнучка бібліотека, що підтримує понад три сотні приладів, включно з усіма поширеними варіантами контролерів Xbox, Playstation, Nintendo Switch і Steam.
DRM у SteamОболонка захисту авторських прав (DRM) — це важлива частина платформи Steam, оскільки вона перевіряє право власності на гру й гарантує, що функції Steamworks працюють коректно, запускаючи Steam перед грою.
Звіти про помилки SteamЯкщо підключити звіти про помилки, Steam автоматично вивантажуватиме мінідампи для будь-яких винятків, які ставалися принаймні 10 разів.
HTML-поверхня SteamAPI HTML-поверхні Steam дозволяє показувати HTML-сторінки безпосередньо в грі чи застосунку. Ця функція створена на базі Chromium Embedded Framework і підтримує розмітку HTML5.
Сервіс інвентарю SteamСлужба інвентарю Steam — це набір функцій, які дозволяють грі використовувати постійний інвентар користувача без залучення спеціальних серверів для управління користувачами чи предметами.
Ключі SteamДля будь-яких своїх продуктів у Steam ви можете генерувати ключі, які дозволять користувачам активувати ці продукти в Steam. Ключі можна згенерувати для будь-яких пакунків у Steam, включно з базовими застосунками, завантажуваним вмістом чи безкоштовними демоверсіями.
Таблиці лідерів SteamSteam підтримує постійні таблиці лідерів з автоматично відсортованими записами. Ці таблиці лідерів можна використовувати для показу глобальних рейтингів чи рейтингів друзів у грі або на сторінці спільноти. Кожен продукт Steamworks може створити до 10 000 таблиць лідерів, і кожна таблиця лідерів оновлюється одразу після додавання очок гравця.
Оверлей SteamОверлей Steam — це частина користувацького інтерфейсу Steam, яка активується поверх майже будь-якої гри, що запускається через Steam. Він дозволяє користувачам отримати доступ до свого списку друзів, браузера, чату та внутрішньоігрових придбань.
Steam Remote PlayВи можете оптимізувати свою гру для віддаленої гри на всіх типах пристроїв, включно з телефонами, планшетами й телевізорами.
Знімки екрана в SteamПідтримка знімків екрана надається автоматично через оверлей Steam усім іграм у Steam, а Steamworks надає API для взаємодії з цією системою. API знімків екрана в Steamworks дозволяє вам робити знімки екрана й додавати їх до локальної бібліотеки користувачів із додатковими метаданими, як-от назвою локації в грі чи позначенням інших користувачів на знімку.
Голосовий зв’язок SteamAPI Steam Voice — це набір функцій, які дозволяють вам записувати звук із користувацьких мікрофонів як у стисненому, так і в нестисненому форматах. Це можна використати для впровадження голосового чату чи системи голосових команд.
Майстерня SteamМайстерня Steam — це місце, де любителі гри й члени спільноти можуть брати учать у створенні вмісту для неї. Формат його створення може різнитися залежно від характеру гри й рівня контролю, який ви бажаєте мати над вмістом для неї.
Автентифікація користувачів і стан власностіУ Steamworks є низка способів перевірки особи користувача Steam і підтвердження того, чи володіє він застосунком.
Античіт Valve (VAC) та ігрові блокуванняSteam надає низку інструментів для боротьби з чітерством у мережевих відеоіграх. Незалежно від того, будете використовувати API наших античітів чи сторонні програми, обов’язково попередьте своїх користувачів про наявність такої системи. Крім того, ви повинні мати внутрішньоігровий інтерфейс із чітким поясненням причин блокування.
Віртуальна реальністьSteam та Steamworks надають повну підтримку віртуальної реальності за допомогою SteamVR. У цьому розділі є інформація про розробку застосунків SteamVR і додаткові вимоги до їх розповсюдження через Steam.