Документація Steamworks
Функції та можливості
Steamworks пропонує велику колекцію інструментів, які можуть допомогти вам збільшити цінність свого продукту. Це такі функції як пошук матчів, досягнення та майстерня Steam (створений користувачами вміст). Ви можете використовувати стільки інструментів, скільки вам потрібно. Не всі можливості Steamworks підходять для кожного продукту.

Деякі функції, як-от колекційні картки, можна повністю встановити на порталі Steamworks, тоді як інші потрібно впровадити у ваш продукт. Для більш технічної інформації перегляньте розділи про API чи веб-API.

Цей розділ дає загальний огляд можливостей Steamworks і, де можливо, містить презентації та уроки на відповідні теми.

Основні компоненти вторинного розповсюдженняSteam дає можливість легко встановлювати окремі спільні компоненти, що необхідні для належної роботи вашої гри чи застосунку, включно з багатьма версіями редистрибутивів Microsoft Visual C++.
Ігрові сповіщенняІгрові сповіщення Steam — це система позамережевого повідомлення користувачів, що дозволяє асинхронні багатокористувацькі ігри, як-от шахи.
Мікротрансакції (внутрішньоігрові придбання)Steam надає підтримку найвищого рівня для внутрішньоігрових придбань, як для предметів, так і для ігрової валюти чи будь-чого іншого. Ви можете використовувати API мікротрансакцій Steam для надання користувачам широкого вибору.
Багатокористувацький режимSteam розпочався як багатокористувацька ігрова платформа з виходом Counter-Strike 1.6, тож багатокористувацький режим завжди був у фокусі уваги. Steam надає велику кількість функцій та API для покращення багатокористувацького досвіду і для розробників, і для користувачів. Завдяки цим функціям ви можете легко давати гравцям можливість знаходити один одного і грати за допомогою API пошуку матчів Steam, або ж використовувати API ігрових серверів Steam для створення постійних виділених серверів, навколо яких ваші гравці розбудовуватимуть свої спільноти.
Статистика і досягненняДосягнення і статистика Steam — це легкий спосіб отримувати постійне й гнучке відстежування досягнень і статистики користувачів вашої гри. Користувацькі дані пов’язуються з акаунтом Steam, тож досягнення і статистика кожного користувача можуть показуватися в його профілі Steam.
Поглиблена розширена присутністьЗавдяки нещодавньому виходу нового чату Steam і функції друзів ми збільшили можливості системи розширеної присутності, яка показує більше інформації про ігри, в які грають користувачі. Розширена присутність гравця є способом залучити друзів гравця до його діяльності. Наприклад, друзі, які володіють грою, залучаються, бо знають час, коли можна приєднатися до спільної гри, або бачать, що про цю гру можна поговорити. Ті, хто грою не володіють, можуть зацікавитися нею, коли побачать різні рядки розширеної присутності, де докладніше розповідається про маловідому їм гру.
Steam CloudХмарна система Steam Cloud надає легкий і прозорий спосіб віддаленого зберігання для вашої гри. Файли, що вказуються під час конфігурації Auto-Cloud
або записані на диск (створені, модифіковані, видалені тощо) за допомогою API Cloud будуть автоматично продубльовані на серверах Steam після виходу з гри.
Введення SteamВведення Steam — це гнучка бібліотека, що підтримує понад три сотні приладів, включно з усіма поширеними варіантами контролерів Xbox, Playstation, Nintendo Switch і Steam.
DRM у SteamОболонка захисту авторських прав (DRM) — це важлива частина платформи Steam, оскільки вона перевіряє власність на гру й переконується, що функції Steamworks працюють коректно, адже запускає Steam перед запуском гри.
Звіти про помилки SteamУ випадку підключення звітів про помилки Steam автоматично вивантажуватиме мінідампи будь-яких винятків, якщо вони виникли принаймні 10 разів.
HTML-поверхня SteamAPI HTML-поверхні Steam дозволяє показувати HTML-сторінки безпосередньо в грі чи застосунку. Ця функція збудована на базі Chromium Embedded Framework і підтримує розмітку HTML5.
Сервіс інвентарю SteamСлужба інвентарю Steam — це набір функцій, які дозволяють грі використовувати постійний інвентар користувача без залучення спеціальних серверів для управління користувачами чи предметами.
Ключі SteamДля будь-яких своїх продуктів у Steam ви можете генерувати ключі, які дозволять користувачам активувати ці продукти в Steam. Ключі можна згенерувати для будь-яких пакунків у Steam, включно з базовими застосунками, завантажуваним вмістом чи безкоштовними демоверсіями.
Таблиці лідерів SteamSteam підтримує постійні таблиці лідерів з автоматично відсортованими записами. Ці таблиці лідерів можна використовувати для показу глобальних рейтингів чи рейтингів між друзями в грі або на сторінці спільноти. Кожен продукт Steamworks може створити до 10 000 таблиць лідерів, і кожна таблиця лідерів оновлюється негайно після введення туди очок гравця.
Оверлей SteamОверлей Steam — це частина користувацького інтерфейсу Steam, яка активується поверх майже будь-якої гри, що запускається через Steam. Він дозволяє користувачам отримати доступ до свого списку друзів, браузера, чату та внутрішньоігрових придбань.
Steam Remote PlayВи можете оптимізувати свою гру для віддаленої гри на всіх типах пристроїв, включно з телефонами, планшетами й телевізорами.
Знімки екрана в SteamПідтримка знімків екрана надається автоматично через оверлей Steam усім іграм у Steam, а Steamworks надає API для взаємодії з цією системою. API знімків екрана в Steamworks дозволяє вам робити знімки екрана й додавати їх до локальної бібліотеки користувачів із додатковими метаданими, як-от назва локації в грі чи позначення інших користувачів на знімку.
Голосовий зв’язок SteamAPI Steam Voice — це набір функцій, які дозволяють вам записувати звук із користувацьких мікрофонів як у стисненому, так і в нестисненому форматах. Це можна використати для впровадження голосового чату чи системи голосових команд.
Майстерня SteamМайстерня Steam — це місце, де ваші прихильники й члени спільноти можуть брати учать у створенні вмісту для вашої гри. Формат створення вмісту спільнотою може різнитися залежно від характеру гри й рівня контролю, який ви бажаєте мати над вмістом для неї.
features/streaming_videoПлатформа Steam чудово підходить для того, щоб пропонувати користувачам не лише ігри, а й інші розваги. З урахуванням цього команда Steam розробила відеоплатформу на базі стандарту MPEG-DASH, де користувачі можуть знайти як короткі, так і довгі відео. Ми пропонуємо всім партнерам Steam, які мають доречний відеовміст, використовувати цю платформу.
Автентифікація користувачів і стан власностіУ Steamworks є низка способів перевірки особи користувача Steam і підтвердження того, чи володіє він застосунком.
Античіт Valve (VAC) та ігрові блокуванняSteam надає низку інструментів для боротьби з чітерством у мережевих відеоіграх. Незалежно від того, будете ви користуватися API наших античітів чи використовуватиме власну розробку, обов’язково попередьте своїх користувачів про наявність такої системи. Крім того, ви повинні мати внутрішньоігровий інтерфейс із чітким поясненням причин блокування.
Віртуальна реальністьSteam та Steamworks надають повну підтримку віртуальної реальності за допомогою SteamVR. У цьому розділі є інформація про розробку застосунків SteamVR і додаткові вимоги до їх розповсюдження через Steam.