Dokumentacja Steamworks
SteamVR

Wprowadzenie

SteamVR jest środowiskiem uruchomieniowym stanowiącym część klienta Steam. Zawiera ono aplikacje przydatne przy korzystaniu z rzeczywistości wirtualnej. SteamVR instaluje się automatycznie, gdy Steam wykryje gogle podłączone do komputera użytkownika. SteamVR można również zainstalować ręcznie.

Funkcje

SteamVR pozwala użytkownikom zarządzać wieloma ustawieniami rzeczywistości wirtualnej, w tym:
  • Ustawieniami pokoju (do oznaczenia obszaru gry);
  • Stanem urządzenia i zarządzaniem nim (do aktualizacji firmware'u, podłączenia nowych urządzeń, zmiany ustawień dźwięku w grze, zarządzania trybem lustrzanym i ustawieniami użytkownika, takimi jak wygładzanie ruchu

Raport systemu

Raporty systemowe są przydatne podczas rozwiązywania problemów z urządzeniami, a także mogą być przydatne w obsłudze klienta. Możesz utworzyć raport systemowy w SteamVR, przechodząc do Ustawień ogólne, klikając przycisk „Utwórz raport systemowy”, a następnie „Zapisz do pliku”.

Zakupy w grze

SteamVR obsługuje zakupy w aplikacji przy użyciu tego samego interfejsu API do mikrotransakcji, z którego korzystają inne aplikacje Steam. Zobacz sekcję dokumentacji Mikrotransakcje (Płatności w grze), aby uzyskać więcej informacji.

SteamVR Home

SteamVR Home to punkt startowy dla użytkowników na SteamVR. Gracze mogą uruchamiać aplikacje, rozmawiać ze znajomymi, poznawać różne światy gier w zamkniętych lub otwartych poczekalniach, wykonywać zadania, tworzyć i edytować awatary i środowiska oraz przeglądać strony społeczności i gry w sklepie Steam. Przeczytaj ogłoszenie dotyczące publikacji SteamVR Home

Kolekcje SteamVR

Kolekcjonerskie przedmioty z SteamVR to przedmioty 3D wydawane graczom w oparciu o ich własność w grach VR i czas spędzony na grze. Producenci mogą tworzyć oryginalne przedmioty, które zostaną wydane graczom w celu upiększenia świata gry w SteamVR Home.

Obecnie elementy kolekcji są ręcznie importowane przez Valve ze SteamVR. Jeśli chcesz utworzyć i wysłać element kolekcji, skontaktuj się z nami.

Informacje o kolekcjach przedmiotach SteamVR

SteamVR w firmie

SteamVR został tak zaprojektowany, by być dystrybuowany wraz ze Steam i otrzymywać aktualizację za jego pośrednictwem. Czasami jednak może pojawić się potrzeba uruchomienia SteamVR bez włączania Steam, np. polityka firmy nie pozwala na zainstalowanie klienta Steam. Information about running SteamVR in standalone installations can be found here.

Aplikacje-nakładki dla SteamVR

Możliwe jest stworzenie aplikacji, które bezpośrednio współdziałają z nakładką SteamVR, np. poprzez dodanie większej ilości zakładek czy też umożliwienie działania innych funkcji i to nawet wtedy, gdy inne aplikacje VR już działają. Więcej o tworzeniu aplikacji-nakładek można dowiedzieć się na stronie GitHub dotyczącej OpenVR: https://github.com/ValveSoftware/openvr/wiki/IVROverlay_Overview

Aplikacje-nakładki mogą być dystrybuowane na Steam podobnie jak inne aplikacje — poprzez włączenie funkcji „Uruchom nakładkę SteamVR”.

Oto dwa przykłady aplikacji-nakładek dla SteamVR:

OVRDrop:
https://store.steampowered.com/app/586210/OVRdrop/

TurnSignal:
https://store.steampowered.com/app/689580/TurnSignal/