Dokumentacja Steamworks
SteamVR

Wprowadzenie

SteamVR to środowisko uruchomieniowe w kliencie Steam, na którym opierają się aplikacje wirtualnej rzeczywistości. SteamVR instaluje się automatycznie, gdy Steam wykryje gogle podłączone do komputera użytkownika. SteamVR można również zainstalować ręcznie.

Funkcje

SteamVR pozwala użytkownikom zarządzać wieloma ustawieniami wirtualnej rzeczywistości, w tym:
  • Przygotowaniem pokoju – pozwala określić twój obszar gry.
  • Zarządzaniem urządzeniami i ich stanem – pozwala aktualizować firmware, parować nowe urządzenia, zmieniać ustawienia audio, włączać duplikację i dostosowywać funkcje takie jak wygładzanie ruchu.

Raport systemu

Raporty systemu są przydatnym narzędziem podczas rozwiązywania problemów ze sprzętem. Możliwe, że konieczne będzie wygenerowanie takiego raportu dla obsługi klienta. Możesz utworzyć raport systemu w SteamVR, przechodząc do „Ustawienia” -> „Ogólne”, a następnie klikając przycisk „Utwórz raport systemu”, po czym „Zapisz do pliku”.

Zakupy w grze

SteamVR obsługuje zakupy w aplikacji przy użyciu tego samego API do mikrotransakcji, z którego korzystają inne aplikacje Steam. Zobacz tę sekcję dokumentacji, aby uzyskać więcej informacji.

SteamVR Home

SteamVR Home to punkt startowy dla użytkowników na SteamVR. Gracze mogą uruchamiać aplikacje, rozmawiać ze znajomymi, poznawać różne środowiska w prywatnych lub publicznych poczekalniach, wykonywać zadania, tworzyć i edytować awatary oraz środowiska, a także przeglądać strony społeczności i oraz Sklepu Steam. Przeczytaj ogłoszenie dotyczące premiery SteamVR Home tutaj.

Przedmioty kolekcjonerskie SteamVR

Przedmioty kolekcjonerskie SteamVR to przedmioty 3D przyznawane graczom w oparciu o posiadane przez nich produkty VR i spędzony w nich czas. Producenci mogą tworzyć niestandardowe przedmioty, które otrzymają gracze w celu dekorowania środowisk w SteamVR Home.

Obecnie przedmioty kolekcjonerskie SteamVR muszą być importowane przez Valve. Jeśli chcesz omówić kwestię przesłania przedmiotu kolekcjonerskiego, skontaktuj się z nami.

Więcej na temat przedmiotów kolekcjonerskich SteamVR dowiesz się pod tym adresem.

SteamVR w firmie

SteamVR został zaprojektowany tak, by był rozpowszechniany wraz ze Steam i otrzymywał aktualizacje za pośrednictwem tej platformy. Czasami jednak może pojawić się potrzeba uruchomienia SteamVR bez Steam, jeżeli przykładowo polityka firmy nie pozwala na zainstalowanie klienta Steam. Informacje na temat uruchamiania SteamVR jako samodzielnie działającej aplikacji można znaleźć tutaj.

Aplikacje-nakładki dla SteamVR

Możliwe jest stworzenie aplikacji, które bezpośrednio współdziałają z nakładką SteamVR, np. poprzez dodanie większej ilości zakładek czy też umożliwienie działania innych funkcji i to nawet wtedy, gdy inne aplikacje VR już działają. Więcej o tworzeniu aplikacji-nakładek można dowiedzieć się na stronie GitHub dotyczącej OpenVR: https://github.com/ValveSoftware/openvr/wiki/IVROverlay_Overview.

Aplikacje-nakładki mogą być dystrybuowane na Steam podobnie jak inne aplikacje, włączając opcję uruchomienia „Uruchom nakładkę SteamVR”.

Oto dwa przykłady aplikacji-nakładek dla SteamVR:

OVRDrop:
https://store.steampowered.com/app/586210/OVRdrop/

TurnSignal:
https://store.steampowered.com/app/689580/TurnSignal/