Документація Steamworks
Steam Remote Play

Огляд

Розширюйте ігровий досвід Steam на телефон, планшет чи телевізор через функцію Steam Remote Play за допомогою застосунку Steam Link. Steam Remote Play також використовується для віддаленої гри у власні ігри, якщо ви заходите до Steam на іншому комп’ютері або запрошуєте друзів зіграти разом через Remote Play Together.

Кожен підключений через Remote Play комп’ютер чи пристрій мають власні сеанси. Ви можете дізнатися більше про підключення пристроїв ось тут: ISteamRemotePlay Interface.

Якщо ви оптимізували гру для віддаленої гри з різних типів пристроїв або знаєте, що ваша гра підтримує функцію Remote Play Together, то можете позначити відповідні пункти в розділі основної інформації в адмініструванні сторінки крамниці на партнерському сайті. Після цього ваша гра показуватиметься в переліку продуктів із відповідними можливостями.

RemotePlayFeatures_1.png

Remote Play Together


Якщо ви вказали цю функцію, то користувачі зможуть грати разом зі своїми друзями в Steam, ніби вони сидять за одним комп’ютером. Гра повинна бути придбана й інстальована лише на основному комп’ютері, а всі інші гравці можуть приєднатися за допомогою потокової технології Steam Remote Play.

Ця функція автоматично активується для ігор із позначками «локальна багатокористувацька», «локальний кооператив» та «спільний/розділений екран», але ви можете самостійно ввімкнути чи вимкнути її.

Користувачі можуть запрошувати своїх друзів через оверлей Steam. За бажанням ви можете створити інтерфейс для запрошення друзів просто через гру за допомогою функції ISteamRemotePlay::BSendRemotePlayTogetherInvite().

Тестування з Remote Play


З Remote Play Together ви можете налаштувати гру таким чином, щоби спільнота могла тестувати її разом із розробниками без потреби встановлювати на власних комп’ютерах. Це можна використати в тестуванні нового вмісту, створенні покрокового проходження, організації віртуальних виставок тощо.

https://www.youtube.com/watch?v=XpeDNV1qUBk&feature=youtu.be

 1. Переконайтеся, що стандартна гілка сховища має вміст, яким ви можете поділитися зі спільнотою. Для невипущеної гри краще скористатися порожнім сховищем.
 2. Створіть або налаштуйте захищену паролем гілку з вмістом, до якого ви хочете надати віддалений доступ спільноті.
 3. Перейдіть на майданчик партнера, змініть налаштування Steamworks для вашої гри, виберіть вкладку застосунку, а потім — Steam Remote Play. Виберіть гілку, яку хочете тестувати, збережіть і опублікуйте зміни.

  RemotePlayTogetherPartnerConfiguration_1.png

 4. Якщо гра ще не випущена, надішліть цифровий ключ користувачам, яких хочете запросити до тестування. Таким чином ви надасте їм доступ до стандартного сховища, тож для цього можете створити окремі спеціальні акаунти.
 5. Налаштуйте тестувальну систему на використання захищеної паролем гілки. Запустіть гру в тестовій системі, і в списку друзів відкрийте правою кнопкою миші контекстне меню користувача, щоби запросити його до гри! Для кожної ігрової сесії потрібно отримувати нове запрошення від розробника.

Покрокове проходження має на меті показ вашого вмісту, але ви також можете увімкнути Remote Play Together для своєї гілки й пограти приватно, перш ніж відкривати гру в налаштуваннях крамниці.

Зверніть увагу, що для роботи цієї функції в тестовій системі необхідно мати версію клієнта Steam від 23.05.2020 або новішу.

Remote Play на телефоні


Якщо ви вказали цю функцію, це означає, що ви створили для своєї гри рекомендовану розкладку сенсорного контролера для введення Steam, а також перевірили, що елементи інтерфейсу та розміри шрифтів добре виглядають на екранах невеликих пристроїв.

Remote Play на планшеті


Якщо ви вказали цю функцію, це означає, що ви створили для своєї гри рекомендовану розкладку сенсорного контролера для введення Steam, а також адаптували інтерфейс до стандартного співвідношення сторін планшетів — 4x3 і 16x9.

Ви можете скористатися функцією ISteamRemotePlay::BGetSessionClientResolution() для отримання інформації про пропорції та роздільність екрана віддаленого пристрою.

Remote Play на телевізорі


Якщо ви вказали цю функцію, то це значить, що ви маєте повну підтримку контролерів для своєї гри й перевірили, що елементи інтерфейсу та розміри шрифтів добре виглядають на телевізорі з певної відстані.

Як додати конфігурацію для сенсорного контролера


Перегляньте допис блогу про оптимізацію для Remote Play, де містяться приклади й поради.

 1. Почніть трансляцію гри на свій мобільний пристрій. На комп’ютері відкрийте конфігурацію контролера для своєї гри в режимі Big Picture. Вилучіть усі призначення, які не використовуються вашою грою, і додайте ті, які будуть потрібні. Для докладнішої інформації перегляньте: https://partner.steamgames.com/doc/features/steam_controller/getting_started_for_players

  TouchBindings.PNG

 2. На мобільному пристрої клацніть на кнопку [...] й перетягніть на екран створену розкладку. За бажанням змініть розташування й розмір кожної кнопки. Для докладнішої інформації перегляньте вступну статтю служби підтримки та докладний візуальний посібник.
 3. Коли ви будете задоволені своєю конфігурацією й готові її опублікувати, то перейдіть до конфігурації контролера в Big Picture на комп’ютері (під час транслювання на мобільний пристрій) і клацніть «Експортувати конфігурацію». Збережіть її як нову персональну розкладку й назвіть її відповідно, наприклад, «Official Touch Controller Configuration for GAME», а також додайте опис.
 4. Перейдіть до списку конфігурацій, оберіть створену вами й клацніть «Поділитися конфігурацією».
 5. Перейдіть на партнерський сайт і відредагуйте налаштування Steamworks → «Застосунок» → «Введення Steam». У розділі «Типова конфігурація сенсорного вводу Steam» оберіть «Нестандартна конфігурація». Клацніть на кнопку «Додати нестандартну конфігурацію», вставте URL-посилання вашої нової конфігурації й натисніть «Зберегти».

  TouchPartnerConfiguration.png

 6. Опублікуйте оновлені налаштування Steamworks як зазвичай.

Якщо ви хочете змінити офіційну конфігурацію, вам потрібно опублікувати нову конфігурацію, як і у випадку з контролером Steam.

Розширена конфігурація сенсорних контролерів


Просто додайте набір дій до конфігурації сенсорного контролера для вашої гри, зі свого мобільного пристрою налаштуйте розкладку для кожного з наборів дій, а потім викличте API введення Steam, щоби під час виконання набір змінився на потрібний.

Наприклад, якщо ви хочете додати набір дій для меню, то слід зробити ось це:

TouchBindings_1.PNG

TouchLayoutMenu.png

TouchLayoutMenu.png

#include "steam/isteaminput.h" void GameInit() { SteamInput()->Init(); } void GameQuit() { SteamInput()->Shutdown(); } void GameLoop() { GameInit(); while ( bRunning ) { const InputActionSetHandle_t k_ActionSetGame = 1; const InputActionSetHandle_t k_ActionSetMenu = 2; SteamInput()->ActivateActionSet( STEAM_INPUT_HANDLE_ALL_CONTROLLERS, BInMenu() ? k_ActionSetMenu : k_ActionSetGame ); ... } GameQuit(); }