Документація Steamworks
Ключі Steam

Огляд

Ключі Steam — це одноразові, унікальні, літерно-цифрові коди, які користувачі можуть активувати в Steam для додавання ліцензії продукту на свій акаунт. Це зручний інструмент, який ми надаємо розробникам для продажу ігор в інших крамницях і через роздрібних продавців. Ключами також можна безкоштовно ділилися з тестувальниками, пресою чи лідерами думок. Ключі Steam — це безкоштовний сервіс, тож просимо вас користуватися ним із добрими намірами й дотримуватися базових правил і рекомендацій стосовно запиту і продажу ключів.

https://www.youtube.com/watch?v=V0tRQgNiQMo

Типи ключів

Ви можете подати запит на три типи ключів Steam: стандартний ключ випуску, обхід стану випуску та комплект розробника. Ключі Steam завжди запитуються з конкретного пакунка Steam.

 • Стандартний випуск (або типовий випуск).
  Найпоширеніший тип ключів у Steam, який зазвичай прив’язаний до пакунка крамниці або пакунка роздрібного продажу. Ці ключі підходять як для коробок з іграми, так і для інших цифрових крамниць. Користувачі можуть активувати цей тип ключів Steam у будь-який час, але доступ до продукту з’явиться лише після його виходу в Steam. Для ігор та застосунків, що виходять у Steam, можна отримати до 5000 ключів стандартного випуску для підтримки роздрібного продажу й розповсюдження в інших крамницях. Після цього кожен наступний запит на ключі Steam буде перевірятися. Немає гарантії надання більшої кількості ключів.

 • Обхід стану випуску (або ключі бета-пакунка).
  Ці ключі використовуються для надання доступу до продукту до його випуску в Steam. Ключі обходу стану випуску призначені для невеликих бета-тестувань, а також для доступу преси та лідерів думок. Ми розглядаємо запити на такі ключі окремо для кожного випадку, але зазвичай їхня загальна кількість не може перевищувати 2500. Ключі цього типу забороняється продавати. Якщо вам потрібно провести велике тестування до виходу гри й надати доступ більше ніж кільком тисячам користувачів, то вам слід скористатися функцією Steam Playtest. Докладніше про це можна дізнатися ось тут.
  ПРИМІТКА: ключі обходу стану випуску забороняється продавати користувачам.

 • Автоматичне надання прав розробнику (або Dev Comp).
  Ці ключі призначені лише для розробників. Вони використовуються для надання розробникам доступу до продукту, якщо їхній акаунт Steam НЕ знаходиться у вашій партнерській групі Steamworks. Вам може знадобитися лише невелика кількість таких ключів, або ж ви взагалі обійдетеся без них. Ці ключі не призначені для базового тестування — якщо вам потрібні ключі для тестування гри, то подайте запит на ключі обходу стану випуску або ключі для Steam Playtest.
  ПРИМІТКА: ключі Dev Comp забороняється надавати користувачам.

  Ключі Steam для особливого використання.
  Ключі Steam не можна генерувати для таких типів продуктів у Steam:

  Безкоштовні продукти.
  Для ігор із вільним доступом або з безкоштовним завантаженням у Steam стандартно не можна запитувати ключі Steam. Якщо вам потрібні ключі Steam для безкоштовного продукту, зверніться до нас.

  Комплекти Steam.
  Ключі Steam не можна генерувати для комплектів Steam. Вам потрібно генерувати ключі для кожного застосунку, що входить до комплекту.

Правила та рекомендації щодо ключів Steam

 • Ви повинні продавати свою гру в інших крамницях за допомогою ключів Steam так само, як ви продаєте її в Steam. Важливо, щоби покупці в Steam мали не гірші умови купівлі, ніж покупці ключів Steam.
 • Ви можете запитувати ключі Steam лише для вмісту, який доступний для придбання й завантаження в Steam. Це стосується ігор, демоверсій та завантажуваного вмісту.
  • Наприклад, не можна використовувати ключі Steam для поширення демоверсії, яка не доступна для завантаження в Steam.
  • Єдиним винятком є запит на ключі обходу стану випуску для обмеженого бета-тестування або поширення завантажуваного вмісту з виключно косметичними предметами серед учасників спільнокошту. Якщо маєте запитання, зверніться до нас.
 • Ключі Steam не повинні роздаватися безкоштовно, якщо ви не пропонуєте таку ж пропозицію (тобто безкоштовну роздачу) користувачам Steam. Це стосується й роздач під час промоакцій, якщо тільки ці роздачі не зовсім маленькі (до 100 ключів Steam).
 • Можна робити знижки на ключі Steam в різних крамницях у різний час за умови, що ви плануєте надати аналогічну пропозицію користувачам Steam упродовж розумного часу.
 • Якщо ви запитуєте надто велику кількість ключів і не пропонуєте користувачам Steam аналогічних умов, або й взагалі не зважаєте на користувачів Steam і лише дбаєте про продаж ключів, ваш запит може бути відхилено, а ви можете втратити можливість надсилати запити на отримання ключів.

Коли ми розглядаємо запити на ключі Steam, то зазвичай беремо до уваги рівень користувацького інтересу в Steam, загальну кількість випущених та активованих ключів для гри, а також кількість, на яку подається запит. Запит зазвичай відхиляється, якщо є дисбаланс, котрий свідчить, що розробник не робить користувачам Steam ту ж пропозицію, яку він робить покупцям ключів Steam. Наприклад, якщо за весь час було придбано кілька сотень копій гри в Steam, а розробник робить запит на десятки тисяч копій чи й більше.

Майте на увазі: ваші зобов’язання продати чи поширити ключі Steam раніше їх отримання чи затвердження не зобов’язують Valve їх надавати. Ми завжди готові завчасно розглянути ваші запити на ключі Steam, якщо це допоможе, тож просто зверніться до нас.

Valve залишає за собою право відхиляти запити на ключі Steam.

Статистика ключів Steam

Ви можете переглянути історію ключів Steam для свого застосунку, якщо на сторінці управління застосунком оберете «Запит ключів продукту Steam». У розділі «Статистика ключів» ви можете переглянути загальну кількість активованих і неактивованих ключів для всіх пакунків, які містять ваш застосунок, а також кількість відкликаних ключів за допомогою інструмента «Блокування чи відключення ключів Steam».

keystats.JPG

Ключі Steam для спільнокошту


Ключі можна використовувати для надання спонсорам спільнокошту доступу до вашого продукту. Якщо ви розглядаєте надання ключів Steam як нагороду у своїй спільнокоштовій кампанії, то уважно прочитайте наведені нижче умови.

 • Ключі Steam можна рекламувати як нагороду лише для продуктів, котрі вже мають підтверджену дистрибуцію через Steam. Це значить, що ви маєте бути зареєстровані як партнер Steamworks і сплатити збір або мати AppID для продукту. Не можна використовувати логотипи Valve чи Steam для просування продуктів, які не регулюються Угодою про розповсюдження через Steam.

 • Ключі обходу стану випуску й альфа/бета-доступ для спонсорів: цілком прийнятно подавати запит на невелику кількість ключів обходу стану випуску, які надають ранній дорелізний доступ до вашої гри в Steam. Такі ключі можна використовувати для відзначення найбільш активних спонсорів вашого спільнокошту, щоби вони могли допомогти вам із тестуванням гри перед її випуском. Однак максимальна кількість ключів обходу стану випуску, які можна запитати для цієї мети, складає 2500 штук. Вам не слід обіцяти, що надасте більше ніж 2500 ключів обходу стану випуску для своєї гри під час кампанії спільнокошту.
  • Кампанії зі збору коштів повинні мати обмеження в часі.
  • Ви завжди можете запитати стандартні ключі випуску для нагород решті спонсорів — ці ключі надають доступ до гри після її виходу в Steam.
  • Вам потрібно запустити більше тестування для своїх спонсорів? Обміркуйте використання функції Steam Playtest. Ви можете надіслати запит на ключі для свого застосунку Steam Playtest і поширити їх серед спонсорів. Майте на увазі, що безпосередньо продавати користувачам ключі Steam Playtest заборонено.

КЛЮЧІ STEAM — ІНСТРУКЦІЇ

Запитування ключів

Щоб запитати ключі, клацніть кнопку «Запит ключів продукту Steam» на сторінці управління вашим застосунком у Steamworks і дотримуйтеся подальших інструкцій. Якщо ви не бачите цю кнопку, ваш акаунт не має дозволу «Генерація ключів Steam». Докладніше про дозволи можна прочитати ось тут.

Отримання ключів

Після оброблення запиту ключі можна отримати на сторінці управління застосунком у Steamworks, якщо клацнути на «Запит ключів продукту Steam». Ключі доступні для завантаження у вигляді ZIP-архіву, що містить простий текстовий файл. Ключі може завантажити лише користувач, який запитав їх.

Позначення ключів

Дуже важливо правильно позначати ваші ключі, щоби ви могли легко відстежувати їх у майбутньому. Наприклад, якщо ви запитуєте ключі для продажу вроздріб у Франції, то можете обрати позначку «France». Це корисний механізм для відстеження продажів вашого продукту в сторонніх крамницях.

Запит інформації про ключі

Якщо вам потрібна інформація про ключ продукту, то її можна знайти на відповідній сторінці. Майте на увазі, що надіслати запит можна лише на один ключ за раз. Лише акаунти з дозволом «Генерація ключів Steam» можуть надсилати запит на інформацію про ключ. Окрім цього, ви можете переглядати інформацію лише про ключ продукту з партії запитаних вами ключів, або якщо пакунок, для якого ви їх запитали, містить AppID, для яких ви маєте дозволи на ключі Steam. Якщо ви спробуєте переглянути ключ Steam, на який у вас немає дозволу, або якщо цей ключ хибний, то ви просто отримаєте сповіщення про помилку.

Блокування ключів

У певних ситуаціях вам може знадобитися заблокувати ключі або партію ключів Steam. Докладніше про такі випадки ви можете прочитати на сторінці блокування ключів Steam, але найпоширеніші ситуації включають завчасну деактивацію невикористаних ключів, відкликання доступу для користувачів закритого бета-тестування та відкликання ключів, кошти за які було повернуто.

Якщо вам потрібно заблокувати ключі продукту, то це можна зробити на сторінці «Блокування чи відключення ключів Steam».

Як і у випадку запиту інформації про ключ, ви зможете заблокувати лише той ключ, правами на який володієте. На наступному кроці процесу ви можете вибрати опцію заблокувати всі ключі або лише неактивовані ключі.

Будь ласка, будьте обережними під час блокування ключів, оскільки ви можете заблокувати доступ законним покупцям.

Ви можете заблокувати ключі, отримані законним шляхом (наприклад, після завершення бета-тестування), або відкликати ключі, що були викрадені чи отримані шахрайським способом.

Якщо ви хочете заблокувати велику кількість ключів, розділіть їх на групи — наприклад, до 10 тисяч на файл. Сторінка блокування ключів Steam здатна обробляти більші запити, проте може показати помилку «Сплинув час очікування», хоча насправді ключі вже заблоковані.

Корисні поради щодо ключів Steam

 • Запитуйте ключі невеликими партіями.
  Ретельно обдумуйте, скільки ключів вам потрібно. Навіть якщо ваш роздрібний партнер просить велику кількість ключів, краще надати менше та за потреби подати запит на додаткові. Надавайте стороннім дистриб’юторам не більше ключів, ніж вони потребують. У випадку помилок дистриб’юторів вам не доведеться перейматися великою кількістю втрачених чи викрадених ключів. Загалом до ключів слід ставитися, як до грошей.

 • Будьте обережними з ключами Steam.
  Нам відомо багато випадків, коли шахраї видають себе за журналістів чи власників роздрібних крамниць, щоб отримати ключі й заробити на їхньому продажу.

 • Завчасні придбання.
  Якщо ви продаєте свій продукт за попереднім замовленням за межами Steam і користувач отримує ключ продукту Steam, цей ключ має розблоковувати ваш продукт одночасно з його доступністю для продажу в Steam. Користувачі Steam не повинні отримувати гіршу пропозицію, ніж покупці ключів Steam.

 • Бета-тестування.
  Такі ключі — чудовий спосіб дати гравцям ранній доступ до вашої гри для тестування альфа- чи бета-версії. Однак майте на увазі, що якщо під час активації ключа гравець матиме вашу гру у списку бажаного, її буде звідти вилучено. Якщо ви хочете запустити велике бета-тестування, для якого знадобиться кілька тисяч ключів обходу стану випуску, скористайтеся функцією Steam Playtest. Докладніше про неї можна дізнатися тут.

 • Ключі Steam і вимоги щодо брендової символіки.
  Якщо ви запитуєте ключі Steam для розповсюдження чи продажу вашої гри за межами Steam, слід дотримуватися цих настанов щодо брендової символіки.

  Якщо ваша гра знаходиться в дочасному доступі, вам слід дотримуватися вимог до брендової символіки дочасного доступу Steam.

ЧаПи


П. Скільки ключів Steam я можу отримати для своєї гри?
В. Для ігор та застосунків, що виходять у Steam, можна отримати до 5000 ключів стандартного випуску для підтримки роздрібного продажу й розповсюдження в інших крамницях. Після цього кожен наступний запит на ключі Steam буде перевірятися.

Зазвичай загальна кількість ключів обходу стану випуску не може перевищувати 2500.
 • Якщо ви хочете запустити велике бета-тестування до виходу гри, скористайтеся функцією Steam Playtest. Ви можете запитати ключі Steam для свого тестувального застосунку.

П. Чому мій запит на ключі було відхилено?
В. Коли ми розглядаємо запити на ключі Steam, то зазвичай беремо до уваги рівень користувацького інтересу в Steam, загальну кількість випущених та активованих ключів для гри, а також кількість, на яку подається запит. Запит зазвичай відхиляється, якщо є дисбаланс, котрий свідчить, що розробник не робить користувачам Steam ту ж пропозицію, яку він робить покупцям ключів Steam.

Ми також могли відхилити запит на ключі обходу стану випуску, які роблять вміст доступним одразу після активації. Зазвичай загальна кількість ключів цього типу не може перевищувати 2500.

П. Чи завершиться дія моїх ключів обходу стану випуску, коли я випущу гру?
В. Ні, дія ключів не завершується автоматично. Будь-які гравці, що скористалися бета-ключами перед випуском гри, і надалі володітимуть нею. Якщо вам потрібно відкликати доступ після закриття бета-тестування, прочитайте вище розділ «Блокування ключів».