Документація Steamworks
Ключі Steam

Огляд

Ключі Steam — це інструмент для продажу ігор розробниками в інших крамницях та вроздріб. Ключі Steam є безкоштовними, користувачі можуть активувати їх у Steam для отримання ліцензії продукту.

Valve надає ті ж самі послуги й пропускну здатність користувачам, які активували ключі Steam, що й покупцям ліцензій у Steam. Ми просимо вас ставитися до користувачів Steam не гірше, ніж до користувачів, що купили ключі Steam за межами Steam. За генерацію ключів Steam платити не потрібно, але ми просимо партнерів не зловживати цієї можливістю.

Докладніше про правила використання ключів користувачами можна дізнатися ось тут.

https://www.youtube.com/watch?v=V0tRQgNiQMo

Типи ключів

Ключі можуть пов’язуватися з наступними типами пакунків:
 • Стандартний
  Найпоширеніший тип ключів у Steam, який зазвичай прив’язаний до пакунка крамниці або пакунка ключа Steam. Ці ключі підходять для роздрібних крамниць і для продажу на інших сайтах. Ці ключі один раз розблоковують продукт після його випуску й позначення готовим до гри в Steam.
 • Перезапис стану випуску
  Ці ключі використовуються для надання доступу до продукту до його випуску в Steam. Ключі перезапису стану випуску призначені для невеликих бета-тестувань і для доступу преси та популяризаторів. Ми розглядаємо запити на такі ключі окремо для кожного випадку. Зазвичай таких ключів не повинно бути понад 1 000. Бета-ключі перезапису стану випуску забороняється продавати.
 • Комплект розробника (Dev Comp)
  Ці ключі призначені лише для розробників. Вони автоматично дають розробникам доступ до продуктів. Таких ключів потрібно небагато.
  ПРИМІТКА: ключі Dev Comp забороняється надавати користувачам.

Правила та рекомендації щодо ключів Steam

 • Ви повинні продавати свою гру в інших крамницях за допомогою ключів так само, як ви продаєте її в Steam. Важливо, щоби користувачі Steam не отримували менш вигідну пропозицію.

 • Можна робити знижки в різних крамницях у різний час за умови, що ви плануєте надати аналогічну пропозицію користувачам Steam упродовж розумного часу.

 • Іноді має сенс запропонувати свою гру в комплекті чи за підпискою, якщо це відбувається в доцільний час життєвого циклу гри. Не забувайте, що ціна в комплекті/підписці повинна бути такою, з якою ви готові продавати гру окремо чи зі знижкою в Steam. Ставтеся до цього як до будь-якої іншої знижки: якщо ви різко знижуєте ціну в одному місці, то робіть це і в інших місцях. Ми хочемо уникати ситуацій, коли користувачі Steam отримують гірші пропозиції, тож звертайтеся до нас через інструмент підтримки розробників, якщо хочете обговорити певний сценарій.

 • Ключі Steam не повинні роздаватися безкоштовно, якщо ви не пропонуєте таку ж пропозицію (тобто безкоштовну роздачу) користувачам Steam. Якщо ви хочете здійснити роздачу в Steam, то зверніться до нас і надішліть запит.

 • Ключі Steam не призначені для оптового продажу. Наприклад, ви не повинні продавати гру на сайтах із можливістю купівлі великої кількості копій гри за нижчою ціною. Ви також не повинні включати гру в комплект на сайтах, які дозволяють купувати кілька екземплярів комплекту за нижчою ціною.

 • Ми лишаємо за собою право відмовляти в ключах чи відкликати дозвіл на запит ключів для партнерів, які зловживають цією функцією чи створюють невигідні умови для користувачів Steam.

 • Якщо ми виявимо, що ви запитали надто велику кількість ключів або не пропонуєте користувачам Steam вигідних умов, то можемо відхилити ваш запит.

 • Ми лишаємо за собою право відкликати право на запит ключів у будь-якого партнера, який займається лише продажами ключів Steam і не надає належні вигоди для користувачів Steam.

  Ключі не можна генерувати для наступних типів продуктів:
  • Безкоштовні продукти
   Якщо ви хочете роздати ключі для безкоштовного комплекту чи чогось, що ніколи не буде на розпродажу (наприклад, роздачі чи особливі промо-акції), зверніться до Valve.
  • Комплекти Steam
   Ключі Steam не можна згенерувати для комплектів Steam. Вам потрібно генерувати ключі для кожного застосунку, що входить до комплекту.

  Використання ключів

  Запит ключів

  Ключі можна отримати через запит на порталі Steamworks. Для запиту ключів клацніть на кнопку «Запит ключів продукту Steam» на сторінці управління вашим застосунком у Steamworks. Якщо ви не бачите цю кнопку, то ваш акаунт не має дозволу «Генерувати ключі Steam».
  ПРИМІТКА: запити великої кількості ключів будуть вручну перевірятися Valve.

  Отримання ключів

  Після оброблення запиту ключі можна отримати на сторінці управління застосунком у Steamworks, якщо клацнути на «Запит ключів продукту Steam». Ключі доступні для завантаження у вигляді файлу zip, що містить простий текстовий файл. Ключі може завантажити лише розробник, який запитав їх.

  Позначення ключів

  Дуже важливо правильно позначати ваші ключі, щоби ви могли легко відстежувати їх у майбутньому. Наприклад, якщо ви запитуєте ключі для продажу вроздріб у Франції, то можете обрати позначку «France». Це корисний механізм для відстеження продажів вашого продукту в сторонніх крамницях. Запити ключів без позначок можуть бути відхилені.

  Запит інформації про ключі

  Якщо вам потрібна інформація про ключ продукту, то її можна знайти на відповідній сторінці.

  Майте на увазі, що лише акаунти з дозволом на «Запит ключів продукту Steam» можуть надсилати запит на інформацію про ключ. При цьому можна запитувати лише інформацію про ключ із партії запитаних вами ключів, або якщо ключ містить AppID, на ключі якого у вас є дозвіл. Якщо ви спробуєте переглянути інформацію про ключ, на який у вас немає дозволу, або якщо ключ помилковий, то ви отримаєте інформацію, що ключ недійсний.

  Блокування ключів

  Якщо вам потрібно заблокувати ключі продукту, то це можна зробити на сторінці блокування ключів Steam.

  Як і у випадку запиту інформації про ключ, ви зможете заблокувати лише той ключ, правами на який володієте. У наступному кроці процесу ви можете вирішити блокувати всі ключі або лише невикористані ключі. Будь ласка, будьте обережними під час блокування ключів, оскільки ви можете заблокувати доступ законним покупцям.

  Ви можете заблокувати ключі, отримані законним шляхом (наприклад, після завершення бета-тестування), або відкликати ключі, що були викрадені чи отримані шахрайським способом. Заблокований ключ не можна розблокувати.

  Якщо ви хочете заблокувати великий масив ключів, розділіть їх на групи, наприклад, до 10 тисяч на файл. Сторінка блокування ключів Steam обробляє великі запити, проте може показати помилку «час операції вичерпано», хоча ключі вже заблоковані.

  Додаткові настанови

  • Запитуйте ключі невеликими партіями.
   Ретельно обдумуйте, скільки вам потрібно ключів. Варто розпочати із невеликої кількості ключів і запитати більше, коли буде потрібно. Надавайте стороннім дистриб’юторам не більше ключів, ніж вони потребують. У випадку помилок дистриб’юторів вам не доведеться перейматися великою кількістю втрачених чи викрадених ключів. Загалом вам слід ставитися до ключів як до грошей.

  • Будьте обережними з ключами Steam.
   Нам відомо багато випадків, коли шахраї видають себе за журналістів чи власників роздрібних крамниць, щоб отримати ключі й заробити на їхньому продажу.

  • Завчасні замовлення.
   Зазвичай ми не рекомендуємо розробникам продавати ігри за попереднім замовленням у Steam. Якщо ви продаєте свій продукт за попередніми замовленнями за межами Steam і вони дають користувачу ключ продукту Steam, то цей ключ має розблокувати ваш продукт одночасно з його доступністю для продажу в Steam.

  • Бета-тестування.
   Такі ключі — чудовий спосіб дати гравцям ранній доступ до вашої гри для тестування альфа- чи бета-версії. Однак майте на увазі, що якщо гравець має вашу гру в своєму списку бажаного й активує один із цих ключів, то гра буде вилучена з його бажаного. Якщо ви хочете запустити велике бета-тестування, для якого знадобиться кілька тисяч ключів, скористайтеся функцією Steam Playtest. Докладніше про неї можна дізнатися тут.

  • Комплекти за межами Steam.
   Ви можете використовувати ключі для поширення вашого продукту в комплектах за межами Steam. Ми дізналися від розробників, що комплекти типу «заплатіть скільки можете» є чудовим джерелом прибутку на пізній стадії життєвого циклу продукту.

   Як і з будь-якою системою поширення ключів вашого продукту є великий ризик, що покупці комплекту будуть активно перепродувати ключі вашого продукту, що знижуватиме його вартість. Включення продукту в комплект схоже на його продаж із великою знижкою, що може зашкодити ефективності майбутніх рекламних акцій. Для докладнішої інформації ознайомтеся з нашою документацією про знижки та просування.

  • Краудфандинґ.
   Ключі можна використовувати для надання спонсорам доступу до вашого продукту. Надання спонсорам ключів для бета-тестування до випуску гри є прийнятним, але отримувати їх повинні лише спонсори. Ці ключі не можна продавати за межами краудфандинґової компанії, якщо ваша бета-версія не доступна для продажу через Steam.

   Ключі Steam можна використовувати лише як нагороди за продукти, поширення яких через Steam уже підтверджено. Не можна використовувати логотипи Valve чи Steam для просування продуктів, які не регулюються угодою про розповсюдження через Steam. Для продовження кампанії зі збирання коштів, що не має дати завершення, можна продавати ключі Steam, якщо продукт також доступний для придбання через Steam за ціною, що не перевищує вказану в кампанії. Якщо ви продаєте ключі Steam для бета-версії чи дочасного доступу, то повинні дотримуватися вимог дочасного доступу, перелічених нижче.

  • Ключі і продукти в дочасному доступі.
   Якщо ви запитуєте ключі Steam для поширення чи продажу вашого продукту в дочасному доступі за межами Steam, то вам слід включати матеріали, вказані у вимогах до брендового стилю дочасного доступу Steam.

   Будь ласка, зауважте, що ключі Steam не можна продавати на інших сайтах. Єдиний виняток: якщо ваш продукт доступний для продажу в Steam за ціною, що не вища за ціну на інших платформах чи сайтах.
  ПРИМІТКА: Valve лишає за собою відхиляти запити на ключі.

  ЧаПи


  П. Як мені використовувати ключі для тестування свого продукту?
  В. Перегляньте документацію про тестування в Steam. Ви також можете запустити зовнішню бету без ключів. Докладнішу інформацію про це можна прочитати в розділі про Steam Playtest.

  П. Скільки ключів я можу попросити?
  П. Можна попросити будь-яку кількість ключів, але ваш запит будуть перевіряти співробітники Valve, котрі стежать, щоби ставлення до користувачів Steam було справедливим і ключами не зловживали.

  П. Чому мій запит на ключі було відхилено?
  В. Ваш запит могли відхилити через завелику кількість запитаних ключів. Якщо ми виявимо, що ви запитали надто велику кількість ключів або не пропонуєте користувачам Steam вигідних умов, то можемо відхилити ваш запит.

  Також запит могли відхилити, якщо ці ключі були для пакунку, що містить перезапис стану випуску. Ключі для перезапису стану випуску дозволяють грати одразу після активації. Окрім запитів на невелику кількість ключів для тестування чи для преси, такі запити можуть відхилятися. Якщо запит ключів здійснюється з комерційною метою, то використовуйте пакунок, що не перезаписує стан випуску вашого продукту.

  П. Чи потрібні мені ключі для поширення Steam-версії гри в роздрібних магазинах?
  В. Незалежно від того, чи маєте ви остаточну версію гри, вам знадобляться ключі продукту для роздрібних та цифрових крамниць.

  Багато продавців потребують наявності самоінстальованого пакунку застосунку. Використовуйте SteamPipe для створення роздрібного пакунку застосунку, що базується на сховищах і сценаріях інсталювання, зроблених вами для Steam. Ви можете пристосувати інсталювальник за допомогою вашої власної графіки та звуків, що підходять до вашого бренду.

  Якщо ви не можете чи не хочете надавати пакунок інсталювання, то можете надати код активації Steam (ключ Steam) з інструкціями його активації в Steam.

  П. Чи сплине час дії моїх ключів перезапису випуску після випуску гри?
  В. Ні, час дії ключів не спливає автоматично. Будь-які гравці, що скористалися бета-ключами перед випуском гри, і надалі володітимуть грою. Якщо вам потрібно відкликати доступ після закритої бети, то прочитайте вище розділ «Блокування ключів».