Документація Steamworks
Спільнота Steam
Мільйони гравців щоденно користуються спільнотою Steam для перегляду та створення вмісту зі своїми друзями. Тут існує багато функцій, які ваша команда може використати, щоби гравці насолоджувалися вашою спільнотою й одночасно для просування вашого продукту.

Якщо ви маєте запитання щодо використання цих функцій, то зверніться до служби підтримки Steamworks.

communityhub_header_1.JPG

Центри спільноти

Кожен продукт у Steam має власний унікальний центр спільноти. Стандартно ваш центр спільноти стане загальнодоступним одразу після зміни стану вашого продукту на «Незабаром».

Що є в центрі?

Центр спільноти організований за різними вкладками відповідно до типу вмісту.

Стандартно ці вкладки показуватимуть найпопулярніший опублікований вміст за останній тиждень.

 • Усе — головна сторінка вашого центру. Показуються різні типи вмісту, аби зацікавити користувачів. Є два виключення: нещодавні офіційні оголошення прикріплені вгорі центру, а новини показуються відповідно до їхньої дати.
 • Обговорення — тут знаходяться форуми з обговореннями вашого продукту. Гравці створюють теми й відповідають один одному на основі ваших правил.
  Налаштування обговорень.
 • Знімки екрана — за допомогою інтегрованої в Steam функції знімків екрана гравці можуть ділитися улюбленими моментами гри зі спільнотою.
  Управління знімками екрана.
 • Творчі роботи — гравці можуть вивантажувати тут різноманітний вміст, як-от власні малюнки на тему гри, фото косплеїв чи просто кумедні меми. Єдиною вимогою є зв’язок вмісту з вашим продуктом.
 • Трансляції — ваші гравці можуть транслювати свою гру у ваш продукт. Ви також можете розміщувати чи просувати власні трансляції на сторінці продукту в крамниці.
  Підготовка до трансляцій
 • Відео — вкладка відео просто дозволяє користувачам пов’язувати вміст, який вони завантажують на власні YouTube-канали.
 • Майстерня — тут показуються створені гравцями ігрові модифікації. Інші гравці можуть на них підписуватися й автоматично отримувати цей вміст через мережу доставки вмісту Steam.
  Налаштування майстерні Steam
 • Новини — ця вкладка містить ваші оголошення, а також публікації новин про ваш продукт. Оголошення — це чудовий спосіб для офіційного спілкування з вашими гравцями. Якщо ви хочете опублікувати оголошення для своєї спільноти, то перегляньте статтю з докладнішою інформацією:
  Створення оголошень у Steam
 • Посібники — гравці створюють посібники, щоби допомогти іншим із грою.
  Створення посібників
 • Рецензії — рецензії зі сторінки вашого продукту в крамниці організовані тут із більшою кількістю подробиць та можливостями пошуку.
  Управління користувацькими рецензіями

Хто використовує ваш центр?

Гравці приходять у центри з різних місць. Основним способом потрапляння є посилання зі сторінки продукту, але гравці також можуть знайти центр у результатах пошуку, за посиланням зі вмісту, створеного й вивантаженого їхніми друзями, а також через рекламу в інших ваших спільнотах.

 • Google Analytics
  Якщо ви хочете відстежувати шляхи гравців до вашого центру, то можете інтегрувати ідентифікатор відстеження Google Analytics, щоб отримувати інформацію про трафік у реальному часі.

  Докладна інформація про налаштування розташована ось тут

Обговорення Steam

Центр обговорень у Steam дозволяє вашим гравцям спілкуватися про ваш продукт і ділитися відгуками. Центр також можна використовувати для спілкування з гравцями.

Персоналізація підфорумів


Коли ваш центр спільноти відкривається, то стандартно створюються три форуми: «Загальні обговорення» (сторінка управління й основний форум обговорень), «Торгівля» (форум для обміну й торгівлі між гравцями), «Дописи, на які є скарги» (прихований форум для модераторів і розробників, щоби переглядати вміст, на який були скарги).

Після того, як ви постежите за обговореннями у вашому центрі, то зрозумієте, які саме налаштування вам потрібні. Ви можете додавати чи вилучати підфоруми, а також змінювати параметри наявних:
 • Назва — назва підфоруму
 • Видимість — доступ до підфоруму та його вмісту.
 • Права на публікацію — право публікувати повідомлення в наявних темах і створення нових тем.

Примітка: щоби редагувати цей розділ, акаунт повинен мати дозвіл «Зміна метаданих застосунку».

Також варто подивитися на інші центри спільноти, щоби зрозуміти, що вам буде потрібно для створення власного центру. Найчастіше створювані окремі форуми стосуються повідомлень про помилки, пошуку друзів для гри разом, а також для різних мов спілкування.

Модерування вашої спільноти

Модератори Valve автоматично перевіряють та вирішують проблеми з оскарженим вмістом у вашому центрі. Однак радимо вам і самим уважно стежити за тим, що відбувається в центрі. Це дозволить вам отримувати відгуки про продукти, модерувати вміст і підтримувати позитивну взаємодію зі спільнотою.

Якщо ваш акаунт має дозвіл Steamworks на зміну маркетингових даних застосунку для конкретної гри, у центрі спільноти поруч із вашим псевдонімом у Steam буде напис «Розробник», щоб інші могли вас упізнати. Ви також можете модерувати обговорення шляхом блокування чи вилучення тем, блокування користувачів тощо.

 • Встановлення дозволів
  Передовсім варто перевірити дозволи для вашої групи. Ці налаштування контролюють функції, якими можуть користуватися різні типи учасників вашої групи. Ви можете отримати доступ до цих дозволів на панелі адміністрування центру, якщо оберете «Редагування дозволів групи».
 • Додавання модераторів
  Коли ви вирішите, яким типам учасників надати права до тих чи інших функцій, то можете підвищити рівень своїх колег. Для цього використовуйте інструмент управління учасниками групи в адміністративній панелі.
  Як додати модераторів
 • Прочитайте корисні поради
  Існує велика кількість речей, які ваша команда повинна знати перед взаємодією з користувачами й модеруванням вашого центру спільноти. Для всієї цієї інформації ми створили окрему сторінку нижче:
  Посібник модерування спільноти
 • Вимкнення модерування Valve
  Якщо ви не хочете, щоби Valve модерували ваші обговорення Steam, ви можете вимкнути цю функцію в налаштуваннях застосунку в Steamworks.
  https://partner.steamgames.com/apps/community/[Ваш_AppID]

ЧаПи

П. Коли мій центр спільноти стане діяти?
Одразу як стан випуску вашого застосунку буде встановлено як «Незабаром».

П. Коли користувачі зможуть публікувати вміст у моєму центрі?
Це залежить від типу вмісту:
 • Творчі роботи, посібники, обговорення й відео можна вивантажувати після зміни стану застосунку на «Незабаром».
 • Трансляції та знімки екрана можна публікувати вже після випуску продукту. Однак якщо ви поширили ключі перезапису випуску, то ці гравці зможуть вивантажувати вміст зі своїм ігровим досвідом.
 • Предмети майстерні можна вивантажувати лише після інтеграції майстерні Steam із вашим продуктом. Більше інформації про цей процес можна знайти ось тут.
 • Пов’язані новини почнуть з’являтися у вашій стрічці новин одразу як стан випуску зміниться на «Незабаром». Своїй власні оголошення ви можете публікувати в будь-який час.

П. Чи можу я вивантажувати вміст до свого власного центру?
В. Так! Якщо ваш центр виглядає порожнім, то можете вивантажити туди концепт-арт, посібники й будь-що інше, що може сподобатися спільноті. Також варто подумати про використання оголошень в інструменті подій Steam і трансляцій, щоби викликати зацікавленість вашим продуктом.

П. Хтось зі спільноти пропонує модерувати мій центр. Чи варто йому дозволити?
В. Спершу переконайтеся, що ваша команда комфортно сприймає цього гравця й те, як він представляє ваш продукт. Гарний спосіб оцінити це — перевірити його внесок у вашу спільноту. Якщо ця людина допомагала, надавала корисну інформацію іншим, була ввічливою, то, імовірно, вона справить позитивний вплив на вашу спільноту.

Також вам слід перевірити дозволи для модераторів, щоби керувати їхнім доступом до тих чи інших функцій. Більше про додавання модераторів ви можете прочитати ось тут.

П: Чи можу я в спільноті Steam розповідати про версії моєї гри на інших платформах?
У грі, яку ви продаєте через Steam, та у спілкуванні в спільнотах Steam ви можете рекламувати лише версію гри для Steam. Це стосується як повних версій гри, так і патчів, які змінюють поточну версію.