Документація Steamworks
Спільнота Steam

Новіша версія доступна англійською

З моменту публікації перекладу англійську версію цієї сторінки було оновлено.
Натисніть тут, щоб переглянути сторінку англійською.
Мільйони гравців щоденно користуються спільнотою Steam для перегляду та створення вмісту зі своїми друзями. Тут існує багато функцій, які ваша команда може використати, щоби гравці насолоджувалися вашою спільнотою й одночасно для просування вашого продукту.

Якщо ви маєте запитання щодо використання цих функцій, то зверніться до служби підтримки Steamworks.

communityhub_header_1.JPG

Центри спільноти

Кожен продукт у Steam має власний унікальний центр спільноти. Стандартно ваш центр спільноти стане загальнодоступним одразу після зміни стану вашого продукту на «Незабаром».

Вкладки спільноти

Центр спільноти організований за різними вкладками відповідно до типу вмісту.

Стандартно ці вкладки показуватимуть найпопулярніший опублікований вміст за останній тиждень.

  • Усе — головна сторінка вашого центру. Показуються різні типи вмісту, аби зацікавити користувачів. Є два виключення: нещодавні офіційні оголошення прикріплені вгорі центру, а новини показуються відповідно до їхньої дати.
  • Обговорення — тут знаходяться форуми з обговореннями вашого продукту. Гравці створюють теми й відповідають один одному на основі ваших правил.
    Налаштування обговорень.
  • Знімки екрана — за допомогою інтегрованої в Steam функції знімків екрана гравці можуть ділитися улюбленими моментами гри зі спільнотою.
    Управління знімками екрана.
  • Творчі роботи — гравці можуть вивантажувати тут різноманітний вміст, як-от власні малюнки на тему гри, фото косплеїв чи просто кумедні меми. Єдиною вимогою є зв’язок вмісту з вашим продуктом.
  • Трансляції — ваші гравці можуть транслювати свою гру у ваш продукт. Ви також можете розміщувати чи просувати власні трансляції на сторінці продукту в крамниці.
    Підготовка до трансляцій
  • Відео — вкладка відео просто дозволяє користувачам пов’язувати вміст, який вони завантажують на власні YouTube-канали.
  • Майстерня — тут показуються створені гравцями ігрові модифікації. Інші гравці можуть на них підписуватися й автоматично отримувати цей вміст через мережу доставки вмісту Steam.
    Налаштування майстерні Steam
  • Новини — ця вкладка містить ваші оголошення, а також публікації новин про ваш продукт. Оголошення — це чудовий спосіб для офіційного спілкування з вашими гравцями. Якщо ви хочете опублікувати оголошення для своєї спільноти, то перегляньте статтю з докладнішою інформацією:
    Створення оголошень у Steam
  • Посібники — гравці створюють посібники, щоби допомогти іншим із грою.
    Створення посібників
  • Рецензії — рецензії зі сторінки вашого продукту в крамниці організовані тут із більшою кількістю подробиць та можливостями пошуку.
    Управління користувацькими рецензіями

Пов’язання із соцмережами


socialmedia


Усі використовувані канали в соцмережах будуть не тільки розміщені на сторінці вашої гри в крамниці, а також перелічені на її домашній сторінці в спільноті.

Додати відповідні посилання можна в управлінні сторінкою крамниці в Steamworks — у розділі «Посилання на соціальні мережі» на вкладці «Основна інформація».

Хто використовує ваш центр?

Гравці приходять у центри з різних місць. Основним способом потрапляння є посилання зі сторінки продукту, але гравці також можуть знайти центр у результатах пошуку, за посиланням зі вмісту, створеного й вивантаженого їхніми друзями, а також через рекламу в інших ваших спільнотах.

Обговорення Steam

Центр обговорень у Steam дозволяє вашим гравцям спілкуватися про ваш продукт і ділитися відгуками. Ви самі також можете використовувати його для зв’язку з користувачами.

Персоналізація підфорумів


Коли ваш центр спільноти відкривається, стандартно створюються три форуми: «Загальні обговорення» (головна сторінка й основний форум обговорень), «Обміни» (форум для запитів і пропозицій обміну, щоб не засмічувати ними основну сторінку), «Дописи зі скаргами» (прихований форум для модераторів і розробників, щоби переглядати вміст, на який надійшли скарги).

Постеживши за обговореннями у своєму центрі, ви зрозумієте, які саме налаштування вам потрібні. Ви можете додавати чи вилучати підфоруми, а також змінювати параметри наявних:
  • Назва — назва підфоруму.
  • Видимість — контролює, хто бачить підфорум і його вміст.
  • Права на публікацію — право публікувати повідомлення в наявних темах і створювати нові.

Примітка: щоби редагувати цей розділ, акаунт повинен мати дозвіл «Зміна метаданих застосунку».

Також варто подивитися на інші центри спільноти, щоби зрозуміти, що вам буде потрібно для створення власного центру. Найчастіше створювані окремі форуми стосуються повідомлень про помилки, пошуку друзів для гри разом, а також для різних мов спілкування.

Модерування вашої спільноти

Модератори Valve автоматично перевіряють та вирішують проблеми з оскарженим вмістом у вашому центрі. Однак радимо вам і самим уважно стежити за тим, що відбувається в центрі. Це дозволить вам отримувати відгуки про продукти, обирати цікавий спільноті вміст і підтримувати позитивну взаємодію з нею.

Якщо ваш акаунт має дозвіл Steamworks на зміну маркетингових даних застосунку для конкретної гри, у центрі спільноти поруч із вашим псевдонімом у Steam буде напис «Розробник», щоб інші могли вас упізнати. Ви також можете модерувати обговорення шляхом блокування чи вилучення тем, блокування користувачів тощо.

  • Встановлення дозволів.
    Передовсім варто перевірити дозволи для вашої групи. Ці налаштування контролюють функції, якими можуть користуватися різні типи учасників вашої групи. Ви можете отримати доступ до цих дозволів на панелі адміністрування центру, якщо оберете «Редагування дозволів групи».
  • Додавання модераторів.
    Коли ви вирішите, яким типам учасників надати права до тих чи інших функцій, можете підвищити відповідних членів своєї команди. Для цього використовуйте інструмент «Управління учасниками групи» на панелі адміністрування.
    Як додати модераторів.
  • Корисні поради.
    Модеруючи вміст центру спільноти та взаємодіючи з користувачами, слід брати до уваги багато обставин. Уся ця інформація зібрана в
    Посібнику з модерування спільноти.
  • Вимкнення модерування Valve.
    Якщо ви не хочете, щоби співробітники Valve модерували ваші обговорення Steam, можете вимкнути цю функцію в налаштуваннях застосунку в Steamworks:
    https://partner.steamgames.com/apps/community/[Ваш_AppID]

ЧаПи

П. Коли мій центр спільноти стане діяти?
В. Щойно стан випуску вашого застосунку буде встановлено як «Незабаром».

П. Коли користувачі зможуть публікувати вміст у моєму центрі?
В. Це залежить від типу вмісту:
  • Творчі роботи, посібники, обговорення й відео можна вивантажувати після зміни стану випуску застосунку на «Незабаром».
  • Для трансляцій та знімків екрана необхідно, щоби у ваш продукт можна було грати. Якщо ви поширили ключі заміни стану випуску, то гравці з ними зможуть вивантажувати вміст зі своїми враженнями.
  • Предмети майстерні можна вивантажувати, тільки якщо ви інтегрували зі своїм продуктом майстерню Steam. Докладнішу інформацію про цей процес можна знайти ось тут.
  • Пов’язані новини почнуть з’являтися у вашій стрічці новин одразу, як стан випуску зміниться на «Незабаром». Свої оголошення ви можете публікувати в будь-який час.

П. Чи можу я вивантажувати вміст до свого власного центру?
В. Так! Якщо ваш центр виглядає порожнім, можете вивантажити туди концепт-арт, посібники й будь-що інше, що може сподобатися спільноті. Також варто подумати про використання оголошень в інструменті подій Steam і трансляцій, щоби викликати зацікавленість вашим продуктом.

П. Хтось зі спільноти пропонує модерувати мій центр. Чи варто приймати такі пропозиції?
В. Слід переконатися, що ваша команда не проти того, щоб цей гравець представляв ваш продукт і спільноту. Гарний спосіб оцінити це — перевірити його внесок у вашу спільноту. Якщо ця людина допомагала, надавала корисну інформацію іншим, була ввічливою, то, імовірно, вона справить позитивний вплив на вашу спільноту.

Вам також слід переглянути й оновити дозволи, які мають ваші модератори, щоби контролювати, до яких функцій вони мають доступ. Докладніше про додавання модераторів можна прочитати ось тут.

П: Чи можу я в спільноті Steam розповідати про версії моєї гри на інших платформах?
В. Спілкуючись із користувачами Steam про гру, яку ви випускаєте в Steam, ви можете просувати лише цю версію і її доступність на нашій платформі, але не деінде. Це стосується як повних версій гри, так і патчів, які змінюють поточну версію.