Bağımsız

Giriş Belgelendirme ve Yardım


Steamworks ve Steam Dağıtım'a Hoş Geldiniz

Steam ve Steamworks kullanmakla ilgilenen bir geliştirici veya yayıncı mısınız? Buradan başlayın! Eğer mevcut bir Steamworks geliştirici hesabınız varsa Steamworks SDK'e ve belgelendirmeye erişmek için giriş yapın

Steam ve Steamworks hakkında daha fazlası

Dünya genelinde milyonlarca aktif günlük oyuncu, 26 dilde destek, 90'dan fazla ödeme yöntemi ve 40 para birimindeki fiyatlandırma ile Steam, dünya çapında bir kitleye erişebileceğiniz ve müşterilerle etkileşime girebileceğiniz en iyi platformdur.
  • Arkadaş listesi ve sohbet
  • Topluluk merkezleri ve tartışma forumları
  • Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler
  • Bilgisayar, Mac, Linux, Masaüstü, Televizyon
Steamworks, geliştiricilerin Steam'de yer alan oyun veya yazılımlarında kullanabilecekleri bir dizi ücretsiz araçlar bütünüdür. Aşağıda, mevcut bu araçların küçük bir kısmı verilmiştir:
  • Eşleştirme
  • Steam Envanter Servisi
  • Anti hile teknolojisi
  • Oyun için ekonomi ve mikro ödemeler
  • Kullanıcılar tarafından üretilmiş içeriğin yönetilebilmesi
  • Her kullanıcı için cloud depolama
Doğrudan Dağıtım'la, müşterilerinizle aranızdaki mesafe artık daha da kısa hâle geldi. Sadece birkaç dijital evrak doldurun, iade edilebilir ücreti ödeyin ve oyunu yükleyip yayınlamak için hazır olacaksınız.

Steamworks özelliklerine erişim kazanacaksınız ve müşterileriniz Steam'in tüm özelliklerinden yararlanacak.
İster bir VR golf sopası yaratıyor olun, ister kapalı alan dronu; 3D izleme ürününüzün kalbini oluşturur. Valve tarafından geliştirilen SteamVR İzleme, aygıtlarınızın gerçek zamanlı olarak bir oda içerisinde nerede olduklarını bilmelerini sağlayan donanımsal/yazılımsal bir çözümdür. Valve hiçbir lisans ücreti istemeden SteamVR İzleme teknolojisini diğer şirketler için de kullanılabilir hâle getiriyor.
Steam, 2 boyutlu lineer ve sürükleyici 360 oyunla ilişkili video içeriğinizi dağıtmak için harika bir yerdir. İçerik doğrudan oyunlarla ilgili olmalı ya da Steam'de yer alan oyunlara veya yazılımlara ek bir içerik niteliğinde olmalıdır.

Şu an için oyunlarla ilgili olmayan video içeriklerini dağıtım için kabul etmemekteyiz.
Ücretsiz mekân lisansı için kaydolun ve Steam içerik ve hizmetlerini herkese açık bir ortamda kullanın. Mekân lisansı altında müşterilerinizin mekân lisansı içeriğine nasıl erişebileceğini belirleyen birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki detayların tamamına göz attığınızdan emin olun.

Belgeler ve SSS