Steamworks to zestaw narzędzi i usług, dzięki którym producenci i wydawcy mogą tworzyć swoje gry i w pełni wykorzystać dystrybucję gier na Steam.

Zobacz, co ma do zaoferowania Steamworks

Dołącz do Steamworks

Uzyskaj dostęp do Steamworks, logując się przy pomocy swojego istniejącego konta Steam. Nie posiadasz konta Steam? Rejestracja jest prosta i darmowa!

132 mln

aktywnych użytkowników miesięcznie

1 bilion

wyświetleń dziennie

32.0 mln

Graczy online

Warsztat Steam

Zintegruj treści tworzone przez społeczność ze swoją grą. Kontrolujesz sposób, w jaki modyfikacje współgrają z twoją grą, a Steam zajmuje się hostowaniem, śledzeniem, aktualizacjami i procesem płatności.

Społeczność gry Cities: Skylines wzięła planowanie miasta we własne ręce, przesyłając ponad 170 tysięcy niestandardowych modyfikacji.

W grze Rust nowe modyfikacje są oceniane przez społeczność, nim zostaną dodane do gry – twórcy otrzymują przychód i uznanie za wykonaną pracę.

Steam Input

Skonfiguruj swoje działania w grze dzięki Steam Input, by gracze mogli z łatwością korzystać z wielu popularnych urządzeń wejścia i dostosować ich konfiguracje do własnych potrzeb.

Granie z użyciem kontrolera na PC

Szczegółowa analiza użycia kontrolerów na Steam i zalety optymalizacji gier z myślą o nich.

Usługa ekwipunku

Rozwiązaliśmy trudne problemy wewnętrzne, dzięki czemu możesz szybciej umożliwić swoim graczom posiadanie złożonego, trwałego ekwipunku.

Mikrotransakcje

Przetwarzaj transakcje prosto i bezpiecznie dzięki usługom mikropłatności Steam zbudowanym na naszej platformie handlu elektronicznego, która obsługuje 80 metod płatności w 39 walutach.

Wyszukiwanie gier i poczekalnie

Wykorzystaj system wyszukiwania gier oraz poczekalni na Steam, by skupić się na swojej rozgrywce. Obsługuje on gry oparte na poziomie umiejętności i pozwala graczom tworzyć, wyszukiwać, dzielić się i dołączać do poczekalni wedle uznania.

Zarejestruj się, aby wydać swoją grę lub aplikację VR na Steam.

Dołącz do Steamworks

Dokumentacja Steamworks

W dokumentacji Steamworks znajdziesz więcej informacji na temat wszelkich funkcji Steamworks, a także najlepsze praktyki oraz poradniki implementacji.