Steamworks to zestaw narzędzi i usług, dzięki którym producenci i wydawcy mogą tworzyć swoje gry i w pełni wykorzystać dystrybucję gier na Steam.

Zobacz, co ma do zaoferowania Steamworks

Join Steamworks

Access Steamworks by logging in with your existing Steam account. Don't have a Steam account? Creating one is easy and free!

94 miliony

aktywnych użytkowników miesięcznie

1 bilion

wyświetleń dziennie

Warsztat Steam

Zintegruj treści tworzone przez społeczność ze swoją grą. Kontrolujesz sposób, w jaki modyfikacje współgrają z twoją grą, a Steam zajmuje się hostowaniem, śledzeniem, aktualizacjami i procesem płatności.

Społeczność gry Cities: Skylines wzięła planowanie miasta we własne ręce, przesyłając ponad 170 tysięcy niestandardowych modyfikacji.

W grze Rust nowe modyfikacje są oceniane przez społeczność, nim zostaną dodane do gry – twórcy otrzymują przychód i uznanie za wykonaną pracę.

Steam Input

Skonfiguruj swoje działania w grze dzięki Steam Input, by gracze mogli z łatwością korzystać z wielu popularnych urządzeń wejścia i dostosować ich konfiguracje do własnych potrzeb.

Granie z użyciem kontrolera na PC

Szczegółowa analiza użycia kontrolerów na Steam i zalety optymalizacji gier z myślą o nich.

Usługa ekwipunku

Rozwiązaliśmy trudne problemy wewnętrzne, dzięki czemu możesz szybciej umożliwić swoim graczom posiadanie złożonego, trwałego ekwipunku.

Mikrotransakcje

Przetwarzaj transakcje prosto i bezpiecznie dzięki usługom mikropłatności Steam zbudowanym na naszej platformie handlu elektronicznego, która obsługuje 80 metod płatności w 39 walutach.

Wyszukiwanie gier i poczekalnie

Wykorzystaj system wyszukiwania gier oraz poczekalni na Steam, by skupić się na swojej rozgrywce. Obsługuje on gry oparte na poziomie umiejętności i pozwala graczom tworzyć, wyszukiwać, dzielić się i dołączać do poczekalni wedle uznania.

Zarejestruj się, aby wydać swoją grę lub aplikację VR na Steam.

Dołącz do Steamworks

Dokumentacja Steamworks

W dokumentacji Steamworks znajdziesz więcej informacji na temat wszelkich funkcjonalności Steamworks, a także najlepsze praktyki oraz poradniki implementacji.